Med CZ
  • Home
  • Nemoci
    • All
    • Infekční a parazitární nemoci
    • Jiné nemoci
    • Kožní choroby
    • Nemoci zažívacího ústrojí
    • Rakovina
    Příznaky, příčiny gastritidy a střevní zánět

    Příznaky, příčiny gastritidy a střevní zánět

    Proč mohou onemocnění jater způsobit bolest zad?

    Proč mohou onemocnění jater způsobit bolest zad?

    Migréna během těhotenství: Příčiny a bezpečná léčba

    Migréna během těhotenství: Příčiny a bezpečná léčba

    Jednorázová bolest hlavy: Příčiny a léčba

    Jednorázová bolest hlavy: Příčiny a léčba

    Bolesti hlavy po cvičení: Příčiny a léčba

    Bolesti hlavy po cvičení: Příčiny a léčba

  • Informace o lécích
    10 vedlejších účinků fluoxetinu a jak jim zabránit

    10 vedlejších účinků fluoxetinu a jak jim zabránit

    10 vedlejších účinků diazepamu a jak je minimalizovat

    10 vedlejších účinků diazepamu a jak je minimalizovat

    8 vedlejších účinků sertralinu a jak je snížit

    8 vedlejších účinků sertralinu a jak je snížit

    7 vedlejší účinky Losartanu a jak je minimalizovat

    7 vedlejší účinky Losartanu a jak je minimalizovat

    12 vedlejší účinky duloxetinu a jak je minimalizovat

    12 vedlejší účinky duloxetinu a jak je minimalizovat

    10 vedlejších účinků prednisolonu a jak jim zabránit

    10 vedlejších účinků prednisolonu a jak jim zabránit

  • Zdravotní péče
    Vyvarujte se grapefruitu, když užíváte atorvastatin drogy

    Vyvarujte se grapefruitu, když užíváte atorvastatin drogy

    Funkce, účinky prostaglandinů v těhotenství

    Funkce, účinky prostaglandinů v těhotenství

    Oxidační stres: Příčiny, účinky a prevence

    Oxidační stres: Příčiny, účinky a prevence

    Co způsobuje, že se prostaglandin zvyšuje během menstruace?

    Co způsobuje, že se prostaglandin zvyšuje během menstruace?

    Průjem nebo více defekace během menstruačního období

    Průjem nebo více defekace během menstruačního období

    Jak snížit úroveň prostaglandinu během menstruace

    Jak snížit úroveň prostaglandinu během menstruace

No Result
View All Result
Med CZ
  • Home
  • Nemoci
    • All
    • Infekční a parazitární nemoci
    • Jiné nemoci
    • Kožní choroby
    • Nemoci zažívacího ústrojí
    • Rakovina
    Příznaky, příčiny gastritidy a střevní zánět

    Příznaky, příčiny gastritidy a střevní zánět

    Proč mohou onemocnění jater způsobit bolest zad?

    Proč mohou onemocnění jater způsobit bolest zad?

    Migréna během těhotenství: Příčiny a bezpečná léčba

    Migréna během těhotenství: Příčiny a bezpečná léčba

    Jednorázová bolest hlavy: Příčiny a léčba

    Jednorázová bolest hlavy: Příčiny a léčba

    Bolesti hlavy po cvičení: Příčiny a léčba

    Bolesti hlavy po cvičení: Příčiny a léčba

  • Informace o lécích
    10 vedlejších účinků fluoxetinu a jak jim zabránit

    10 vedlejších účinků fluoxetinu a jak jim zabránit

    10 vedlejších účinků diazepamu a jak je minimalizovat

    10 vedlejších účinků diazepamu a jak je minimalizovat

    8 vedlejších účinků sertralinu a jak je snížit

    8 vedlejších účinků sertralinu a jak je snížit

    7 vedlejší účinky Losartanu a jak je minimalizovat

    7 vedlejší účinky Losartanu a jak je minimalizovat

    12 vedlejší účinky duloxetinu a jak je minimalizovat

    12 vedlejší účinky duloxetinu a jak je minimalizovat

    10 vedlejších účinků prednisolonu a jak jim zabránit

    10 vedlejších účinků prednisolonu a jak jim zabránit

  • Zdravotní péče
    Vyvarujte se grapefruitu, když užíváte atorvastatin drogy

    Vyvarujte se grapefruitu, když užíváte atorvastatin drogy

    Funkce, účinky prostaglandinů v těhotenství

    Funkce, účinky prostaglandinů v těhotenství

    Oxidační stres: Příčiny, účinky a prevence

    Oxidační stres: Příčiny, účinky a prevence

    Co způsobuje, že se prostaglandin zvyšuje během menstruace?

    Co způsobuje, že se prostaglandin zvyšuje během menstruace?

    Průjem nebo více defekace během menstruačního období

    Průjem nebo více defekace během menstruačního období

    Jak snížit úroveň prostaglandinu během menstruace

    Jak snížit úroveň prostaglandinu během menstruace

No Result
View All Result
Med CZ
No Result
View All Result
Home Informace o lécích

Coricidin HBP Maximální síla Použití chřipky, vedlejší účinky a varování

by Dr. Alan Dohnal
24/09/2022
0

Coricidin HBP Maximální síla Použití chřipky, vedlejší účinky a varování

Coricidin HBP Maximum Strength Flu acetaminofen 500 mg / chlorfeniramin maleát 2 mg / dextromethorfan hydrobromid 15 mg (CoricidinHBP Flu)

Coricidin HBP Maximum Strength Chřipka

Generický název: acetaminofen, chlorfeniramin a dextromethorfan [ a-SEET-a-MIN-oh-fen, klor-fen-IR-a-meen, dex-troe-meth-OR-fan ]

Názvy značek: Coricidin HBP Maximum Strength Flu, NyQuil Cold & Flu (bez alkoholu), Triaminová chřipka, kašel a horečka, Triaminic Multi-Symptom Fever, Tylenol Childrens Plus Kašel a rýma
Třída léků: Kombinace horních cest dýchacích

Co je chřipka Coricidin HBP s maximální silou?

Acetaminofen je lék proti bolesti a snižuje horečku.

Chlorfeniramin je antihistaminikum, které snižuje účinky přirozeného chemického histaminu v těle. Histamin může vyvolat příznaky kýchání, svědění, slzení očí a rýmy.

Dextromethorfan je látka potlačující kašel. Ovlivňuje reflex kašle v mozku, který kašel spouští.

Coricidin HBP Maximum Strength Flu je kombinovaný lék používaný k léčbě bolesti hlavy, horečky, bolestí těla, kašle, rýmy, kýchání, svědění a slzení očí způsobených alergiemi, nachlazením nebo chřipkou.

Coricidin HBP Maximum Strength Flu neléčí kašel způsobený kouřením, astmatem nebo emfyzémem.

Coricidin HBP Maximum Strength Flu může být také použit pro účely, které nejsou uvedeny v tomto průvodci léky.

Varování

Neužívejte tento lék, pokud jste v posledních 14 dnech užívali inhibitor MAO. Mohlo by dojít k nebezpečné lékové interakci. Inhibitory MAO zahrnují isokarboxazid, linezolid, fenelzin, rasagilin, selegilin a tranylcypromin.

Neužívejte více tohoto léku, než je doporučeno. Předávkování acetaminofenem může poškodit vaše játra nebo způsobit smrt. Okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud máte nevolnost, bolest v horní části žaludku, svědění, ztrátu chuti k jídlu, tmavou moč, jílově zbarvenou stolici nebo žloutenku (zežloutnutí kůže nebo očí).

Ve vzácných případech může acetaminofen způsobit závažnou kožní reakci. Přestaňte užívat tento lék a okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud máte zarudnutí kůže nebo vyrážku, která se šíří a způsobuje puchýře a olupování.

Příbuzné/podobné léky

difenhydramin, Benadryl, chlorfeniramin, amantadin, Tamiflu, oseltamivir, Promethazin DM

Před užitím tohoto léku

Neužívejte tento lék, pokud jste v posledních 14 dnech užívali inhibitor MAO. Mohlo by dojít k nebezpečné lékové interakci. Inhibitory MAO zahrnují furazolidon, isokarboxazid, linezolid, fenelzin, rasagilin, selegilin a tranylcypromin.

Tento lék byste neměli používat, pokud jste alergičtí na acetaminofen (Tylenol), chlorfeniramin nebo dextromethorfan.

Před užitím tohoto léku se zeptejte svého lékaře nebo lékárníka, pokud máte jakýkoli zdravotní stav, zejména:

  • astma nebo COPD, kašel s hlenem nebo kašel způsobený kouřením, emfyzém nebo chronická bronchitida;

  • ucpání žaludku nebo střev;

  • onemocnění jater, cirhóza, anamnéza alkoholismu nebo pokud pijete více než 3 alkoholické nápoje denně;

  • nemoc ledvin;

  • zvětšená prostata, problémy s močením;

  • glaukom; nebo

  • jestliže užíváte draslík (Cytra, Epiklor, K-Lyte, K-Phos, Kaon, Klor-Con, Polycitra, Urocit-K).

Není známo, zda tento lék poškodí nenarozené dítě. Pokud jste těhotná, nepoužívejte léky proti kašli a nachlazení bez doporučení lékaře.

Tento lék může přecházet do mateřského mléka a může poškodit kojící dítě. Antihistaminika mohou také zpomalit produkci mateřského mléka. Neužívejte léky proti kašli a nachlazení bez doporučení lékaře, pokud kojíte dítě.

Uměle slazený tekutý lék může obsahovat fenylalanin. Pokud máte fenylketonurii (PKU), zkontrolujte štítek léku.

Před podáním léku na kašel nebo nachlazení dítěti se vždy zeptejte lékaře. Smrt může nastat v důsledku nesprávného užívání léků proti kašli a nachlazení u velmi malých dětí.

Jak mám užívat Coricidin HBP Maximum Strength Flu?

Používejte přesně podle pokynů na etiketě nebo podle pokynů svého lékaře. Nepoužívejte déle, než je doporučeno. Léky na kašel a nachlazení se obvykle užívají jen krátkou dobu, dokud se vaše příznaky nezmizí.

Neužívejte více tohoto léku, než je doporučeno. Předávkování acetaminofenem může poškodit vaše játra nebo způsobit smrt.

Tekutý lék odměřte přiloženou dávkovací stříkačkou nebo speciální lžičkou odměřující dávku nebo kalíšky na léky. Pokud nemáte zařízení na odměřování dávky, požádejte o něj svého lékárníka.

Přestaňte přípravek užívat a zavolejte svému lékaři, pokud máte horečku i po 3 dnech nebo máte bolesti i po 10 dnech (nebo 5 dnech, pokud léčíte dítě). Také zavolejte svého lékaře, pokud se vaše příznaky zhorší nebo pokud máte zarudnutí nebo otok.

Pokud potřebujete chirurgický zákrok nebo lékařské testy, sdělte to předem chirurgovi nebo lékaři, pokud jste tento lék užívali v posledních několika dnech.

Skladujte při pokojové teplotě mimo vlhkost a teplo. Nenechte tekutý lék zmrznout.

Co se stane, když vynechám dávku?

Vzhledem k tomu, že Coricidin HBP Maximum Strength Flu se používá v případě potřeby, možná nebudete mít dávkovací schéma. Pokud jste podle plánu, použijte vynechanou dávku, jakmile si vzpomenete. Vynechejte vynechanou dávku, pokud je téměř čas na další plánovanou dávku. Nepoužívejte další lék k doplnění vynechané dávky.

Co se stane, když se předávkuji?

Vyhledejte pohotovostní lékařskou pomoc nebo zavolejte na linku Poison Help na čísle 1-800-222-1222. Předávkování acetaminofenem může být smrtelné.

Mezi první příznaky předávkování acetaminofenem patří ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení, bolest žaludku, pocení a zmatenost nebo slabost. Pozdější příznaky mohou zahrnovat bolest v horní části žaludku, tmavou moč a zežloutnutí kůže nebo očního bělma.

Čemu se mám vyhnout při užívání Coricidin HBP Maximum Strength Flu?

Před použitím jakéhokoli jiného léku na nachlazení, alergii, bolest nebo spaní se zeptejte svého lékaře nebo lékárníka. Acetaminofen (někdy zkráceně APAP) je obsažen v mnoha kombinovaných lécích. Společné užívání určitých produktů může způsobit, že dostanete příliš mnoho acetaminofenu, což může vést k smrtelnému předávkování. Zkontrolujte štítek, abyste zjistili, zda lék obsahuje acetaminofen nebo APAP.

Vyhněte se pití alkoholu. Může zvýšit riziko poškození jater při užívání acetaminofenu a může zvýšit některé vedlejší účinky chlorfeniraminu.

Tento lék může způsobit rozmazané vidění a může poškodit vaše myšlení nebo reakce. Buďte opatrní, pokud řídíte nebo děláte cokoliv, co vyžaduje, abyste byli ostražití a jasně viděli.

Coricidin HBP Maximum Strength Chřipkové vedlejší účinky

Získejte pohotovostní lékařskou pomoc, pokud máte příznaky alergické reakce: kopřivka; obtížné dýchání; otok obličeje, rtů, jazyka nebo hrdla.

Ve vzácných případech může acetaminofen způsobit závažnou kožní reakci, která může být smrtelná. K tomu může dojít, i když jste v minulosti užívali acetaminofen a neměli žádnou reakci. Přestaňte užívat tento lék a okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud máte zarudnutí kůže nebo vyrážku, která se šíří a způsobuje puchýře a olupování. Pokud máte tento typ reakce, už nikdy byste neměli užívat žádný lék, který obsahuje acetaminofen.

Lék může způsobit závažné nežádoucí účinky. Přestaňte užívat lék a okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud máte:

  • silná bolest hlavy, záchvaty (křeče);

  • rychlé, bušení nebo nerovnoměrné srdeční tepy;

  • zmatenost, halucinace, těžké závratě nebo ospalost, pomalé nebo mělké dýchání;

  • třes, neklidné pohyby svalů;

  • malé nebo žádné močení;

  • příznaky chřipky, snadná tvorba modřin, neobvyklé krvácení, bledá kůže, slabost, pocit točení hlavy; nebo

  • nevolnost, bolest v horní části žaludku bolest, svědění, ztráta chuti k jídlu, tmavá moč, jílovitě zbarvená stolice, žloutenka (zežloutnutí kůže nebo očí).

Nežádoucí účinky, jako je sucho v ústech, zácpa a zmatenost, mohou být pravděpodobnější u starších dospělých.

Časté vedlejší účinky Coricidin HBP Maximum Strength Flu mohou zahrnovat:

  • bolest hlavy, problémy se spánkem (nespavost);

  • žaludeční nevolnost, průjem nebo zácpa;

  • suché oči, rozmazané vidění, sucho v ústech nebo v nose;

  • mírné závratě nebo ospalost, potíže se soustředěním;

  • pocit neklidu nebo vzrušení (zejména u dětí); nebo

  • mírná kožní vyrážka.

Toto není úplný seznam vedlejších účinků a mohou se objevit i další. Zavolejte svého lékaře o radu ohledně nežádoucích účinků. Nežádoucí účinky můžete hlásit úřadu FDA na čísle 1-800-FDA-1088.

Jaké další léky ovlivní maximální sílu chřipky Coricidin HBP?

Před použitím tohoto léku se zeptejte svého lékaře nebo lékárníka, pokud užíváte také jiné léky, včetně léků na předpis a volně prodejných léků, vitamínů a rostlinných produktů. Některé léky mohou při společném užívání způsobit nežádoucí nebo nebezpečné účinky. V tomto průvodci léky nejsou uvedeny všechny možné interakce.

Užívání tohoto léku s jinými léky, které způsobují ospalost nebo zpomalují dýchání, může tyto účinky zhoršit. Zeptejte se svého lékaře předtím, než začnete užívat Coricidin HBP Maximum Strength Flu s pilulkou na spaní, lékem proti bolesti narkotik, prostředkem na uvolnění svalů nebo lékem na úzkost, depresi nebo záchvaty.

Další informace

Pamatujte, že tento a všechny ostatní léky uchovávejte mimo dosah dětí, nikdy je nesdílejte s ostatními a používejte tento lék pouze pro předepsanou indikaci.

Vždy se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče a ujistěte se, že informace zobrazené na této stránce platí pro vaši osobní situaci.

Zjistit více

Příznaky, příčiny gastritidy a střevní zánět

Příznaky, příčiny gastritidy a střevní zánět

by Vlastislav Horáček
08/05/2025
0

Gastritida a střevní zánět jsou dvě běžná onemocnění trávicího traktu. Gastritida je zánět žaludeční obložení, zatímco zánět střeva může nastat...

10 vedlejších účinků fluoxetinu a jak jim zabránit

10 vedlejších účinků fluoxetinu a jak jim zabránit

by Dr. Alan Dohnal
06/05/2025
0

Fluoxetin je široce předepsaný antidepresivum, který patří do třídy léků zvaných selektivní inhibitory zpětného serotoninu. Fluoxetin se používá k léčbě...

10 vedlejších účinků diazepamu a jak je minimalizovat

10 vedlejších účinků diazepamu a jak je minimalizovat

by Dr. Alan Dohnal
06/05/2025
0

Diazepam je lék, který patří do třídy léků zvaných benzodiazepiny. Lékaři často předepisují diazepam k léčbě úzkosti, svalových křečí, záchvatů...

8 vedlejších účinků sertralinu a jak je snížit

8 vedlejších účinků sertralinu a jak je snížit

by Dr. Alan Dohnal
06/05/2025
0

Sertralin je lék na předpis, který léčí řadu stavů duševního zdraví, včetně velké depresivní poruchy, úzkostných poruch, obsedantně-kompulzivní poruchy (OCD),...

7 vedlejší účinky Losartanu a jak je minimalizovat

7 vedlejší účinky Losartanu a jak je minimalizovat

by Dr. Alan Dohnal
05/05/2025
0

Losartan je lék, který lékaři obvykle předepisují léčbu hypertenze, srdečního selhání a poškození ledvin způsobené cukrovkou. Losartan patří do třídy...

12 vedlejší účinky duloxetinu a jak je minimalizovat

12 vedlejší účinky duloxetinu a jak je minimalizovat

by Dr. Alan Dohnal
01/05/2025
0

Duloxetin je lék, který patří do třídy léčiv zvaných inhibitory zpětného vychytávání serotonin-norepinefrinu (SNRIS). Lékaři běžně předepisují duloxetin k léčbě...

10 vedlejších účinků prednisolonu a jak jim zabránit

10 vedlejších účinků prednisolonu a jak jim zabránit

by Dr. Alan Dohnal
01/05/2025
0

Prednisolon je syntetický kortikosteroidní lék, který se běžně používá k léčbě široké škály zánětlivých a autoimunitních podmínek. Lékaři předepisují prednisolon...

9 Vedlejší účinky methylfenidátu a jak s nimi zacházet

9 Vedlejší účinky methylfenidátu a jak s nimi zacházet

by Dr. Alan Dohnal
01/05/2025
0

Methylfenidát je stimulant centrálního nervového systému, který lékaři běžně předepisují, aby se zabývaly poruchou pozornosti/hyperaktivity a narkolepsie. Pokud máte vy...

Vedlejší účinky citalopramu a jak je minimalizovat

Vedlejší účinky citalopramu a jak je minimalizovat

by Dr. Alan Dohnal
01/05/2025
0

Citalopram je lék na předpis, který patří do třídy antidepresiv známých jako selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI). Lékaři předepisují...

Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

POSLEDNÍ ČLÁNKY

Příznaky, příčiny gastritidy a střevní zánět

08/05/2025

10 vedlejších účinků fluoxetinu a jak jim zabránit

06/05/2025

10 vedlejších účinků diazepamu a jak je minimalizovat

06/05/2025

8 vedlejších účinků sertralinu a jak je snížit

06/05/2025

7 vedlejší účinky Losartanu a jak je minimalizovat

05/05/2025

Med CZ (Medicine of Czechia)

Obsah tohoto webu je určen pouze pro informační a vzdělávací účely. Poraďte se s lékařem o lékařské pomoci, léčbě nebo diagnostice.

No Result
View All Result
  • Home
  • Nemoci
  • Informace o lécích
  • Zdravotní péče