Ed A-Hist chlorfeniramin maleát 4 mg / fenylefrin hydrochlorid 10 mg (E 1)
Ed A-Hist
Generický název: chlorfeniramin a fenylefrin [ KLOR-fen-IR-a-meen-and-FEN-il-EFF-rin ]
Názvy značek: Actifed Cold & Allergy, Allan Tannate Pediatric, Allerest PE, BP Allergy JR, ChlorTan D, … zobrazit všech 14 značek
Třída léků: Kombinace horních cest dýchacích
Co je Ed A-Hist?
Chlorfeniramin je antihistaminikum, které snižuje účinky přirozeného chemického histaminu v těle. Histamin může vyvolat příznaky kýchání, svědění, slzení očí a rýmy.
Fenylefrin je dekongestant, který zmenšuje krevní cévy v nosních průchodech. Rozšířené krevní cévy mohou způsobit ucpaný nos (ucpaný nos).
Ed A-Hist je kombinovaný lék používaný k léčbě příznaků běžného nachlazení nebo sezónních alergií, včetně kýchání, rýmy nebo ucpaného nosu a svědění, slzení očí.
Ed A-Hist může být také použit pro účely, které nejsou uvedeny v tomto průvodci léky.
Varování
Nepoužívejte Ed A-Hist, pokud jste v posledních 14 dnech užívali inhibitor MAO, jako je isokarboxazid, linezolid, injekce methylenové modři, fenelzin, rasagilin, selegilin nebo tranylcypromin.
Neměli byste používat antihistaminika, aby dítě usnulo.
Příbuzné/podobné léky
prednison, loratadin, cetirizin, montelukast, difenhydramin, promethazin, Benadryl
Před užitím tohoto léku
Tento lék byste neměli používat, pokud jste alergičtí na chlorfeniramin nebo fenylefrin.
Nepoužívejte tento lék, pokud jste v posledních 14 dnech užívali inhibitor MAO. Mohlo by dojít k nebezpečné lékové interakci. Inhibitory MAO zahrnují isokarboxazid, linezolid, injekci methylenové modři, fenelzin, rasagilin, selegilin, tranylcypromin a další.
Zeptejte se lékaře nebo lékárníka, zda je pro vás bezpečné užívat tento lék, pokud máte:
-
astma nebo COPD, kašel s hlenem nebo kašel způsobený kouřením, emfyzém nebo chronická bronchitida;
-
ucpání žaludku nebo střev;
-
onemocnění ledvin nebo jater;
-
vysoký krevní tlak, srdeční onemocnění, onemocnění koronárních tepen nebo nedávný srdeční infarkt;
-
zvětšená prostata nebo problémy s močením;
-
glaukom;
-
diabetes;
-
epilepsie nebo jiné záchvatové onemocnění;
-
feochromocytom (nádor nadledvin);
-
hyperaktivní štítná žláza; nebo
-
jestliže užíváte draslík (Cytra, Epiklor, K-Lyte, K-Phos, Kaon, Klor-Con, Polycitra, Urocit-K).
Není známo, zda Ed A-Hist ublíží nenarozenému dítěti. Pokud jste těhotná, nepoužívejte tento přípravek bez doporučení lékaře.
Není známo, zda chlorfeniramin a fenylefrin přecházejí do mateřského mléka nebo zda by mohly poškodit kojící dítě. Antihistaminika a dekongestanty mohou také zpomalit tvorbu mateřského mléka. Pokud kojíte dítě, nepoužívejte tento lék bez doporučení lékaře.
U starších dospělých může být pravděpodobnější, že budou mít nežádoucí účinky tohoto léku.
Uměle slazený tekutý lék na nachlazení může obsahovat fenylalanin. Pokud máte fenylketonurii (PKU), zkontrolujte štítek léku, abyste zjistili, zda přípravek obsahuje fenylalanin.
Jak mám užívat Ed A-Hist?
Používejte přesně podle pokynů na etiketě nebo podle pokynů svého lékaře. Nepoužívejte ve větším nebo menším množství nebo déle, než je doporučeno. Léky proti nachlazení se obvykle užívají pouze krátkou dobu, dokud vaše příznaky nezmizí.
Nepodávejte tento lék dětem mladším 4 let. Před podáním léku na kašel nebo nachlazení dítěti se vždy zeptejte lékaře. Smrt může nastat v důsledku nesprávného užívání léků proti kašli a nachlazení u velmi malých dětí.
Neměli byste používat antihistaminika, aby dítě usnulo.
Tabletu nebo kapsli s prodlouženým uvolňováním nedrťte, nežvýkejte, nelámejte ani neotvírejte. Spolkněte to celé. Rozbití nebo otevření pilulky může způsobit uvolnění příliš velkého množství léku najednou.
Žvýkací tableta se musí před spolknutím rozkousat.
Tekutý lék odměřujte speciální odměřovací lžičkou nebo kelímkem na léky, nikoli běžnou stolní lžící. Pokud nemáte zařízení na odměřování dávky, požádejte o něj svého lékárníka.
Zavolejte svého lékaře, pokud se vaše příznaky nezlepší po 7 dnech léčby nebo pokud máte horečku s bolestí hlavy, kašlem nebo kožní vyrážkou.
Tento lék může způsobit neobvyklé výsledky s alergickými kožními testy. Řekněte kterémukoli lékaři, který vás léčí, že užíváte antihistaminika.
Pokud potřebujete operaci, informujte chirurga předem, pokud jste v posledních několika dnech užili lék na nachlazení.
Skladujte při pokojové teplotě mimo vlhkost a teplo.
Co se stane, když vynechám dávku?
Vzhledem k tomu, že lék proti nachlazení se užívá podle potřeby, možná nebudete mít dávkovací schéma. Pokud užíváte léky pravidelně, vezměte si vynechanou dávku, jakmile si vzpomenete. Vynechejte vynechanou dávku, pokud je téměř čas na další plánovanou dávku. Neužívejte další léky, abyste nahradili vynechanou dávku.
Co se stane, když se předávkuji?
Vyhledejte pohotovostní lékařskou pomoc nebo zavolejte na linku Poison Help na čísle 1-800-222-1222.
Čemu se mám vyhnout při užívání Ed A-Hist?
Tento lék může narušit vaše myšlení nebo reakce. Buďte opatrní, pokud řídíte nebo děláte cokoliv, co vyžaduje, abyste byli ve střehu.
Pití alkoholu může zvýšit některé vedlejší účinky chlorfeniraminu a fenylefrinu.
Před použitím jakéhokoli jiného léku na nachlazení, alergii nebo spaní se zeptejte svého lékaře nebo lékárníka. Ed A-Hist jsou obsaženy v mnoha kombinovaných lécích. Společné užívání určitých produktů může způsobit, že dostanete příliš mnoho určité drogy. Zkontrolujte štítek, abyste zjistili, zda lék obsahuje antihistaminikum nebo dekongestant.
Ed A-Hist vedlejší účinky
Získejte pohotovostní lékařskou pomoc, pokud máte příznaky alergické reakce: kopřivka; potíže s dýcháním; otok obličeje, rtů, jazyka nebo hrdla.
Ed A-Hist může způsobit vážné nežádoucí účinky. Přestaňte používat Ed A-Hist a okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud máte:
-
bolest na hrudi, rychlý puls, rychlá nebo nerovnoměrná srdeční frekvence;
-
zmatenost, halucinace, těžká nervozita;
-
třes, záchvat (křeče);
-
malé nebo žádné močení;
-
snadná tvorba modřin nebo krvácení, neobvyklá slabost; nebo
-
nebezpečně vysoký krevní tlak (silná bolest hlavy, hučení v uších, úzkost, dušnost).
Časté nežádoucí účinky Ed A-Hist mohou zahrnovat:
-
závratě, ospalost, rozmazané vidění;
-
sucho v nose nebo v ústech;
-
nevolnost, bolest žaludku, zácpa, ztráta chuti k jídlu;
-
problémy s pamětí nebo koncentrací; nebo
-
pocit neklidu nebo vzrušení (zejména u dětí).
Toto není úplný seznam vedlejších účinků a mohou se objevit i další. Zavolejte svého lékaře o radu ohledně nežádoucích účinků. Nežádoucí účinky můžete hlásit FDA na čísle 1 800 FDA 1088.
Jaké další léky ovlivní Ed A-Hist?
Před použitím tohoto léku se zeptejte svého lékaře nebo lékárníka, pokud užíváte také jiné léky, včetně léků na předpis a volně prodejných léků, vitamínů a rostlinných produktů. Některé léky mohou při společném užívání způsobit nežádoucí nebo nebezpečné účinky. V tomto průvodci léky nejsou uvedeny všechny možné interakce.
Užívání tohoto léku s jinými léky, které způsobují ospalost nebo zpomalují dýchání, může tyto účinky zhoršit. Zeptejte se svého lékaře, než začnete Ed A-Hist užívat spolu s práškem na spaní, lékem proti bolesti narkotik, prostředkem na uvolnění svalů nebo lékem na úzkost, depresi nebo záchvaty.
Další informace
Pamatujte, že tento a všechny ostatní léky uchovávejte mimo dosah dětí, nikdy své léky nesdílejte s ostatními a používejte tento lék pouze pro předepsanou indikaci.
Vždy se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče a ujistěte se, že informace zobrazené na této stránce platí pro vaši osobní situaci.