Byliny a doplňky pro srdeční choroby

Přehled

Kardiovaskulární onemocnění, také známé jako srdeční onemocnění nebo ischemická choroba srdeční (CAD), je ve Spojených státech zabijákem číslo jedna. Dieta a životní styl hrají důležitou roli při prevenci a zvrácení srdečních chorob a některé bylinky a doplňky mohou pomoci snížit riziko srdečních chorob a léčit srdeční stavy, u kterých jste již byli diagnostikováni.

Několik bylin a doplňků může pomoci v boji proti ateroskleróze, základní příčině většiny srdečních chorob. Ateroskleróza způsobuje tvorbu plaku ve vašich tepnách, což blokuje tok krve bohaté na kyslík do vašeho srdce a dalších orgánů. Může způsobit infarkt a dokonce smrt.

Ateroskleróza je v rozvinutém světě běžná, ale mimo ni je prakticky neznámá, a to kvůli rozdílné stravě a životnímu stylu lidí v rozvojovém světě.

Přečtěte si více: Co chcete vědět o srdeční chorobě? »

Byliny a doplňky pro srdeční choroby

Zde jsou některé výživové doplňky, které mohou pomoci snížit riziko vzniku srdečních chorob:

Koenzym Q10

CoenzymeQ10 nebo CoQ10 nebo ubichinon je chemická látka, která hraje klíčovou roli ve schopnosti buňky získávat energii z potravy. Protože je srdce nejtvrději pracujícím svalem ve vašem těle, je nezbytné, aby vaše srdce mělo neustálý přísun CoQ10, aby mělo energii dělat svoji práci. Tato chemická látka s věkem klesá a nízký cholesterol ji také vyčerpává.

Tento studie ukazuje, že užívání doplňků CoQ10 snižuje oxidační stres a zvyšuje aktivitu antioxidačních enzymů, zmírňuje příznaky kardiovaskulárních chorob. CoQ10 je bezpečný a dobře snášen, a přestože není snadno absorbován orálně, „biologicky dostupnější“ forma, ubichinol, nabízí lepší absorpci do vašeho krevního oběhu.

Statinová terapie může vést k vyčerpání CoQ10, proto každý, kdo užívá statinové léky, by měl zvážit užívání doplňků CoQ10.

Omega-3 mastné kyseliny

Omega-3 mastné kyseliny jsou esenciální živiny, které pomáhají snižovat záněty způsobené aterosklerózou. Snižují také hladiny triglyceridů, složek mastné krve, které blokují vaše tepny. Vysoká hladina triglyceridů je spojena s aterosklerózou a cukrovkou.

Tento studie ukazuje, že konzumace omega-3 mastných kyselin, které se běžně vyskytují v rybách, je spojena se snížením krevního tlaku, lepšími profily lipidů v krvi, včetně nižších triglyceridů a sníženým rizikem úmrtí na srdeční choroby.

Zelený čaj

Po celá staletí lidé po celém světě konzumují zelený čaj pro jeho přínosy pro zdraví. Tento studie dívá se na jednu ze svých hlavních složek, antioxidant epigallocatechin gallate (EGCG), na jeho schopnost chránit srdce. Studie ukazuje významné výhody při konzumaci pěti až šesti šálků zeleného čaje denně. Extrakt ze zeleného čaje je k dispozici také jako doplněk ve formě kapslí.

Granátové jablko

Stejně jako zelený čaj se šťáva z granátového jablka konzumuje po staletí s přesvědčením, že rubínově červené ovoce podporuje zdraví. Moderní vědci tuto víru dokazují studie. Účinné antioxidační chemikálie v ovoci a šťávě z granátového jablka mohou pomoci zvrátit aterosklerózu a snížit krevní tlak.

Hořčík a draslík

Jedna studie ukazuje, že užívání hořčík doplňky mohou snižovat krevní tlak a že jsou dobré pro celkovou srdeční funkci a srdeční choroby.

Další studie ukazuje dietní příjem draslík také zlepšit funkci srdce tím, že pomůže kompenzovat vzestup krevního tlaku dietou s vysokým obsahem soli.

Vždy vám mohlo být řečeno, že chlorid sodný nebo kuchyňská sůl je špatný, ale nahrazení kuchyňské soli hořčíkem a draslíkem může ve skutečnosti snížit krevní tlak, jak ukazuje tento studie.

Výhled

Srdeční onemocnění je vážné a nebezpečné onemocnění ve Spojených státech. Srdeční onemocnění můžete léčit a předcházet snížením rizikových faktorů, jako je udržování zdravého krevního tlaku a hladiny cholesterolu, zvládání stresu, zdravá strava a dostatek pohybu. Byliny a doplňky stravy mohou pomoci předcházet srdečním chorobám a snižovat jejich příznaky snížením krevního tlaku, zlepšením dýchání a tím, že vaše srdce bude fungovat lépe.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY