Aspirin / karisoprodol systémový 325 mg / 200 mg (par 246)
Aspirin a karisoprodol
Generický název: aspirin a carisoprodol [ AS-pir-in-and-kar-EYE-soe-PROE-dol ]
Názvy značek: Soma Compound, Carisoprodol Compound
Dávková forma: perorální tableta (325 mg-200 mg)
Třída léků: Kombinace relaxantů kosterního svalstva
Co je aspirin a carisoprodol?
Aspirin, lék proti bolesti a snížení horečky, ve skupině léků nazývaných salicyláty. Aspirin působí tak, že snižuje v těle látky, které způsobují bolest a zánět.
Carisoprodol je svalový relaxant. Funguje tak, že blokuje nervové impulsy (nebo pocity bolesti), které jsou vysílány do mozku.
Aspirin a carisoprodol je kombinovaný lék používaný krátkodobě k léčbě bolestivých svalových stavů.
Aspirin a carisoprodol mohou být také použity pro účely, které nejsou uvedeny v tomto průvodci léky.
Varování
Carisoprodol může být návykový. Zneužívání návykové medicíny může způsobit závislost, předávkování nebo smrt. Prodej nebo rozdávání aspirinu a karisoprodolu je v rozporu se zákonem.
Před užitím tohoto léku
Tento lék byste neměli používat, pokud jste alergičtí na aspirin, karisoprodol nebo meprobamát nebo pokud jste někdy měli:
-
krvácení nebo obstrukce v žaludku způsobené užíváním aspirinu;
-
perforace (díra nebo trhlina) v žaludku nebo střevech způsobená užíváním aspirinu;
-
astmatický záchvat nebo závažná alergická reakce po užití aspirinu nebo NSAID (nesteroidní protizánětlivé léčivo); nebo
-
porfyrie (genetická enzymová porucha, která způsobuje příznaky postihující kůži nebo nervový systém).
Abyste se ujistili, že aspirin a karisoprodol jsou pro vás bezpečné, informujte svého lékaře, pokud máte:
-
anamnéza drogové závislosti;
-
žaludeční nebo střevní onemocnění;
-
astma;
-
nosní polypy;
-
onemocnění jater nebo ledvin;
-
epilepsie nebo jiné záchvatové onemocnění; nebo
-
porucha krvácení nebo srážlivosti krve.
Užívání aspirinu během posledních 3 měsíců těhotenství může poškodit nenarozené dítě nebo způsobit krvácení u matky nebo dítěte během porodu. Informujte svého lékaře, pokud jste těhotná nebo pokud otěhotníte během užívání aspirinu a karisoprodolu.
Aspirin a carisoprodol mohou přecházet do mateřského mléka a mohou poškodit kojící dítě. Informujte svého lékaře, pokud kojíte dítě.
Aspirin a carisoprodol nejsou schváleny pro použití osobami mladšími 16 let nebo staršími 65 let.
Jak mám užívat aspirin a karisoprodol?
Dodržujte všechny pokyny na štítku s předpisem. Nikdy nepoužívejte aspirin a carisoprodol ve větším množství nebo déle, než je předepsáno. Použijte nejnižší dávku, která je účinná při léčbě vašeho stavu.
Carisoprodol může být návykový. Nikdy nesdílejte aspirin a carisoprodol s jinou osobou, zejména s někým, kdo v minulosti užíval drogy nebo byl závislý. Uchovávejte lék na místě, kde se k němu ostatní nemohou dostat.
Zneužívání návykové medicíny může způsobit závislost, předávkování nebo smrt. Prodej nebo rozdávání tohoto léku je v rozporu se zákonem.
Aspirin a carisoprodol se obvykle užívají 4krát denně.
Aspirin a carisoprodol neužívejte déle než 3 týdny. Zavolejte svého lékaře, pokud se vaše příznaky nezlepší po 2 týdnech léčby.
Nepřestávejte náhle užívat tento lék po dlouhodobém užívání, jinak byste mohli mít nepříjemné abstinenční příznaky. Zeptejte se svého lékaře, jak bezpečně přestat používat aspirin a karisoprodol.
Skladujte při pokojové teplotě mimo vlhkost, teplo a světlo.
Sledujte množství použitého léku z každé nové lahvičky. Carisoprodol je droga zneužívání a měli byste si být vědomi, pokud někdo užívá váš lék nesprávně nebo bez lékařského předpisu.
Co se stane, když vynechám dávku?
Užijte vynechanou dávku, jakmile si vzpomenete. Vynechejte vynechanou dávku, pokud je téměř čas na další plánovanou dávku. Neužívejte další léky, abyste nahradili vynechanou dávku.
Co se stane, když se předávkuji?
Vyhledejte pohotovostní lékařskou pomoc nebo zavolejte na linku Poison Help na čísle 1-800-222-1222. Předávkování aspirinem a karisoprodolem může být smrtelné.
Příznaky předávkování mohou zahrnovat zvonění v uších, silné závratě nebo ospalost, svalovou ztuhlost, ztrátu koordinace, zmatenost, halucinace, problémy se sluchem nebo zrakem, žízeň, pocení, horečku, zvracení, průjem, slabé nebo mělké dýchání, záchvaty nebo ztrátu vědomí.
Co bych se měl vyvarovat při užívání aspirinu a karisoprodolu?
Aspirin a carisoprodol mohou narušit vaše myšlení nebo reakce. Vyhněte se řízení nebo obsluze strojů, dokud nebudete vědět, jak na vás aspirin a karisoprodol ovlivní. Závratě nebo silná ospalost mohou způsobit pády nebo jiné nehody.
Před použitím jakéhokoli léku na nachlazení, alergii nebo bolest se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Mnoho volně prodejných léků obsahuje aspirin nebo podobné léky. Společné užívání určitých produktů může způsobit, že budete dostávat příliš mnoho tohoto typu léků. Zkontrolujte štítek, abyste zjistili, zda lék obsahuje aspirin nebo jiný salicylát.
Vyhněte se pití alkoholu. Může způsobit nežádoucí účinky a může zvýšit riziko krvácení do žaludku při užívání aspirinu a karisoprodolu.
Vedlejší účinky aspirinu a carisoprodolu
Získejte pohotovostní lékařskou pomoc, pokud máte příznaky alergické reakce: kopřivka; obtížné dýchání; otok obličeje, rtů, jazyka nebo hrdla.
Přestaňte používat aspirin a karisoprodol a okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud máte:
-
těžká zácpa nebo žaludeční křeče;
-
těžké pálení žáhy, zvracení;
-
neklid, deprese nebo pocit podrážděnosti;
-
záchvat (křeče);
-
snadná tvorba modřin, neobvyklé krvácení;
-
zvonění v uších;
-
pocit točení hlavy, jako byste mohli omdlít;
-
problémy s ledvinami – malé nebo žádné močení, bolestivé nebo obtížné močení, otoky nohou nebo kotníků, pocit únavy nebo dušnosti;
-
známky krvácení do žaludku – krvavá nebo dehtovitá stolice, vykašlávání krve nebo zvratků, které vypadají jako kávová sedlina; nebo
-
příznaky žaludečního vředu – noční žaludeční potíže, zvracení, ztráta hmotnosti.
Závažné nežádoucí účinky mohou být pravděpodobnější u starších dospělých.
Časté nežádoucí účinky mohou zahrnovat:
-
nevolnost, bolest žaludku, ztráta chuti k jídlu;
-
závratě, ospalost;
-
bolest hlavy;
-
návaly horka (teplo, zarudnutí nebo pocit mravenčení);
-
vyrážka;
-
rychlý srdeční tep; nebo
-
problémy se spánkem (nespavost).
Toto není úplný seznam vedlejších účinků a mohou se objevit i další. Zavolejte svého lékaře o radu ohledně nežádoucích účinků. Nežádoucí účinky můžete hlásit úřadu FDA na čísle 1-800-FDA-1088.
Informace o dávkování aspirinu a karisoprodolu
Obvyklá dávka pro dospělé pro svalové křeče:
1 až 2 tablety 4x denně
Maximální denní dávka: carisoprodol: 1600 mg; aspirin: 2600 mg
Délka terapie: Až 3 týdny
komentáře:
-Užití by mělo být omezeno na krátkou dobu (do 3 týdnů), protože akutní, bolestivé muskuloskeletální stavy mají obecně krátké trvání a důkazy o účinnosti po tomto časovém období nebyly prokázány.
Použití: K úlevě od nepohodlí spojených s akutními, bolestivými muskuloskeletálními stavy.
Jaké další léky ovlivní aspirin a karisoprodol?
Užívání aspirinu a carisoprodolu s jinými léky, které způsobují ospalost nebo zpomalují dýchání, může způsobit nebezpečné vedlejší účinky nebo smrt. Zeptejte se svého lékaře, než začnete užívat prášek na spaní, lék proti bolesti narkotik, lék proti kašli na předpis, prostředek na uvolnění svalů nebo lék na úzkost, depresi nebo záchvaty.
Informujte svého lékaře o všech svých současných lécích a o všech, které začnete nebo přestanete užívat, zejména:
-
clopidogrel;
-
meprobamát;
-
methotrexát;
-
rifampin;
-
třezalka tečkovaná;
-
léky na krevní tlak;
-
inzulín nebo perorální lék na diabetes;
-
antifungální léčivo – flukonazol, vorikonazol;
-
ředidlo krve – warfarin, Coumadin, Jantoven;
-
NSAID (nesteroidní protizánětlivé léky) – aspirin, ibuprofen (Advil, Motrin), naproxen (Aleve), celekoxib, diklofenak, indometacin, meloxikam a další; nebo
-
prostředek na snížení žaludeční kyseliny – esomeprazol, omeprazol, Prilosec, Nexium nebo jiné.
Tento seznam není úplný. Jiné léky mohou interagovat s aspirinem a karisoprodolem, včetně léků na předpis a volně prodejných léků, vitamínů a rostlinných produktů. V tomto průvodci léky nejsou uvedeny všechny možné interakce.
Další informace
Pamatujte, že tento a všechny ostatní léky uchovávejte mimo dosah dětí, nikdy své léky nesdílejte s ostatními a používejte tento lék pouze pro předepsanou indikaci.
Vždy se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče a ujistěte se, že informace zobrazené na této stránce platí pro vaši osobní situaci.