True Stories of Menopause: Heidi Houston, Director of ‘Hot Flash Havoc’

Než jste si uvědomili, že procházíte menopauzou, jaké příznaky jste měli?

Bolesti kloubů v kotnících a bocích mě bolely tak hrozně, že se ráno špatně chodilo. Také jsem měl bolesti hlavy, suché oči, deprese a změny nálad, kde jsem přecházel od radosti k zlobě. Během krátké doby jsem přibral 40 liber a pak jsem získal dalších 20 liber! Vždy jsem měl nízký cholesterol a najednou to vystřelilo nahoru.

Kdy jste si uvědomili, že procházíte menopauzou?

Za tři roky jsem šel k šesti lékařům a jedné klinice a ani jeden mi nenaznačil, že bych mohl procházet menopauzou. Každý z nich však chtěl léčit mé individuální příznaky recepty.

Ve skutečnosti to bylo kvůli poslednímu lékaři, který jsem natočil dokument „Hot Flash Havoc“. Chtěl jsem ukázat obyčejným ženám správné informace o menopauze, pokud nemohou prostřednictvím lékařů dostat to, co hledají.

Jaký je teď váš život?

Jeden z mých lékařů se mě zeptal, jestli plánuji mít další děti. Když jsem mu řekl, že nejsem, řekl mi, že mi chce zastavit menstruaci, což je „vynucená“ menopauza. Můj život se přes noc změnil a stal se na tři roky noční můrou.

Když jsem konečně našel lékařku, která lépe chápala, co se děje, vrátila mě do perimenopauzy a já stále vyvažuji svůj život pomocí hormonů.

Doktor mi řekl, že všechny příznaky, které jsem měl, svědčily o hormonální depleci a mohly být napraveny. Nasadila mi estrogen a progesteron a do tří dnů jsem se začala cítit jako osoba, kterou jsem byla před třemi lety. Do 10 dnů zmizely všechny moje bolesti kloubů, deprese, výkyvy nálad a bušení srdce.

Během 60 dnů se můj cholesterol snížil o 20 nebo 30 bodů. Už mě nebolí hlava, cítil jsem se dobře a únava zmizela. Dnes stále stárnu, ale cítím se dobře.

Jaké byly některé pozitivní aspekty přechodu menopauzy?

Nejpozitivnější na tom bylo, že jsem mohl natočit film „Hot Flash Havoc“. Chtěli jsme poučit ženy, muže a lékaře o skutečných skutečnostech kolem perimenopauzy a menopauzy. Většina žen si neuvědomuje, že perimenopauza často začíná ve věku 35 let. Musíme ženy poučit, aby jim na každý symptom, který se u nich objeví, nebyly předepsány jen další léky.

Je něco, co vám chybí při menstruaci?

Byla bych ráda, kdyby se mi menstruace úplně zastavila, ale každopádně je to v pořádku. Myslím, že média vyslala ženám zprávu, že pokud přestanou menstruovat, jsou k ničemu. Ženy si musí uvědomit, že jejich „druhý akt“ je čas na změnu týkající se dětí, rodiny, kreativity, uvědomování si vášní a zlepšování vztahů.

Řekněte nám o významném okamžiku vaší cesty menopauzou.

Poté, co jsem konečně navštívil lékaře, jsem se vrátil domů ke svému 13letému synovi. O pět dní později mi řekl: „Mami, nevím, kde jsi byl, ale jsem rád, že jsi zpátky.“

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY