Med CZ
  • Home
  • Nemoci
    • All
    • Infekční a parazitární nemoci
    • Jiné nemoci
    • Kožní choroby
    • Nemoci zažívacího ústrojí
    • Rakovina
    Zánět rovnovážného orgánu: příznaky a léčba

    Zánět rovnovážného orgánu: příznaky a léčba

    Příznaky hyperaktivní štítné žlázy: Popis a diagnóza

    Příznaky hyperaktivní štítné žlázy: Popis a diagnóza

    Příznaky a diagnóza metastatického karcinomu prostaty

    Příznaky a diagnóza metastatického karcinomu prostaty

    Je zánět čelních dutin nakažlivý? Co je její příčinou?

    Je zánět čelních dutin nakažlivý? Co je její příčinou?

    Jaké jsou příznaky cukrovky? Popis a vysvětlení

    Jaké jsou příznaky cukrovky? Popis a vysvětlení

  • Informace o lécích
    Které léky se používají k léčbě vysokého krevního tlaku?

    Které léky se používají k léčbě vysokého krevního tlaku?

    Mechanismus účinku a vedlejší účinky léků Opsumit

    Mechanismus účinku a vedlejší účinky léků Opsumit

    Nejlepší léky bez předpisu na léčbu migrény

    Nejlepší léky bez předpisu na léčbu migrény

    Nejlepší léky pro léčbu poruch srdečního rytmu

    Nejlepší léky pro léčbu poruch srdečního rytmu

    Mechanismus účinku a nežádoucí účinky spironolaktonu

    Mechanismus účinku a nežádoucí účinky spironolaktonu

    Mechanismus účinku a nežádoucí účinky atrasentanu (Vanrafia)

    Mechanismus účinku a nežádoucí účinky atrasentanu (Vanrafia)

  • Zdravotní péče
    Konzumace mléčných výrobků a Parkinsonova choroba

    Konzumace mléčných výrobků a Parkinsonova choroba

    Zanedbané příznaky otřesu mozku a jejich důsledky

    Zanedbané příznaky otřesu mozku a jejich důsledky

    Abnormální hodnoty testu jater a únava: Příčiny a léčba

    Abnormální hodnoty testu jater a únava: Příčiny a léčba

    Bolest hlavy a závratě z krku: Vysvětlení a léčba

    Bolest hlavy a závratě z krku: Vysvětlení a léčba

    Proč panika způsobuje bolest břicha?

    Proč panika způsobuje bolest břicha?

    Nevysvětlitelná bolest svalů a únava: Příčiny a léčba

    Nevysvětlitelná bolest svalů a únava: Příčiny a léčba

No Result
View All Result
Med CZ
  • Home
  • Nemoci
    • All
    • Infekční a parazitární nemoci
    • Jiné nemoci
    • Kožní choroby
    • Nemoci zažívacího ústrojí
    • Rakovina
    Zánět rovnovážného orgánu: příznaky a léčba

    Zánět rovnovážného orgánu: příznaky a léčba

    Příznaky hyperaktivní štítné žlázy: Popis a diagnóza

    Příznaky hyperaktivní štítné žlázy: Popis a diagnóza

    Příznaky a diagnóza metastatického karcinomu prostaty

    Příznaky a diagnóza metastatického karcinomu prostaty

    Je zánět čelních dutin nakažlivý? Co je její příčinou?

    Je zánět čelních dutin nakažlivý? Co je její příčinou?

    Jaké jsou příznaky cukrovky? Popis a vysvětlení

    Jaké jsou příznaky cukrovky? Popis a vysvětlení

  • Informace o lécích
    Které léky se používají k léčbě vysokého krevního tlaku?

    Které léky se používají k léčbě vysokého krevního tlaku?

    Mechanismus účinku a vedlejší účinky léků Opsumit

    Mechanismus účinku a vedlejší účinky léků Opsumit

    Nejlepší léky bez předpisu na léčbu migrény

    Nejlepší léky bez předpisu na léčbu migrény

    Nejlepší léky pro léčbu poruch srdečního rytmu

    Nejlepší léky pro léčbu poruch srdečního rytmu

    Mechanismus účinku a nežádoucí účinky spironolaktonu

    Mechanismus účinku a nežádoucí účinky spironolaktonu

    Mechanismus účinku a nežádoucí účinky atrasentanu (Vanrafia)

    Mechanismus účinku a nežádoucí účinky atrasentanu (Vanrafia)

  • Zdravotní péče
    Konzumace mléčných výrobků a Parkinsonova choroba

    Konzumace mléčných výrobků a Parkinsonova choroba

    Zanedbané příznaky otřesu mozku a jejich důsledky

    Zanedbané příznaky otřesu mozku a jejich důsledky

    Abnormální hodnoty testu jater a únava: Příčiny a léčba

    Abnormální hodnoty testu jater a únava: Příčiny a léčba

    Bolest hlavy a závratě z krku: Vysvětlení a léčba

    Bolest hlavy a závratě z krku: Vysvětlení a léčba

    Proč panika způsobuje bolest břicha?

    Proč panika způsobuje bolest břicha?

    Nevysvětlitelná bolest svalů a únava: Příčiny a léčba

    Nevysvětlitelná bolest svalů a únava: Příčiny a léčba

No Result
View All Result
Med CZ
No Result
View All Result
Home Informace o lécích

Použití Excedrin Tension Bolesti hlavy, vedlejší účinky a varování

by Dr. Alan Dohnal
05/10/2022
0

Použití Excedrin Tension Bolesti hlavy, vedlejší účinky a varování

Excedrin Tension Headache acetaminofen 500 mg / kofein 65 mg (ETH)

Tenzní bolest hlavy Excedrin

Generický název: acetaminofen a kofein [ a-SEET-a-MIN-oh-fen-and-KAF-een ]

Názvy značek: Excedrin Mild Headache, Excedrin Quick Tab Peppermint, Excedrin Quick Tab Spearmint, Excedrin Tension Headache, Excedrin Tension Headache Caplet, Excedrin Tension Headache Express Gels, Excedrin Tension Headache Geltab
Třída léků: Analgetické kombinace

Co je Excedrin Tension Headache?

Acetaminofen je lék proti bolesti a snižuje horečku.

Kofein se v tomto produktu používá ke zvýšení účinků acetaminofenu na zmírnění bolesti.

Excedrin Tension Headache je kombinovaný lék používaný k léčbě mnoha stavů, jako je bolest hlavy nebo svalů.

Excedrin Tension Headache může být také použit pro účely, které nejsou uvedeny v tomto návodu k léčbě.

Varování

Neužívejte více tohoto léku, než je doporučeno. Předávkování acetaminofenem může poškodit vaše játra nebo způsobit smrt. Okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud máte nevolnost, bolest v horní části žaludku, svědění, ztrátu chuti k jídlu, tmavou moč, jílově zbarvenou stolici nebo žloutenku (zežloutnutí kůže nebo očí).

Před použitím jakéhokoli jiného léku na nachlazení, alergii, bolest nebo spaní se zeptejte svého lékaře nebo lékárníka. Acetaminofen (někdy zkráceně APAP) je obsažen v mnoha kombinovaných lécích. Společné užívání určitých produktů může způsobit, že dostanete příliš mnoho acetaminofenu, což může vést k smrtelnému předávkování. Zkontrolujte štítek, abyste zjistili, zda lék obsahuje acetaminofen nebo APAP.

Ve vzácných případech může acetaminofen způsobit závažnou kožní reakci. Přestaňte užívat přípravek Excedrin Tension Headache a okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud máte zarudnutí kůže nebo vyrážku, která se šíří a způsobuje puchýře a olupování.

Před užitím tohoto léku

Neměli byste užívat přípravek Excedrin Tension Headache, pokud jste na něj alergický.

Zeptejte se lékaře nebo lékárníka, zda je pro vás bezpečné užívat tento lék, pokud máte jiné zdravotní potíže, zejména:

  • onemocnění jater nebo cirhóza;

  • žaludeční vřed;

  • historie alkoholismu; nebo

  • pokud pijete více než 3 alkoholické nápoje denně.

Není známo, zda tento lék poškodí nenarozené dítě. Pokud jste těhotná, neužívejte přípravek Excedrin Tension Headache bez lékařské rady.

Acetaminofen a kofein mohou přecházet do mateřského mléka a mohou poškodit kojící dítě. Pokud kojíte dítě, nepoužívejte tento lék, aniž byste to řekli svému lékaři.

Příbuzné/podobné léky

Buprenex, aspirin, acetaminofen, ibuprofen, prednison, tramadol, amoxicilin

Jak mám užívat Excedrin Tension Headache?

Používejte tento lék přesně podle pokynů na štítku nebo podle pokynů svého lékaře.

Neužívejte více tohoto léku, než je doporučeno. Předávkování acetaminofenem může poškodit vaše játra nebo způsobit smrt.

Tableta rozpadající se v ústech (Excedrin QuickTabs) by měla být umístěna přímo na jazyk. Tabletu nepolykejte celou. Nechte ji rozpustit v ústech bez žvýkání. Tabletu několikrát spolkněte, jakmile se rozpustí. V případě potřeby můžete vypít tekutinu, která pomůže spolknout rozpuštěnou tabletu.

Zavolejte svého lékaře, pokud se vaše příznaky nezlepší po 7 dnech léčby, nebo pokud máte horečku trvající déle než 3 dny nebo jakýkoli otok nebo bolest trvající déle než 10 dní.

Acetaminofen může způsobit falešné výsledky testu glukózy v moči. Poraďte se se svým lékařem, pokud máte cukrovku a zaznamenáte změny ve výsledcích glukózových testů při užívání přípravku Excedrin Tension Headache.

Skladujte při pokojové teplotě mimo dosah tepla a vlhkosti.

Co se stane, když vynechám dávku?

Vzhledem k tomu, že přípravek Excedrin Tension Headache se užívá podle potřeby, možná nebudete mít dávkovací schéma. Pokud užíváte léky pravidelně, vezměte si vynechanou dávku, jakmile si vzpomenete. Vynechejte vynechanou dávku, pokud je téměř čas na další plánovanou dávku. Neužívejte další léky, abyste nahradili vynechanou dávku.

Co se stane, když se předávkuji?

Vyhledejte pohotovostní lékařskou pomoc nebo zavolejte na linku Poison Help na čísle 1-800-222-1222. Předávkování acetaminofenem může poškodit vaše játra nebo způsobit smrt.

Mezi první příznaky předávkování acetaminofenem patří ztráta chuti k jídlu, nevolnost, zvracení, bolest žaludku, pocení a zmatenost nebo slabost. Pozdější příznaky mohou zahrnovat bolest v horní části žaludku, tmavou moč a zežloutnutí kůže nebo očního bělma.

Čemu se mám vyhnout při užívání přípravku Excedrin Tension Headache?

Před použitím jakéhokoli jiného léku na nachlazení, alergii, bolest nebo spaní se zeptejte svého lékaře nebo lékárníka. Acetaminofen (někdy zkráceně APAP) je obsažen v mnoha kombinovaných lécích. Společné užívání určitých produktů může způsobit, že dostanete příliš mnoho acetaminofenu, což může vést k smrtelnému předávkování. Zkontrolujte štítek, abyste zjistili, zda lék obsahuje acetaminofen nebo APAP.

Vyhněte se pití alkoholu. Může zvýšit riziko poškození jater při užívání acetaminofenu.

Při užívání tohoto léku se vyvarujte kávy, čaje, koly, energetických nápojů nebo jiných zdrojů kofeinu. Mohou přidat k vedlejším účinkům kofeinu v lécích.

Vedlejší účinky Excedrin Tension Headache

Pokud máte některý z těchto příznaků alergické reakce, vyhledejte lékařskou pomoc: kopřivka; potíže s dýcháním; otok obličeje, rtů, jazyka nebo hrdla.

Ve vzácných případech může acetaminofen způsobit závažnou kožní reakci, která může být smrtelná. K tomu může dojít, i když jste v minulosti užívali acetaminofen a neměli žádnou reakci. Přestaňte užívat přípravek Excedrin Tension Headache a okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud máte zarudnutí kůže nebo vyrážku, která se šíří a způsobuje puchýře a olupování. Pokud máte tento typ reakce, už nikdy byste neměli užívat žádný lék, který obsahuje acetaminofen.

Excedrin Tension Headache může způsobit vážné vedlejší účinky. Přestaňte používat Excedrin Tension Headache a okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud máte:

  • nízká horečka s nevolností, bolestí žaludku a ztrátou chuti k jídlu;

  • tmavá moč, jílovitě zbarvená stolice; nebo

  • žloutenka (zežloutnutí kůže nebo očí).

Časté vedlejší účinky Excedrin Tension Headache mohou zahrnovat:

  • problémy se spánkem (nespavost); nebo

  • pocit nervozity, podrážděnosti nebo nervozity.

Toto není úplný seznam vedlejších účinků a mohou se objevit i další. Zavolejte svého lékaře o radu ohledně nežádoucích účinků. Nežádoucí účinky můžete hlásit úřadu FDA na čísle 1-800-FDA-1088.

Jaké další léky ovlivní Excedrin Tension Headache?

Jiné léky mohou interagovat s acetaminofenem a kofeinem, včetně léků na předpis a volně prodejných léků, vitamínů a rostlinných produktů. Řekněte každému ze svých poskytovatelů zdravotní péče o všech lécích, které nyní užíváte, a o všech lécích, které začnete nebo přestanete používat.

Další informace

Pamatujte, že tento a všechny ostatní léky uchovávejte mimo dosah dětí, nikdy své léky nesdílejte s ostatními a používejte tento lék pouze pro předepsanou indikaci.

Vždy se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče a ujistěte se, že informace zobrazené na této stránce platí pro vaši osobní situaci.

Zjistit více

Zánět rovnovážného orgánu: příznaky a léčba

Zánět rovnovážného orgánu: příznaky a léčba

by Zdeněk Havlík, M.D.
20/08/2025
0

Orgán rovnováhy vám pomáhá udržovat rovnováhu a prostorovou orientaci při každodenních činnostech. Když se v tomto citlivém systému objeví zánět,...

Které léky se používají k léčbě vysokého krevního tlaku?

Které léky se používají k léčbě vysokého krevního tlaku?

by Dr. Alan Dohnal
19/08/2025
0

Vysoký krevní tlak se vyskytuje přibližně u 15 % obyvatel naší země. Lidé s vysokým krevním tlakem jej musí pečlivě...

Mechanismus účinku a vedlejší účinky léků Opsumit

Mechanismus účinku a vedlejší účinky léků Opsumit

by Dr. Alan Dohnal
18/08/2025
0

Přípravek Opsumit (generický název: macitentan) je lék na předpis, který se používá k léčbě plicní arteriální hypertenze u dospělých. Plicní...

Nejlepší léky bez předpisu na léčbu migrény

Nejlepší léky bez předpisu na léčbu migrény

by Dr. Alan Dohnal
15/08/2025
0

Migréna se vyskytuje u milionů lidí na celém světě a způsobuje intenzivní bolest, nevolnost a citlivost na světlo a zvuk....

Příznaky hyperaktivní štítné žlázy: Popis a diagnóza

Příznaky hyperaktivní štítné žlázy: Popis a diagnóza

by Zdeněk Havlík, M.D.
14/08/2025
0

Štítná žláza je endokrinní orgán ve tvaru motýla, který se nachází na spodní straně krku a je zodpovědný za produkci...

Příznaky a diagnóza metastatického karcinomu prostaty

Příznaky a diagnóza metastatického karcinomu prostaty

by Oldřich Vlach, M.D.
13/08/2025
0

Metastatický karcinom prostaty znamená, že se karcinom prostaty rozšířil mimo prostatu a vytvořil nádory v jiných částech těla. V tomto...

Nejlepší léky pro léčbu poruch srdečního rytmu

Nejlepší léky pro léčbu poruch srdečního rytmu

by Dr. Alan Dohnal
12/08/2025
0

K poruchám srdečního rytmu, nazývaným také arytmie, dochází, když srdce bije příliš rychle, příliš pomalu nebo nepravidelně. Tyto poruchy ovlivňují...

Je zánět čelních dutin nakažlivý? Co je její příčinou?

Je zánět čelních dutin nakažlivý? Co je její příčinou?

by Dr. Blažej Dušek
10/08/2025
0

Když se u někoho z vašich blízkých objeví zánět čelních dutin - zejména s bolestí hlavy a hustým výtokem z...

Jaké jsou příznaky cukrovky? Popis a vysvětlení

Jaké jsou příznaky cukrovky? Popis a vysvětlení

by Zdeněk Havlík, M.D.
09/08/2025
0

Diabetes mellitus je chronická metabolická porucha, která ovlivňuje způsob, jakým vaše tělo reguluje hladinu glukózy v krvi. Diabetes mellitus vzniká,...

Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

POSLEDNÍ ČLÁNKY

Zánět rovnovážného orgánu: příznaky a léčba

20/08/2025

Které léky se používají k léčbě vysokého krevního tlaku?

19/08/2025

Mechanismus účinku a vedlejší účinky léků Opsumit

18/08/2025

Nejlepší léky bez předpisu na léčbu migrény

15/08/2025

Příznaky hyperaktivní štítné žlázy: Popis a diagnóza

14/08/2025

Med CZ (Medicine of Czechia)

Obsah tohoto webu je určen pouze pro informační a vzdělávací účely. Poraďte se s lékařem o lékařské pomoci, léčbě nebo diagnostice.

No Result
View All Result
  • Home
  • Nemoci
  • Informace o lécích
  • Zdravotní péče