Podrobnosti o dávkování pro Nubeqa

Nubeqa (darolutamid) je lék na předpis, který se používá k léčbě specifických typů rakoviny prostaty. Lék se dodává jako dodávání tableta, užíváte dvakrát denně.

Přípravek Nubeqa se předepisuje dospělým k léčbě specifických typů rakoviny prostaty. Tyto jsou:

  • nemetastatická kastračně rezistentní rakovina prostaty*
  • metastatický† hormonálně senzitivní karcinom prostaty, který užívá s lékem docetaxelem (Taxotere)

* Pokud jste podstoupili operaci k odstranění obou varlat, budete užívat Nubeq samotnou. Ale pokud jste tuto operaci nepodstoupili, budete užívat Nubeqa s hormonální terapií uvolňující gonadotropin.
† Metastatický znamená, že se rakovina rozšířila do jiných oblastí mimo prostatu.

Účinnou látkou přípravku Nubeqa je darolutamid. (Účinná látka podávaná, že lék funguje.) Nubeqa patří do skupiny léků nazývaných blokátory androgenních receptorů.

Tento článek popisuje dávkování Nubeqa, stejně jako její síla a jak ji užívám. Chcete-li se dozvědět více o Nubeqa, přečtěte si tento podrobný článek.

Jaké je dávkování Nubeqa?

Tato část popisuje běžné dávkování Nubeqa. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více.

Jakou formu má Nubeqa?

Nubeqa je k dispozici jako nová tableta.

Jakou sílu má Nubeqa?

Nubeqa se dodává v jedné síle 300 miligramů (mg).

Jaká je obvyklá dávka Nubeqa?

Níže uvedené informace popisují dávkování, které běžně užíváte nebo doporučuje. určitě se však, že užíváte dávku, kterou vám lékař předepíše. Určí nejlepší dávkování, aby vyhovovaly vašim potřebám.

Dávkování pro rakovinu prostaty

Obvyklá dávka přípravku Nubeqa pro dospělou s rakovinou prostaty je 600 mg dvakrát denně.

U nemetastatické kastračně rezistentní rakovina pravděpodobně budete užívat Nubeq samotnou, pokud jste podstoupili operaci k odstranění obou varlat. Ale pokud jste tuto operaci nepodstoupili, budete užívat Nubeqa s hormonální terapií uvolňující gonadotropin.

U metastatického karcinomu prostaty citlivého na hormony budete pravděpodobně také užívat docetaxel s přípravkem Nubeqa. První ze šesti cyklů (kol) docetaxelu dostanete do 6 týdnů po zahájení léčby přípravkem Nubeqa.

Máte-li otázky ohledně dávkování přípravku Nubeqa, promluvte si se svým lékařem.

Je Nubeqa užívána dlouhodobě?

Ano, Nubeqa se obvykle užívá jako dlouhodobá léčba. Pokud vy a váš lékař potřebujete, je to bezpečně účinné pro váš stav, pravděpodobně budete brát dlouhodobě.

Úpravy dávkování

V některých případech může být nutné upravit dávkování přípravku Nubeqa.

Pokud máte středně závažné problémy s játry, lékař Vám dávku přípravku Nubeqa. Pravděpodobně budete užívat 300 mg Nubeqa dvakrát denně. Není známo, zda je užívání Nubeqa bezpečně, pokud máte závažné onemocnění jater.

Můžete také používat úpravu dávkování přípravku Nubeqa, pokud máte závažné onemocnění ledvin. V tomto případě Vám lékař dostává dávku 300 mg dvakrát denně. Není známo, zda je užívání Nubeqa bezpečně, pokud máte onemocnění ledvin v konečném stádiu.

Máte-li otázky týkající se úprav dávkování, které můžete potřebovat při léčbě přípravkem Nubeqa, zeptejte se svého lékaře.

Jaké faktory mohou ovlivnit mé dávkování?

Dávkování přípravku Nubeqa, které Vám lékař předepíše, může záviset na dalších stavech, které máte. Další informace naleznete v části „Úpravy dávkování“ výše.

Jak se přípravek Nubeqa užívá?

Nubeqa je k dispozici jako plná tableta, kterou dvakrát denně. Budete užívat Nubeqa s jídlem každý den přibližně ve stejnou dobu. To pomáhá udržovat stabilní hladinu Nubeqa ve vašem těle k léčbě vašeho stavu.

Během léčby přípravkem Nubeqa se vyhněte konzumaci grapefruitu a grapefruitové šťávy. Je to proto, že grapefruit může interagovat s Nubeqa a zvýšit rizikové nežádoucí účinky.

Tablety Nubeqa spolkněte celé. Neřežte je, nežvýkejte ani nedrťte. Pokud máte potíže s polykáním tabletu, v tomto článku najdete tipy, jak tuto formu užívat léky.

Informace o expiraci, uchovávání a likvidaci přípravku Nubeqa vám poskytne váš lékař nebo lékárník.

Přístupné obaly a štítky na léky

Některé lékárny poskytují štítky léků, které:

  • mají velký tisk
  • používat Braillovo písmo
  • obsahují kód, který můžete naskenovat pomocí smartphonu a změnit text na zvuk

Váš lékař nebo lékárník vám může doporučit lékárny, které tyto funkce usnadnění nabízejí, pokud je vaše současná lékárna nenabízí.

stávající lékárny, pokud máte potíže s otevíráním lahviček s léky. Mohou mít tipy, jak pomoci, nebo mohou být schopni dodat Nubeqa ve snadno otevíratelné nádobě.

Co když vynechám dávku?

Pokud si vynecháte dávku přípravku Nubeqa, vezměte si ji, jakmile si vzpomenete. Ale nezdvojnásobujte léky užíváním dvou dávek Nubeqa současně. To může zvýšit rizikové nežádoucí účinky léku.

Pokud si nejste jistý/á, zda máte vynechanou dávku, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Abyste si nezapomněli vzít dávku Nubeqa včas, zkuste použít připomenutí léků. To může zahrnovat nastavení budíku nebo stažení aplikace pro připomenutí do telefonu.

Co je třeba udělat v případě předávání?

Neužívejte více Nua, než Vám lékař předepsal, protože může mít negativní účinky.

Co, že užíváte příliš mnoho přípravku Nubeqa

Okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud si myslíte, že jste užil příliš mnoho přípravku Nubeqa. Můžete také zavolat na číslo 800-222-1222 a dostat se do Amerického toxikologického centra nebo použít jeho online zdroj. Ale pokud máte vážné příznaky, okamžitě zavolejte 911 (nebo místní tísňovou linku) nebo jděte na nejbližší pohotovost.

Často kladené otázky

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky týkající se dávkování Nubeqa.

Jak dlouho trvá, než Nubeqa začne fungovat?

Přípravek Nubeqa je předepsán k léčbě specifických typů rakoviny prostaty. K růstu potřebuje rakovinu prostaty hormon testosteron. Nubeqa tedy působí tak, že blokuje účinky testosteronu a pomáhá tak zpomalit růst rakoviny.

Vzhledem k tomu, jak droga funguje, pravděpodobně nebudete cítit, že droga působí ve vašem těle. Váš lékař vás však bude během léčby sledovat, aby zkontroloval, zda lék zpomaluje růst rakoviny. Pokud u vás Nubeqa nezabírá, doporučí vám jiné možnosti léčby.

Máte-li další otázky ohledně toho, co očekávat od léčby přípravkem Nubeqa, promluvte si se svým lékařem.

Lze Nubeqa užívat i na jiné formy rakoviny? Pokud ano, jaké je dávkování?

Ne, Nubeqa se nebere ani neschvaluje pro jinou formu rakoviny. Lék je schválen k léčbě pouze specifických typů rakoviny prostaty. Působí tak, že blokuje hormon testosteron a zpomaluje růst rakoviny prostaty.

Typy rakoviny prostaty, které Nubeqa léčí, jsou:

  • nemetastatická kastračně rezistentní rakovina prostaty*
  • metastatický† hormonálně senzitivní karcinom prostaty, který užívá s lékem docetaxelem (Taxotere)

* Pokud jste podstoupili operaci k odstranění obou varlat, budete užívat Nubeq samotnou. Ale pokud jste tuto operaci nepodstoupili, budete užívat Nubeqa s hormonální terapií uvolňující gonadotropin.
† Metastatický znamená, že se rakovina rozšířila do jiných oblastí mimo prostatu.

Vzhledem k tomu, že Nubeqa se nebere na jiné typy rakoviny, poskytuje doporučené dávky pouze pro schválené výrobce léků.

Váš lékař bude schopen navrhnout léčbu jiných forem rakoviny.

Na co se mám zeptat svého lékaře?

Výše uvedené části jsou součástí výrobců léků. Pokud vám lékař doporučí Nubeqa, předepíše vám dávkování, které je pro vás právě.

nezapomeňte, že byste neměli měnit dávkování přípravku Nubeqa bez doporučení lékaře. Užívejte pouze Nubeqa přesně podle předpisu. Promluvte si se svým lékařem, pokud máte otázky nebo obavy týkající se vaší aktuální dávky.

Zde je několik příkladů otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře:

  • Potřeboval bych úpravu dávkování přípravku Nubeqa, pokud užívám jiné léky proti rakovině?
  • Mohl byste mi předepsat nižší dávku Nubeqa, pokud zaznamenám nežádoucí účinky?
  • Jaké je srovnání dávkování Nubeqa s dávkováním enzalutamidu (Xtandi)?

Další informace o Nubeqa naleznete v tomto článku „Vše o Nubeqa“.

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím léků byste měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o obsažených obsažených v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou k pokrytí všech možných, vhodných opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY