Nejlepší ponožky a další oblečení pro artritidu

Oblékání pro méně stresu

Existuje více než 100 různých typů artritidy. Tři hlavní typy jsou osteoartritida (OA), revmatoidní artritida (RA) a psoriatická artritida (PsA). Každý typ se vyvíjí jinak a každý vyžaduje jinou léčbu. Všechny typy jsou však bolestivé a mohou vést ke ztrátě funkce a možná i deformaci.

Artritida vám může způsobit chlad a bolest. Chcete se zahřát v pohodlném oděvu, ale oblékání a svlékání může být oříšek.

Inovativní výrobci oblečení přišli s inspirativními řešeními, která vám pomohou. Speciální oděvy pro muže a ženy jsou navrženy tak, aby je usnadnily ztuhlým nebo slabým prstům, a to vše s cílem pomoci vám udržet si soběstačnost.

Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli více o nejlepším oblečení pro artritidu.

Přizpůsobení oblečení každodenním úkolům

Je důležité udržovat nohy s artrózou v teple. “Teplo obecně pomáhá kloubům cítit se pohodlněji a lépe promaštěné,” poznamenává Julie Buck, spolumajitelka Buck & Buck Clothing.

Společnost se sídlem v Seattlu strávila 36 let navrhováním a poskytováním originálního přizpůsobivého oblečení, které lidem s artritidou pomáhá udržet si nezávislost. Tento typ oblečení nepomáhá jen člověku s artritidou. Usnadňuje také členům rodiny nebo pečovatelům pomoc při oblékání.

Vytahování ponožek

Pokud vás při chůzi bolí nohy, mohou vám pomoci vycpané ponožky. Kompresní ponožky pomáhají, pokud máte otoky. Vzhledem k tomu, že kompresní ponožky jsou méně pružné než běžné ponožky, může být obtížné je dostat přes nohy.

K navlékání kompresních nebo běžných ponožek můžete použít ponožkovou pomůcku. Ty se dodávají v různých provedeních, včetně polotrubice s připojenými držadly. Ponožku nasadíte na hadičku a přetáhnete ji přes nohu.

Suché zipy

Lidé s artritidou mohou mít problémy s manipulací s malými knoflíky kvůli bolesti a nedostatku síly v rukou a prstech. “Chcete, aby zavírání bylo co nejjednodušší,” říká Buck.

“Záleží na tom, jak artritida ovlivňuje konkrétního člověka.” Každý je jiný. Je to pohyb, ať už vytváří spoustu nepohodlí. Je mnoho věcí, které lze udělat. Suchý zip poskytuje mnohem jednodušší alternativu k knoflíkům.“

Rozšíření pánského oblečení

Kalhoty se suchým zipem také výrazně usnadní oblékání mužům. Suchý zip šetří čas a také usnadňuje oblékání a používání toalety.

Suché zipy rozšiřují sortiment šatníku pro muže s artritidou. Ženy mohou nosit šaty, sukně a svetry. Muži se mohou omezit do značné míry na kalhoty a košile. S menším počtem možností oblečení potřebují muži způsob, jak si udržet nezávislost. Velkým pomocníkem je suchý zip.

Pánské košile a kravaty

Polokošile, jednoduše přetažené přes hlavu, poskytují jednu z možností pro muže s artritidou. Další možností je suchý zip. Tyto upravené košile, které jsou vyrobeny tak, aby připomínaly tradiční košile s knoflíky a společenské košile, mají ve skutečnosti zapínání na suchý zip namísto knoflíků.

Pokud je košile určena k nošení s kravatou, má horní zapínání na suchý zip. Pokud ne, zapínání zůstane všude, kde by normálně byly knoflíky, včetně manžet. Muži mohou využít i kravaty na zip. S těmito úvazy můžete uzel posunout nahoru pomocí zipu.

Prostorná velikost

Oblečení přizpůsobené pro pacienty s artritidou má prostornější velikost a elastický pas. „Spousta stylů je elastická, takže je o něco pružnější a prostornější než to, co byste našli na běžném trhu,“ poznamenává Buck.

Výrobci se snaží, aby pasy byly dostatečně elastické pro nezávislost oblékání. Stahovací kalhoty mohou mít celoelastický pas.

Příslušenství a tipy

Kromě speciálně navrženého oblečení můžete použít následující doplňky a tipy, které vám usnadní oblékání:

  • Chrániče pro zápěstí, paže a nohy vyrobené z polar fleece také poskytují teplo pro klouby. V nouzi můžete odříznout nohy z ponožek a vytvořit hadičky, které udrží kolena nebo lokty v teple.
  • Stahování zipu může zpřístupnit hlavu zipu. Protažením zipu protáhnete prsty smyčkou.
  • Elastické tkaničky na botách lze zavázat do semipermanentní mašle. To vám umožní nazout a vyzout boty bez převazování.
  • Přední uzávěry usnadňují správu podprsenek.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY