Jak si zjednodušit nakupování potravin

Lidé ve Spojených státech často tráví nakupováním potravin denně asi 46 minut. Některé tipy, jako je plánování jídel, používání kuponových aplikací, zapojení do věrnostních programů a další, mohou zjednodušit nakupování potravin.

Přiznejme si to. Denní rutiny mohou být chaotické. Ať už jste zaneprázdněný rodič, který přehazuje děti do a z mimoškolních aktivit nebo se snažíte zapadnout do maratonského tréninku, nakupování potravin je možná to poslední, na co myslíte.

Jedna zpráva naznačovala, že lidé strávili nakupováním potravin v letech 2014 až 2017 v průměru 46 minut denně. Pokud nakupujete týdně, je to více než týdenní ztráta času na nákup potravin každý rok.

Efektivnější nakupování a maximální využití času procházením uliček vám může pomoci ušetřit čas i peníze.

Navázali jsme partnerství s Shipt, technologická společnost, která spojuje zákazníky s osobními zákazníky, kteří nabízejí doručení ve stejný den, vám přináší tyto tipy, které vám pomohou zjednodušit nakupování potravin:

Naplánujte si jídla

Plánování jídla na týden může snížit plýtvání jídlem a ušetřit vám čas a peníze. Díky plánu je nakupování potravin hračkou, protože zkracuje dobu prohlížení.

Klíčem je vytvořit plán, který vám vyhovuje. To může znamenat:

  • pomocí kuchařek pro inspiraci
  • práce s tabulkami, abyste měli pořádek
  • vytvoření jídelního plánu, který uspokojí dětská bříška

Pokud nakupujete se stravovacím plánem poprvé, zkuste začít v malém. Zaměřte se na vytvoření jídelníčku pouze pro večeře. Poté přejděte k plánování svačin, snídaní a obědů, až budete s procesem pohodlnější.

Při vytváření týdenního jídelníčku nezapomeňte vzít v úvahu čas přípravy. Pokud jsou vaše všední dny zaneprázdněné, příprava na nedělní jídlo vám může pomoci ušetřit čas během týdne.

Tip partnera

Máte problém se sestavením jídelníčku? Může být těžké najít nápady na snídani, oběd a večeři. Zjednodušte si snídaňovou rutinu výběrem rychlých a lahodných smoothies.

Objednejte si ingredience prostřednictvím Shipt pomocí zařízení iOS nebo Android nebo navštivte webové stránky značky a objednejte. Shipt spojuje zákazníky s osobním doručením od téměř 200 prodejců, včetně Costco, Kroger, Safeway, Publix, Target a dalších.*

*sponzorováno

Udělat seznam

Udělat si seznam předtím, než zamíříte do obchodu s potravinami, je skvělý způsob, jak omezit plýtvání potravinami a držet se rozpočtu.

Zde je několik nástrojů, jak vytvořit efektivní seznam:

  • Používejte Google Keep: Tato aplikace pro seznam potravin je k dispozici pro telefony Apple i Android a umožňuje vám přidávat položky, sdílet seznam s ostatními a rychle si věci odškrtávat, když je vyzvednete.
  • Použijte bílou tabuli: Použijte jej k udržení průběžného seznamu potravin, které je třeba doplnit. Můžete jej také použít k udržení vašeho jídelníčku v plném zobrazení.
  • Vezměte si papír: Pokud jste člověk s papírem a perem, použijte poznámkový blok nebo přilepte kus papíru na lednici, abyste si udrželi seznam s potravinami.

Plánování jídla předem a sestavování seznamu jdou obvykle ruku v ruce. Začněte s tím, co již máte po ruce, a sestavte si svůj jídelníček odtud.

Máte po ruce brokolici, ale nechce se vám listovat ve všech kuchařkách a hledat dokonalý recept? Vynikajícím zdrojem inspirace pro plánování jídla je Eat Your Books (EYB). Členství v EYB vám umožňuje procházet kuchařky a databáze receptů podle ingrediencí, kuchyně nebo výživy.

Než se vydáte do obchodu, ještě jednou zkontrolujte, zda vám nechybí nějaké klíčové ingredience.

Zvažte také uspořádání seznamu do kategorií, jako jsou produkty, těstoviny, mléčné výrobky a konzervy, abyste se vyhnuli kličkování v obchodě.

Rozhodněte se pro doručení

Online doručovací služby vám umožňují nakupovat potraviny pouhými několika kliknutími, kdykoli během dne. To vám může pomoci ušetřit čas, přeskakovat sestavy a vyhnout se impulzivním nákupům, jako je ta další krabice sušenek nebo dánských sušenek.

Nakupování online vám také může pomoci držet se seznamu. Je méně pravděpodobné, že se odkloníte od svého plánu bez rozptylování.

Většina doručovacích služeb vám umožňuje vybrat si z různých dodacích lhůt, takže si můžete zarezervovat čas, který vám vyhovuje. A mnoho obchodů s potravinami nabízí vyzvednutí zdarma, pokud dáváte přednost tomu, abyste se v obchodě vrátili domů z práce – aniž byste museli trávit veškerý čas v obchodě.

Nakupujte v klidných časech

Čím rušnější je obchod s potravinami, tím déle tam strávíte.

Vyhněte se nakupování mezi 16:00 a 18:00 Pravděpodobně narazíte na lidi, kteří v těchto špičkách odcházejí z práce. Můžete se také vyhnout nakupování před jakoukoli velkou sportovní událostí, jako je Super Bowl.

Chcete-li porazit davy, nakupujte při prvním otevření obchodů s potravinami nebo hodinu před zavřením. Bonus: Pokud nakoupíte brzy, pravděpodobně budete mít přístup k čerstvě zásobeným produktům a čerstvému ​​pečivu.

Nechcete jít hned ráno nebo večer? V závislosti na tom, kde žijete, vám Google může poskytnout nejrušnější a nejpomalejší časy pro nakupování v různých obchodech. Jednoduše zadejte do vyhledávacího pole svůj místní obchod a získejte podrobnosti o tom, jak je obchod v danou dobu a den vytížený.

Vyzkoušejte kuponové aplikace

Kupony ušly dlouhou cestu. Už je nemusíte každý týden vystřihovat z papíru. Digitální kupony usnadňují ukládání na vaše oblíbené položky.

Zde je několik aplikací pro obchod s potravinami, které můžete vyzkoušet:

  • Ibotta: Vydělává vám peníze zpět v několika obchodech, včetně Walmart, Walgreens, Target a regionálních řetězců, jako je Krogers.
  • Pokladna 51: Nabízí cash-back slevy na produkty, které si zakoupíte. Jednoduše vyfotografujete účtenku v aplikaci, a pokud jsou nákupy způsobilé pro slevy, dostanete peníze zpět.
  • SnipSnap: Umožňuje vám vyhledávat kupóny online a stahovat je jednotlivě v aplikaci.
  • Flipp: Umožňuje vám procházet nejnovější týdenní letáky a kupóny z obchodů ve vaší oblasti. A pokud do aplikace zadáte svůj nákupní seznam, bude odpovídat tomu, co potřebujete, s dostupnými místními nabídkami.

Zaregistrujte se do věrnostního programu

Mnoho obchodů s potravinami má věrnostní programy s výhodami od bodů, které se promítají do peněžních odměn až po exkluzivní nabídky pro členy nebo digitální speciály, jako je bezplatná doprava.

Pokud máte jeden nebo více oblíbených obchodů s potravinami, nezapomeňte se přihlásit do jejich věrnostního programu, abyste mohli využívat výhod.

Rozdělte své obchody

Dělat jeden velký obchod s potravinami týdně může být skličující úkol, ale existují alternativy.

Rozdělení vašich nákupů na několik menších v různých časech v průběhu týdne může být prospěšné.

Můžete například získat své produkty z místního farmářského stánku, ale méně často nakupovat základní potraviny. Nebo se můžete rozhodnout nakupovat vícekrát týdně, abyste získali přesně to, co potřebujete k večeři, abyste zabránili plýtvání potravinami.

Sečteno a podtrženo

Nakupování potravin může být zdlouhavé, ale některé tipy vám jej mohou usnadnit.

Zvažte plánování jídla, sestavení seznamu potravin, nakupování v klidnějších časech nebo rozdělení obchodů, aby vaše cesty proběhly hladce.

Náklady na nákup potravin se také mohou rychle sčítat. Stažení kuponových aplikací a zapojení do věrnostních programů vám může pomoci ušetřit peníze.

A pokud chcete obchod úplně přeskočit? Nákup potravin online vám může ušetřit čas a snížit pravděpodobnost, že utrácíte peníze navíc za impulzní nákupy.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY