Aimovig a náklady: Co potřebujete vědět

Úvod

Pokud se díváte na možnosti léčby migrény, možná se budete chtít dozvědět více o Aimovigu (erenumab-aooe) a jeho ceně.

Aimovig je lék na předpis používaný k prevenci záchvatů migrény u dospělých. Dodává se jako tekutý roztok, který si podáváte jako injekci pod kůži.

Pokračujte ve čtení pro další informace o nákladech na injekce Aimovig a o tom, jak ušetřit peníze za recepty.

Poznámka: Další podrobnosti o Aimovigu naleznete v tomto podrobném článku.

Kolik Aimovig stojí?

Cena, kterou zaplatíte za Aimovig, se může lišit. Může to záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojištění (pokud ho máte) a lékárně, kterou používáte. Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za Aimovig, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Časté dotazy o ceně a Aimovigu

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé běžné otázky o Aimovigu a nákladech.

Kolik Aimovig stojí s pojištěním a bez něj?

Vaše náklady na Aimovig se mohou lišit v závislosti na tom, zda máte pojištění nebo platíte z vlastní kapsy. Vaše náklady mohou být vyšší bez pojištění.

Vaše cena za Aimovig s pojištěním závisí na faktorech, jako jsou:

 • výhody vašeho individuálního plánu
 • pokud máte copay (váš podíl na nákladech)
 • pokud máte nárok na výrobce copay spořicí kartu AimAlly

Ale vaše kapesné náklady na Aimovig bez pojištění mohou záviset na dalších faktorech, jako jsou:

 • lékárna, kterou používáte (ověřte si u několika, abyste našli nejlepší cenu)
 • sílu Aimovigu, kterou máte předepsanou
 • pokud se kvalifikujete do programu Amgen Safety Net Foundation, který pomáhá s náklady na léky, jako je Aimovig, pro osoby bez pojištění

Máte-li dotazy ohledně svých nákladů na tento lék, obraťte se na svého lékaře nebo poskytovatele pojištění (pokud jej máte).

Můžete se také podívat na sekci níže s názvem „Mohu získat pomoc s platbou za Aimovig?“ pro více informací o programech, které mohou nabízet finanční pomoc.

Je injekce Aimovig 140 mg dražší než injekce 70 mg?

Je to možné. V některých případech může být značkový lék vyšší síly dražší než lék nižší síly. Cena injekce Aimovig 140 miligramů (mg) oproti injekci 70 mg závisí na mnoha faktorech.

Pokud máte například pojištění, vaše náklady budou záviset na tom, jaká je vaše platba.

Pokud nemáte pojištění, může to, kolik zaplatíte, ovlivnit lékárna, kterou používáte.

Váš lékař vám může nabídnout konkrétnější informace o ceně přípravku Aimovig na základě síly, kterou vám předepsal, a vaší individuální situace.

Jaké jsou náklady na Aimovig v porovnání s cenou Emgality?

Aimovig a Emgality jsou schváleny k prevenci epizod migrény. Emgality je však také schválen k léčbě epizodických bolestí hlavy. Oba jsou injekční biologické léky (vyrobené z částí živých organismů), které nemají biosimilární verze. (Biosimilars jsou jako generické léky. Na rozdíl od generik, která jsou vyráběna pro nebiologická léčiva, jsou biosimilars vyráběna pro biologická léčiva.) Pokud by byly k dispozici biosimilars, mohly by stát méně než značkové verze Aimovig a Emgality.

Cena Aimovig versus Emgality závisí na:

 • pokud máte pojištění nebo platíte z vlastní kapsy
 • lékárna, kterou používáte
 • sílu léku
 • množství drogy
 • k dispozici programy pro úsporu nákladů

Chcete-li se dozvědět více o srovnání nákladů na tyto dva léky, promluvte si se svým lékařem nebo poskytovatelem pojištění (pokud máte pojištění). Budou schopni poskytnout konkrétnější informace o skutečných nákladech na tyto léky.

Mohu získat pomoc s platbou za Aimovig?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Aimovig nebo pochopení vašeho pojištění, podívejte se na tyto webové stránky:

 • NeedyMeds
 • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech pomoci při nákladech na léky a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Výrobce nabízí program úspory nákladů copay známý jako AimAlly, který vám pomůže ušetřit na vašich provizích, pokud máte komerční pojištění.

Ale pokud nemáte pojištění, může být pro Aimovig k dispozici další program s názvem Amgen Safety Net Foundation, pokud máte nárok.

Je Aimovig dostupný jako generický nebo biosimilární?

Ne. Aimovig je dostupný pouze jako značkový biologický lék. (Biologická látka se vyrábí z živých buněk.) Aimovig nemá biologicky podobnou verzi. Biosimilars jsou podobné generikům, ale jsou vyrobeny pro biologická léčiva. Generika jsou přesnými kopiemi značkových léků, ale obvykle stojí méně. Totéž platí pro biosimilars, které často stojí méně než značková biologická verze.

Proč je mezi biologickými léky a biosimilárními léky takový rozdíl v ceně?

Biologické léky mohou být drahé kvůli výzkumu a testování potřebnému k zajištění jejich bezpečnosti a účinnosti. Výrobce biologického léku ho může prodat až za 12 let. Když vyprší patent biologického léku, ostatní výrobci léků mohou vytvořit biologicky podobné verze. Tato konkurence na trhu může vést k nižším nákladům na biosimilars. A protože biosimilars jsou velmi podobné biologickým lékům, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést ke snížení nákladů na biosimilars.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud používáte Aimovig dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby:

 • Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Možná budete moci získat 90denní dodávku Aimovigu, pokud to schválí vaše pojišťovna. To by mohlo snížit počet vašich cest do lékárny a pomoci snížit náklady na Aimovig. Pokud máte zájem o 90denní zásobu tohoto léku, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění, abyste zjistili, zda máte nárok.
 • K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny může pomoci snížit vaše náklady na Aimovig. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat. Mohou vám také říci o dalších úsporách nákladů.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li i nadále otázky ohledně ceny přípravku Aimovig, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste zaplatili za Aimovig.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Budu muset platit více, pokud mi bude předepsána vyšší dávka přípravku Aimovig?
 • Existují jiné levnější možnosti, jak zabránit epizodám migrény?
 • Závisí náklady na Aimovig na lékové formě léku (předplněný autoinjektor SureClick versus předplněná injekční stříkačka)?

Chcete-li sdílet rady a příběhy s ostatními, kteří žijí s migrénou, připojte se k online komunitě Bezzy Migréna. A chcete-li získat užitečné tipy pro řízení svého stavu, přihlaste se k odběru newsletteru Healthline o migréně.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY