Sick Day Diaries: Dny duševního zdraví jsou stejně důležité jako Sick Days a další lekce od mého syna

Spisovatelka Taayoo Murray sdílí lekce, které ji její syn naučil o tom, jak zůstat zdravá – uvnitř i navenek.

Můj nejmladší se měl stát prvákem na střední škole a já se obával tlaku vrstevníků a špatných rozhodnutí. Ukázalo se, že moje obavy byly přehnané. “Kyle je hloupý kretén,” řekl mi můj starší syn. “Nestará se dostatečně o to, co si o něm lidé myslí, aby byl ovlivněn.”

Čirým štěstím jsem vychoval dítě, které pochopilo samo sebe a důležitost upřednostňování vlastních potřeb. Schopnost mého syna obhajovat se tím, že dělá věci, jako je užívání dnů duševního zdraví, mě toho tolik naučila. Zde jsou některé z lekcí, které jsem se naučil.

Dny duševního zdraví jsou stejně důležité jako dny nemoci

Můj syn nikdy nedostal ze školy ocenění za perfektní docházku a já s tím souhlasím. Je to nemožné očekávání a nastavuje falešnou prioritu pro skutečný život. Začal žádat o dny duševního zdraví v šesté třídě a nyní je pokračuje, když je potřeba. Nebyl jsem proti žádosti, protože byl vždy zjevně unavený, když se zeptal, a jeden náhodný den nepřítomnosti by nevedl k akademickému neúspěchu.

Když si tu a tam vezme den volna, pomůže mu načerpat síly a odpočinout si. Výzkum ukazuje, že dostatek hlubokého spánku a procvičování relaxačních technik může dokonce pomoci zmírnit příznaky úzkosti. Zjevně mu to také zlepšuje náladu. Po dni duševního zdraví je vždy bystrý a čiperný.

Péče o sebe není sobecká

Můj syn nemá žádné pochybnosti o tom, že je nejdůležitější osobou v jeho životě. Tvrdí, že se nemůže spoléhat na nikoho jiného, ​​kdo upřednostňuje jeho vlastní potřeby než na sebe. Tohle byla těžká pilulka, kterou jsem jako černoška spolykala. Když jsem vyrostla, navštěvovala jsem náboženskou dívčí školu a většina lekcí začínala slovy „Dáma ne…“. Dámy jsou obětavé. Černošky jsou obětavé.

Naučil jsem se, že nasadit si nejprve vlastní kyslíkovou masku je péče o sebe a nedělá to z něj sobec. Nikdy se nemusí potýkat s tím, že je přehnaně vytížený nebo že se nechá lanařit do něčeho, co nechce dělat. Nyní, než se pustím do nějaké činnosti, se ptám sám sebe: Komu to prospěje? proč to dělám? Opravdu to chci udělat? Odpověď zní ne, pokud moje blaho není pozitivně ovlivněno alespoň dvěma z mých tří odpovědí.

Tip partnera

Úklid je také formou sebepéče, která může prospět duševnímu zdraví.

Clorox® Desinfecting Mist zabíjí 99,9 %* bakterií a virů na tvrdých površích. Může být také použit k dezinfekci a deodorizaci měkkých povrchů. Není třeba utírat – stačí nastříkat a odejít.

*Povrch musí zůstat vlhký po dobu 30 sekund. Používejte podle návodu
** sponzorováno

Bylo to užitečné?

Stanovení hranic je zásadní pro udržení vašeho duševního zdraví

Jednou jsem se zeptala svého syna, jestli má konkrétní člen rodiny jeho telefonní číslo. Nenuceně odpověděl: „Ne. Nerespektuje hranice. Bude mi chtít vyhodit do povětří telefon.” Jaké odhalení: Ne každý si zaslouží nebo by k vám měl mít přístup.

Jedním z nejdůležitějších faktorů pro ochranu vašeho duševního zdraví je rozhodnutí, koho pustíte dovnitř. Můj syn mě naučil, že to mám pod kontrolou. Tu moc nemusím nikomu předávat. Uvažování o tom, kdo ke mně má přístup, znamenalo rozdíl v mém blahobytu. Neodpovídám na e-maily ani nepřijímám hovory před 9:00 EST a po 17:00 EST a neposílám e-maily ani po této době. Jsem také velmi opatrný v tom, jak dobrovolně trávím svůj čas – už se necítím provinile, když říkám ne.

Vaše sebeúcta by neměla záviset na tom, že vás ostatní mají rádi

Všichni se chceme líbit. Jiná věc je, do jaké míry dovolíme, aby tato potřeba ovlivňovala naše rozhodnutí. Představte si, že začínáte referenčním bodem, že je v pořádku, když vás všichni nemají rádi. Nyní si představte, že jste s touto skutečností spokojeni ve 14 letech. “Mami, mnoho z těchto dětí se ani nemá rádo.” Proč bych se měl trápit, když mě nemají rádi?”

Potřeba být oblíbený může zvýšit úroveň stresu, když nedostáváte odpovědi, které očekáváte.

Můj syn mě naučil, že každý má svůj vnitřní kruh. Každý nemůže být ve vašem a vy nemůžete být ve všech.

To je úplně v pohodě. Znalost své hodnoty a toho, že jste hodni, zlepšuje sebevědomí a může pozitivně ovlivnit duševní zdraví. Jeden studie 2017 ukázaly, že děti, které mají vysoké sebevědomí, mohou mít menší pravděpodobnost rozvoje symptomů úzkosti a deprese.

Můj syn nemá žádné klinické vzdělání v psychologii. Soustředí se jen na to, aby byl šťastný a žil svůj nejlepší život. To se promítá do osvojení návyků, které podporují zdravý duševní a fyzický stav.

Jste víc než vaše fyzické tělo. Učinit ze sebe prioritu zahrnuje péči o své duševní zdraví. Až se příště vy nebo vaše děti budete cítit pod nepříznivým počasím, věnujte chvíli přemýšlení, zda nepotřebuje pauzu jen vaše tělo, ale také vaše mysl.


Taayoo je spisovatel na volné noze se sídlem v New Yorku. Její specializací je rodina, zdraví a wellness a životní styl. Jako matku ji fascinuje všechno rodičovství. Poté, co byla Taayoo zdravotní zástupkyní svého bratra během diagnózy onemocnění jater, která skončila jeho transplantací, se ponořila do vnitřního fungování zdraví a systému zdravotní péče. Tato zkušenost zlepšila její schopnost oslovit čtenáře tam, kde jsou o všem, co souvisí se zdravím a wellness. Taayoo má více než sedm let zkušeností jako placená spisovatelka a její práce byly publikovány v národních publikacích jako Parents, Huffpost Well, Business Insider, New York Times Kids a dalších.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY