Jeden malý krok: Spusťte program chůze, který vám pomůže zvládnout diabetes 2. typu

Diabetes 2. typu je chronický stav, při kterém se ve vašem krevním řečišti hromadí hladina cukru (glukózy). Pravidelná fyzická aktivita může pomoci kontrolovat hladinu cukru v krvi a také snížit kardiovaskulární rizikové faktory a pomoci udržet si střední váhu.

Pohyb těla může být důležitou součástí řízení hladiny cukru v krvi. Cvičení je také spojeno s nižší sazby jiných chronických stavů. Být aktivní může pomoci s vaší náladou a úrovní energie.

Pokud momentálně nejste aktivní, může vám to připadat zdrcující začít.

Chůze je často dobrým místem, kde začít. Nepotřebujete žádné luxusní vybavení a je to zdarma. Můžete chodit dovnitř nebo ven, v závislosti na počasí a vašich potřebách.

Nemusíte dělat velké, dramatické změny, abyste změnili svou pohodu. Zde je několik tipů, jak začít.

1. Promluvte si se svým lékařem

Pokud s cvičením teprve začínáte a plánujete se dopracovat k něčemu intenzivnějšímu, než je chůze, je rozumné obrátit se na svého zdravotníka. Je také dobré promluvit si se svým zdravotníkem, pokud máte jiné zdravotní problémy, které by mohly ztěžovat být aktivní.

Povídání s lékařem
Getty Images/alvaro gonzalez

2. Zkontrolujte si hladinu cukru v krvi

Někdy může cvičení příliš snížit hladinu cukru v krvi. Než začnete chodit, zkontrolujte si hladinu cukru v krvi. Pokud je nižší než 90 mg/dl, dejte si před začátkem malou svačinu. S sebou si vezměte svačinu nebo rychle působící zdroj cukru, jako jsou glukózové tablety nebo bonbony, pro případ, že by se hladina cukru v krvi během vaší nepřítomnosti příliš snížila.

Sledování glukózy
Getty Images/Yelizaveta Tomashevska

3. Zvažte svou obuv

Postarejte se o své nohy tím, že je budete nosit pohodlné, dobře padnoucí a podporující obuv. Je rozumné je nejprve nosit doma, abyste se ujistili, že se budou cítit dobře a nezpůsobí puchýře.

Getty Images/FreshSplash

4. Naplánujte si to

Podívejte se na svou rutinu a najděte si čas, kdy se s největší pravděpodobností vejdete na procházku. Pokud si to naplánujete jako jakoukoli jinou schůzku, je pravděpodobnější, že to uděláte.

Getty Images/Visual Art Agency

5. Začněte v malém

Ujistěte se, že jste se připravili na úspěch tím, že začnete pomalu a pomalu. Jakékoli množství chůze je skvělé. Chcete-li začít, zaměřte se třeba na 5–10 minut a poté pokračujte. Je lepší zvyšovat postupně, než dělat příliš mnoho a zranit se.

Getty Images/Visual Art Agency

6. Naplánujte si trasu

Pokud je špatné počasí nebo máte obavy o bezpečnost silničního provozu, zvažte procházku v nákupním centru nebo velkém obchodě. Pokud byste raději byli venku, hledejte pěší stezky nebo se projděte po parku. Zvažte, zda budete během cesty potřebovat přístup do koupelny nebo lavičku k sezení a odpočinku.

Getty Images/Jessie Casson

7. Mějte přehled

Abychom vám pomohli udržet rutinu, může být užitečné provést nějaké sledování. Dělejte si poznámky, kdy a jak dlouho jste šli. Je příjemné vidět své pokroky a může vás to motivovat, abyste pokračovali.

Getty Images/Lucy Lambriex

8. Získejte vycházkového kamaráda

Mnoho lidí zjišťuje, že mít s kým chodit je příjemnější. Zvažte možnost požádat přítele, člena rodiny nebo souseda, aby se k vám přidal. Tímto způsobem se dostanete do společnosti a zároveň si zacvičíte.

Getty Images/alvaro gonzalez

Chůze je jednoduchý způsob, jak být aktivnější. Je to levné a nepotřebujete žádné speciální vybavení.

Lze jej upravit tak, aby vyhovoval vašim potřebám: Můžete chodit rychle nebo pomalu, držet se rovného terénu nebo zdolávat nějaké kopce. Můžete chodit dovnitř nebo ven.

Stejně jako u každé rutiny může být těžké začít. Existují věci, které můžete udělat pro to, abyste byli úspěšní. Naplánujte si dopředu, naplánujte si procházku a naplánujte si trasu, abyste mohli začít s programem chůze.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY