Acetaminofen / difenhydramin / fenylefrin systémový acetaminofen 500 mg / difenhydramin 12,5 mg / fenylefrin 5 mg (44 464)
Acetaminofen, difenhydramin a fenylefrin
Generický název: acetaminofen, difenhydramin a fenylefrin [ a-SEET-a-MIN-oh-fen, DYE-fen-HYE-dra-meen, and-FEN-il-EFF-rin ]
Názvy značek: Benadryl Allergy & Sinus Headache, Delsym Cough Plus Cold Night Time, Mucinex Fast-Max Night Time Nachlazení a chřipka, Sudafed PE těžké nachlazení, Theraflu těžké nachlazení a kašel v noci, … zobrazit všech 23 značek
Dávkové formy: perorální tekutina (320 mg-12,5 mg-5 mg/10 ml; 325 mg-12,5 mg-5 mg/10 ml; 650 mg-25 mg-10 mg/20 ml); perorální prášek pro rekonstituci (650 mg-25 mg-10 mg); perorální sirup (325 mg-12,5 mg-5 mg/15 ml); perorální tableta (325 mg-12,5 mg-5 mg; 325 mg-25 mg-5 mg)
Třída léků: Kombinace horních cest dýchacích
Co je acetaminofen, difenhydramin a fenylefrin?
Acetaminofen je lék proti bolesti a snižuje horečku. Difenhydramin je antihistaminikum. Fenylefrin je dekongestant.
Acetaminofen, difenhydramin a fenylefrin je kombinovaný lék používaný k léčbě příznaků nachlazení a chřipky, jako je rýma nebo ucpaný nos, kýchání, kašel, bolest v krku, bolest hlavy, horečka a bolesti těla.
Existuje mnoho značek a forem acetaminofenu, difenhydraminu a fenylefrinu. V tomto letáku nejsou uvedeny všechny značky.
Acetaminofen, difenhydramin a fenylefrin mohou být také použity pro účely, které nejsou uvedeny v tomto průvodci léky.
Varování
Neužívejte tento lék, pokud jste v posledních 14 dnech užívali inhibitor MAO. Mohlo by dojít k nebezpečné lékové interakci. Inhibitory MAO zahrnují isokarboxazid, linezolid, fenelzin, rasagilin, selegilin a tranylcypromin.
Používejte tento lék přesně podle pokynů. Předávkování acetaminofenem může poškodit vaše játra nebo způsobit smrt. Užívání příliš velkého množství difenhydraminu může vést k vážným srdečním problémům, záchvatům, kómatu nebo smrti.
Nepoužívejte tento lék k tomu, aby dítě usnulo. Některé značky acetaminofenu, difenhydraminu a fenylefrinu nejsou schváleny pro použití u osob mladších 12 let.
Pití alkoholu může zvýšit riziko poškození jater při užívání acetaminofenu.
Přestaňte užívat tento lék a okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud máte zarudnutí kůže nebo vyrážku, která se šíří a způsobuje puchýře a olupování.
Před užitím tohoto léku
Zeptejte se lékaře, než začnete užívat lék, který obsahuje acetaminofen, pokud jste někdy měli onemocnění jater nebo pokud pijete více než 3 alkoholické nápoje denně.
Neužívejte tento lék, pokud jste v posledních 14 dnech užívali inhibitor MAO. Mohlo by dojít k nebezpečné lékové interakci. Inhibitory MAO zahrnují isokarboxazid, linezolid, fenelzin, rasagilin, selegilin a tranylcypromin.
Zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka, zda je použití tohoto léku bezpečné, pokud jste někdy měli:
-
astma nebo COPD, kašel s hlenem nebo kašel způsobený kouřením, emfyzém nebo chronická bronchitida;
-
nemoc jater;
-
vysoký krevní tlak, srdeční onemocnění;
-
zvětšená prostata nebo problémy s močením;
-
porucha štítné žlázy;
-
diabetes;
-
glaukom; nebo
-
stav, kvůli kterému užíváte warfarin (Coumadin, Jantoven).
Pokud jste těhotná nebo kojíte, zeptejte se svého lékaře před použitím tohoto léku.
Jak mám užívat acetaminofen, difenhydramin a fenylefrin?
Používejte přesně podle pokynů na etiketě nebo podle pokynů svého lékaře. Lék proti nachlazení nebo kašli je určen pouze pro krátkodobé použití, dokud vaše příznaky nezmizí.
Neužívejte více tohoto léku, než je doporučeno. Předávkování acetaminofenem může poškodit vaše játra nebo způsobit smrt. Užívání příliš velkého množství difenhydraminu může vést k vážným srdečním problémům, záchvatům, kómatu nebo smrti.
Některé značky acetaminofenu, difenhydraminu a fenylefrinu nejsou schváleny pro použití u osob mladších 12 let.
Vždy dodržujte pokyny na štítku léku o podávání tohoto léku dítěti. Nepoužívejte lék pouze k uspání dítěte. Smrt může nastat v důsledku zneužití antihistaminik u velmi malých dětí.
Tekutý lék pečlivě odměřte. Použijte přiloženou dávkovací stříkačku nebo použijte zařízení na odměřování dávky léku (ne kuchyňskou lžičku).
Rozpusťte jeden balíček prášku v nejméně 4 uncích vody. Tuto směs zamíchejte a hned vše vypijte.
Zavolejte svého lékaře, pokud vás stále bolí v krku i po 2 dnech, nebo pokud máte také horečku, bolest hlavy, nevolnost, zvracení nebo vyrážku.
Přestaňte užívat tento lék a poraďte se se svým lékařem, pokud máte horečku i po 3 dnech nebo máte bolesti, ucpaný nos nebo kašel i po 7 dnech (5 dní, pokud léčíte dítě). Také zavolejte svého lékaře, pokud se vaše příznaky zhorší nebo pokud máte zarudnutí nebo otok.
Pokud potřebujete chirurgický zákrok nebo lékařské testy, sdělte to předem chirurgovi nebo lékaři, pokud jste tento lék užívali v posledních několika dnech.
Skladujte při pokojové teplotě mimo vlhkost a teplo.
Co se stane, když vynechám dávku?
Vzhledem k tomu, že acetaminofen, difenhydramin a fenylefrin se používají v případě potřeby, nemusíte mít dávkovací schéma. Vynechejte jakoukoli vynechanou dávku, pokud je téměř čas na další dávku. Nepoužívejte dvě dávky najednou.
Co se stane, když se předávkuji?
Vyhledejte pohotovostní lékařskou pomoc nebo zavolejte na linku Poison Help na čísle 1-800-222-1222. Předávkování může být smrtelné nebo způsobit poškození jater.
Příznaky předávkování mohou zahrnovat ztrátu chuti k jídlu, zvracení, slabost, zmatenost, zvonění v uších, bolest v horní části žaludku, tmavá moč, žádné močení, velmi suché oči a ústa, zežloutnutí kůže nebo očí, rozšířené zorničky, zrychlený srdeční tep, třes, neklid, halucinace nebo záchvaty.
Co bych se měl vyhnout při užívání acetaminofenu, difenhydraminu a fenylefrinu?
Vyhněte se řízení nebo nebezpečným činnostem, dokud nebudete vědět, jak vás tento lék ovlivní. Vaše reakce mohou být narušeny.
Před použitím jakéhokoli jiného léku, který může obsahovat acetaminofen nebo difenhydramin, se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. To zahrnuje léky na bolest, horečku, otoky, příznaky nachlazení/chřipky nebo léky proti svědění používané na kůži. Použití příliš velkého množství acetaminofenu nebo difenhydraminu může vést k smrtelnému předávkování.
Pití alkoholu může zvýšit riziko poškození jater při užívání tohoto léku.
vedlejší účinky acetaminofenu, difenhydraminu a fenylefrinu
Získejte pohotovostní lékařskou pomoc, pokud máte příznaky alergické reakce: kopřivka; potíže s dýcháním; otok obličeje, rtů, jazyka nebo hrdla.
Ve vzácných případech může acetaminofen způsobit závažnou kožní reakci, která může být smrtelná. K tomu může dojít, i když jste v minulosti užívali acetaminofen a neměli žádnou reakci. Přestaňte užívat tento lék a okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud máte zarudnutí kůže nebo vyrážku, která se šíří a způsobuje puchýře a olupování. Pokud máte tento typ reakce, už nikdy byste neměli užívat žádný lék, který obsahuje acetaminofen.
Tento lék může způsobit závažné nežádoucí účinky. Přestaňte používat tento lék a okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud máte:
-
těžká ospalost;
-
bolestivé nebo obtížné močení;
-
závratě, potíže se spánkem, nervozita; nebo
-
problémy s játry – ztráta chuti k jídlu, bolest žaludku (v pravé horní části), únava, svědění, tmavá moč, jílovitě zbarvená stolice, žloutenka (zežloutnutí kůže nebo očí).
Časté vedlejší účinky acetaminofenu, difenhydraminu a fenylefrinu mohou zahrnovat:
-
ospalost;
-
suché oči, rozmazané vidění;
-
sucho v ústech, nosu nebo krku;
-
zácpa; nebo
-
pocit neklidu nebo vzrušení (zejména u dětí).
Toto není úplný seznam vedlejších účinků a mohou se objevit i další. Zavolejte svého lékaře o radu ohledně nežádoucích účinků. Nežádoucí účinky můžete hlásit úřadu FDA na čísle 1-800-FDA-1088.
Jaké další léky ovlivní acetaminofen, difenhydramin a fenylefrin?
Před použitím acetaminofenu, difenhydraminu a fenylefrinu s jinými léky, zejména léky, které mohou způsobit ospalost (jako jsou opioidní léky, léky na spaní, uvolňovač svalů nebo léky na úzkost nebo záchvaty), se zeptejte svého lékaře nebo lékárníka. Informujte svého lékaře o všech svých současných lécích a všech lécích, které začnete nebo přestanete používat. To zahrnuje léky na předpis a volně prodejné léky, vitamíny a rostlinné produkty. Nejsou zde uvedeny všechny možné interakce.
Další informace
Pamatujte, že tento a všechny ostatní léky uchovávejte mimo dosah dětí, nikdy své léky nesdílejte s ostatními a používejte tento lék pouze pro předepsanou indikaci.
Vždy se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče a ujistěte se, že informace zobrazené na této stránce platí pro vaši osobní situaci.