Často kladené otázky o volně prodejných sluchadlech

OTC sluchadla, schválená pro použití od podzimu 2022, nevyžadují předpis ani lékařskou prohlídku.

Naslouchátka zesilovat zvuk. Dělají věci hlasitějšími, takže je snáze slyšíte. Pomůcky se obvykle nosí uvnitř ucha a přicházejí v různých stylech.

Před podzimem 2022 byla sluchadla ve Spojených státech dostupná pouze na předpis. Vláda vytvořené nová kategorie volně prodejných (OTC) sluchadel s cílem učinit tato zařízení dostupnějšími a dostupnějšími pro Američany.

OTC sluchadla nevyžadují předpis ani lékařskou prohlídku. Lidé, kteří se rozhodnou nenavštívit audiologa kvůli posouzení a úpravě sluchu, si budou muset vybrat sluchadlo na základě osobního úsudku.

Čtěte dále a dozvíte se více o tom, co hledat u OTC sluchadel, kdo by se jim měl vyhnout a jak se liší od kategorie na předpis.

Co je OTC sluchadlo?

Pokud máte mírnou až středně těžkou ztrátu sluchu, OTC sluchadla vám mohou pomoci lépe porozumět a komunikovat. OTC sluchadla práce pomocí vedení vzduchu. Zařízení vydává zvuky hlasitěji a posílá je zvukovodem.

OTC sluchadla lze zakoupit online nebo v obchodě. Prodejce nemusí být držitelem zvláštní licence k prodeji OTC sluchadel. Spotřebitelé nepotřebují mít vybavení, navštěvovat lékaře, nechat si vyšetřit sluch nebo získat předpis, aby si mohli koupit OTC sluchadla.

Nejsou určeny pro osoby s těžkou nedoslýchavostí ani pro děti.

Jak účinná jsou OTC sluchadla?

Ve Spojených státech dosud neexistují rozsáhlé studie o účinnosti OTC sluchadel ve srovnání s naslouchátky na předpis.

American Speech Language Hearing Association (ASHA) však poznamenává, že OTC sluchadla jsou určena pro mírnou až středně těžkou ztrátu sluchu. pouze. Organizace varuje, že lidé mohou podceňovat úroveň své ztráty sluchu, a proto nedostávají dostatečný prospěch z volně prodejných produktů.

Asociace pro ztrátu sluchu v Americe (HLAA) říká, že někteří lidé mohou potřebovat navštívit audiologa nebo odborníka na sluch. HLAA však říká, že OTC sluchadla mohou být důležitým prvním krokem pro lidi s mírnou až středně těžkou ztrátou sluchu, kteří pravděpodobně nevyhledají pomoc lékaře.

Kdo může získat sluchadlo bez lékařského předpisu od audiologa?

Musíte být minimálně 18 let starý k nákupu OTC sluchadel. Tyto produkty jsou určeny pro dospělé s mírnou až středně těžkou ztrátou sluchu. FDA říká že všechny ostatní skupiny by měly zvážit předepisování sluchadel.

Mohou děti používat OTC sluchadla?

OTC sluchadla nejsou určena pro děti.

Podle FDA mohou děti žít se ztrátou sluchu kvůli zdravotnímu stavu, který a lékař by měl posoudit. Dospělí mohou na druhé straně ztrácet sluch kvůli vyššímu věku nebo dlouhodobému vystavení hluku. Pro tuto skupinu dospělých jsou určena OTC sluchadla.

Možné vedlejší účinky OTC sluchadel

OTC sluchadla jsou dodávána s pokyny a je důležité je používat podle pokynů. HLAA doporučuje věnovat pozornost varováním na obalu zařízení. Kromě toho HLAA říká, že byste měli navštívit lékaře, pokud při používání OTC sluchadel zaznamenáte některý z následujících:

 • bolest
 • závrať
 • náhlé změny sluchu

Kolik stojí OTC sluchadla?

OTC sluchadla jsou na trhu docela nová, ale předpokládá se, že průměrná cena by mohla být asi 1 000 USD za pár.

Většina pojistných smluv se nevztahuje na sluchadla. Některé pojistné smlouvy mohou zahrnovat vyšetření sluchu nebo jiné sluchové služby.

Vládní programy, jako je původní Medicare, také často nepokrývají náklady na naslouchátka, a to i ty, které jsou vyžadovány na předpis. Veterans Affairs může dodávat naslouchátka na předpis pro veterány způsobilé k péči.

Jak používáte OTC sluchadla?

OTC sluchadla fungují podobně jako sluchadla na předpis. V závislosti na designu jej můžete umístit do ucha nebo přes ucho. Možná budete moci upravit hlasitost. Zařízení může vyžadovat, abyste k ovládání nebo změně nastavení používali chytrý telefon nebo počítač.

Zařízení můžete vložit do ucha a vyndat je v různou dobu. FDA doporučuje nosit je pravidelně, abyste získali co největší užitek. Možná budete chtít otestovat svá sluchadla v různých prostředích, abyste zjistili, zda stále máte potíže se sluchem.

Můžete vrátit OTC sluchadla?

FDA doporučila, aby každý stát stanovil politiku pro vracení OTC sluchadel. Ve většině států existuje povinná politika vracení naslouchátek na předpis.

Někteří prodejci mohou nabízet zkušební období nebo období úpravy. Většina OTC sluchadel bude navíc dodávána se záruční dobou. Před nákupem si pozorně přečtěte záruční podmínky, pokud máte nějaké obavy o svou schopnost vrátit své pomůcky, pokud vám nebudou fungovat.

Jak si mohu vybrat OTC sluchadlo?

Výběr OTC sluchadla závisí na životním stylu, zdraví a finančních faktorech. Ideálně vaše sluchadla mělo by:

 • pohodlné použití a pohodlné nošení
 • kryté zárukou s vyměnitelnými díly
 • snadné ovládání vzhledem k vašemu pohodlí s technologií
 • cenově dostupné vzhledem k vašemu rozpočtu
 • vratné během zkušebního nebo opravného období
 • snadno se čistí a udržuje
 • odolný proti potu a vodě
 • vytvořené pro snížení hluku pozadí nebo větru

Baterie do sluchadel mohou vydržet jen 3 až 7 dní nebo 9 až 20 dní v závislosti na stylu pomůcky. Zvažte přidání nákladů na baterie do sluchadel do vašeho rozpočtu.

OTC sluchadla vs. sluchadla na předpis

OTC i sluchadla na předpis mohou být dobrou volbou pro lidi s mírnou až středně těžkou ztrátou sluchu. Existuje několik důležitých rozdílů.

OTC sluchadla:

 • jedna velikost pro všechny
 • pouze pro dospělé
 • návratová politika závisí na státu

Sluchadla na předpis:

 • přizpůsobitelný design
 • pro všechny věkové kategorie
 • vrácení nařízené ve většině států

Sluchadla na předpis může používat vedení vzduchem nebo kostní vedení. Sluchadla na kostní vedení jsou určena pro lidi s problémy vnějšího nebo středního ucha. OTC sluchadla jsou pouze vzduchová.

Při nákupu OTC sluchadel si vyberete pár na základě vlastního posouzení vašich sluchových potřeb. Předepsaný pár sluchadel zahrnuje audiologické vyšetření, při kterém je váš sluch objektivně změřen. Profesionál vám pomůže najít to nejvhodnější pro vaše ucho.

Odnést

OTC sluchadla mohou poskytnout dostupnou alternativu sluchadel na předpis pro lidi s mírnou až středně těžkou ztrátou sluchu. Sluchoví odborníci doporučují, aby lidé stále absolvovali vyšetření sluchu a správné vybavení pomůcek, aby bylo zajištěno, že zařízení bude optimálně fungovat.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY