Váš průvodce výsledky laserového resurfacingu pleti

Laserový resurfacing kůže může pomoci stimulovat růst nových kožních buněk a produkci kolagenu. I když po léčbě můžete vidět nějaké okamžité výsledky, může trvat až rok, než si účinky plně všimnete.

Laserový resurfacing kůže je kosmetická technika, která zahrnuje odstranění vnějších vrstev kůže pomocí pulzujících paprsků světla. Kůže pod ní pak musí znovu narůst, stimulovat růst nových kožních buněk a produkci kolagenu.

Také známý jako laserový peeling nebo laserová vaporizace jej lékaři často používají ke snížení výskytu jizev, slunečních skvrn, jemných linek, akné nebo jiných příznaků stárnutí nebo poškození kůže. Může pomoci odstranit ohybové skvrny, jaké se vyskytují u seboroické keratózy.

Vzhledem k tomu, že pokožce chvíli trvá, než se zahojí a znovu naroste, výsledky se dostaví v průběhu času. Zde je to, co můžete očekávat po postupu.

Fotky před a po

Jak bude moje pleť vypadat bezprostředně poté?

Ihned po zákroku může vaše pokožka vypadat jako odbarvená a zanícená, téměř jako mírné spálení sluncem. Pravděpodobně také zažijete nějakou bolest.

Podle Americké společnosti plastických chirurgů počáteční podráždění obvykle trvá 5 až 7 dní. Po této době může kůže vyschnout a začít se loupat nebo odlupovat. Když k tomu dojde, dodržujte pokyny svého dermatologa ohledně hydratace a péče o pokožku.

V závažnějších případech může tato fáze hojení zahrnovat také puchýře nebo výtok. Pomrazování obličeje nebo použití chladivého obkladu může pomoci zklidnit podráždění při hojení.

Kdy začnu pozorovat výsledky?

Bezprostředně po zákroku si můžete všimnout určité zvýšené baculatosti a snížení známek jizev, vrásek, změny barvy nebo jiných kožních problémů.

Tato zlepšení mohou být mnohem výraznější, jak se vaše pokožka hojí a znovu roste. V závislosti na tom, jak hluboko lasery pronikají do pokožky, můžete zaznamenat trvalé výsledky až rok po zákroku.

Jak dlouho trvá úplné vyléčení?

Podle Americké společnosti pro dermatologickou chirurgii trvá hojení po laserovém resurfacingu obvykle 5 až 10 dní. Obecně platí, že čím větší je plocha ošetření a čím hlouběji lasery pronikají do pokožky, tím déle může trvat zotavení.

Vaše pokožka se může hojit až 1 rok, během této doby může být vaše pokožka citlivější na UV záření, takže když trávíte čas venku, nanášejte se opalovací krém nebo noste ochranu proti slunci.

Jak dlouho budou účinky trvat?

Mnoho lidí si po ošetření užívá zlepšení pleti až několik let.

Zatímco výsledky laserového resurfacingu jsou technicky trvalé, vaše pokožka se může časem změnit v důsledku stárnutí, vystavení slunci nebo faktorům životního stylu, jako je kouření.

Pokud však podstoupíte laserový resurfacing za účelem zmenšení jizev, jizvy se po ošetření obvykle nezhorší ani nevrátí.

Tipy pro udržení výsledků

Životnost svých výsledků můžete prodloužit, pokud budete mít na paměti následující tipy:

  • Upřednostňujte ochranu před sluncem: Odborníci doporučují vyhýbat se slunečnímu záření v ošetřované oblasti po dobu alespoň 4 až 6 týdnů, protože vaše pokožka může být během této doby zvláště náchylná k poškození UV zářením. Vaše pokožka může zůstat mimořádně citlivá na slunce po dobu až jednoho roku. Vyhněte se intenzivnímu přímému slunečnímu záření, noste SPF a noste ochranný oděv, abyste výsledky prodloužili.
  • Používejte ochranné změkčovadlo: Váš dermatolog může doporučit ochranný krém, který pomůže chránit vaši jemnou pokožku během hojení. Může to být něco na bázi ropy, jako je vazelína, která slouží jako bariéra mezi vaší pokožkou a živly.
  • Udržujte vyváženou rutinu péče o pleť: Pravidelné mytí obličeje, zvlhčování a používání sér s omlazujícími složkami může napomoci hojení a prodloužit vaše výsledky. Séra bohatá na antioxidanty a peptidy mohou pomoci při obnově kolagenu, zatímco retinoidy mohou chránit před budoucím poškozením.
  • Naplánujte si následnou léčbu: Někteří lidé mohou potřebovat více ošetření, aby dosáhli požadovaných výsledků. Na základě doporučení svého dermatologa je můžete naplánovat několik měsíců po počáteční léčbě. Jak se objevují jemné linky a další známky stárnutí, možná budete chtít v budoucnu zvážit další ošetření.

Sečteno a podtrženo

Laserový resurfacing kůže může být účinným způsobem, jak snížit výskyt jizev, jemných linek, změny barvy a dalších příznaků stárnutí nebo poškození kůže. I když hned po zákroku můžete zaznamenat určitá zlepšení, vaše pleť se může zlepšovat ještě asi rok.

Jak kůže znovu roste, může být obzvláště náchylná k poškození. Nošení velkého množství SPF a minimalizace slunečního záření během této doby může pomoci vaší pokožce uzdravit se a prodloužit životnost vašich výsledků.

I když jsou výsledky laserového resurfacingu pokožky technicky trvalé, vaše pokožka se může časem změnit. Pokud k tomu dojde, následná ošetření vám mohou pomoci udržet si požadovaný vzhled.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY