Crohnova choroba: Seznamka 101

Crohnova choroba se může objevit u lidí jakéhokoli věku. Obvykle se projevuje v pozdních dospívajících a na počátku 20. let, což je pro mnohé hlavní rande.

Bez ohledu na váš věk může být Crohnova diagnóza obtížná, zvláště pokud jste nezadaní. Pokud chodíte s Crohnovou chorobou, možná se ptáte, kdy byste měli sdělit datum o svém stavu. Zde je pár tipů, které vám pomohou se v seznamovacím světě zorientovat.

Sociální sítě pro Crohna

Jednou z možností při seznamování s Crohnovou chorobou je spojit se s ostatními se stejnými problémy. Je možné, že také zažili potíže při seznamování a pochopí, čím procházíte. Internetová fóra pro lidi s Crohnovou chorobou mohou být ideálním místem pro začátek. Sociální sítě jako Ostodate.com nebo MeetAnOstomate.org mohou být také skvělými místy pro setkání s ostatními.

Je však důležité poznamenat, že některé výzkumy ukázaly, že Crohnova choroba může mít genetické spojení. Některé změny v genetickém kódu způsobují, že někteří lidé jsou náchylnější k rozvoji zánětlivého onemocnění střev, jako je Crohnova choroba. Vzhledem k tomu, že genetická spojení jsou stále zkoumána, lidé v plodném věku s Crohnovou chorobou mohou raději chodit mimo Crohnovu komunitu, aby snížili potenciální riziko onemocnění u svých dětí. Pamatujte však, že jak tělo zachází s genetickými informacemi, není nikdy jednoduché.

Řešení symptomů při seznamování

V prvních měsících po stanovení diagnózy může být snazší vyhýbat se novým vztahům, zatímco se naučíte zvládat své příznaky. Možná zjistíte, že musíte strávit spoustu času porozuměním více o svých příznacích a o tom, jak zvládat jejich vzestupy a pády. Jako každé chronické onemocnění, jakmile vyvinete svůj vlastní systém řízení pro život s Crohnovou chorobou, možná budete schopni lépe přizpůsobit někoho jiného do svého života.

Jedním z největších problémů, se kterými se můžete na začátku setkat, jsou vzplanutí. Vzhledem k nepředvídatelnosti vzplanutí může být pro vás výhodné mít plán, jak se vypořádat s tímto potenciálně stresujícím aspektem Crohnovy choroby. Mít partnera, který může být flexibilní a ochotný provádět změny na poslední chvíli, může být významným přínosem a poskytnout tolik potřebnou podporu.

Kdy to partnerovi říct

Jedno z nejtěžších rozhodnutí, které musí jeden člověk s jakýmkoli chronickým onemocněním udělat, je, kdy novému člověku ve svém životě říct o svém stavu. I když to pravděpodobně není konverzace na první rande, je důležité hned na začátku zjistit, jestli je to někdo, komu můžete s důvěrnými údaji věřit.

Jakmile jste byli na několika schůzkách a zdá se, že byste s touto osobou mohli chtít i nadále vídat, je pravděpodobné, že nastane vhodná doba k nastolení tématu. Ve svém počátečním rozhovoru o nemoci to udělejte co nejjednodušší. Nemá smysl prozrazovat intimní detaily vašich každodenních příznaků. Jednoduše vysvětlete nemoc a co to znamená pro vás a váš každodenní život. Ujistěte se, že váš partner ví, že vám to nemusí bránit ve skvělém vztahu.

Pokud má vaše rande více otázek, můžete je přesměrovat na jeden z mnoha informačních webů o Crohnově. K dispozici jsou také brožury a informační listy, které si můžete stáhnout, než budete mluvit.

Jednání s těmi, kteří si neumí poradit

Ne každému vyhovuje chodit s někým, kdo má nemoc. Je lepší to vědět dopředu, než později ve vztahu, když si vytvoříš přílohu. Pamatujte si, že když jste byli o svém Crohnovi předem, udělali jste maximum, abyste byli upřímní ohledně svého zdraví.

V některých situacích však můžete začít chodit s někým, komu se vaše nemoc zdá v pořádku, dokud ve skutečnosti nedojde k vzplanutí nebo komplikaci. I když může být bolestivé, když se od vás člověk, o kterého jste vyrostli, najednou stáhne, mějte na paměti, že to není vaše chyba a že ne každý má nástroje, které vám poskytnou potřebnou podporu. Dlouhodobým partnerem by měl být ten, kdo s vámi chce být, když jste zdraví a když jste nemocní. Pamatujte, že každý někdy v životě zažije nemoc. Je důležité najít někoho, kdo tu bude pro vás, bez ohledu na to.

Když máte Crohnovu chorobu, může se setkat s mnoha překážkami a výzvami, ale buďte trpěliví. Je důležité, abyste se obklopili lidmi, kteří vám rozumí a podporují vás bez ohledu na to, jak může nemoc ovlivnit váš život.

Co je to s sebou?

Seznamka je často plná výzev a Crohnova choroba může přidat další vrstvu složitosti. Může však být užitečné být dobře informován o Crohnově chorobě a sdělovat vlastní zkušenosti s touto nemocí. To zahrnuje včasné nalezení podpory od těch, které jsou pro vás důležité. Když jste připraveni, být upřímní ke svému rande, můžete vyřadit partnera, který v něm dlouhodobě není. Řízení nového partnera vám také může pomoci najít někoho, kdo vás bude podporovat a starat se o vás, a to způsobem, který je pro vás oba zdravý.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY