Dávkování pro Nurtec ODT: Co potřebujete vědět

Nurtec ODT je ​​lék na předpis, který se předepisuje na migrénu. Lék se dodává jako tableta, kterou rozpouštíte na jazyku nebo pod jazykem. Jak často budete Nurtec ODT užívat, závisí na tom, zda jej užíváte k léčbě nebo k prevenci epizod migrény.

Nurtec ODT se používá u dospělých k:

 • okamžitá léčba migrénových bolestí hlavy s aurou nebo bez aury
 • prevence epizod migrény

Aktivní složkou přípravku Nurtec ODT je ​​rimegepant. (Účinná látka je to, co způsobuje, že lék funguje.) Nurtec ODT patří do skupiny léků nazývaných antagonisté peptidových receptorů souvisejících s genem kalcitoninu.

Tento článek popisuje dávkování Nurtec ODT, stejně jako jeho sílu a jak jej užívat. Chcete-li se dozvědět více o Nurtec ODT, přečtěte si tento podrobný článek.

Jaké jsou pokyny k dávkování Nurtec ODT?

Tato část pokrývá běžné informace o dávkování a podávání pro Nurtec ODT. Než začnete užívat tento lék, váš lékař projde pokyny specifické pro váš stav.

Jaká je forma Nurtec ODT?

Nurtec ODT se dodává jako tableta, kterou rozpouštíte na jazyku nebo pod jazykem.

Jakou sílu má Nurtec ODT?

Tablety Nurtec ODT se dodávají v jedné síle: 75 miligramů (mg).

Jaké je typické dávkování Nurtec ODT?

Vaše dávkování a podávání Nurtec ODT na migrénu se mohou lišit v závislosti na určitých faktorech. Váš lékař nakonec předepíše nejmenší dávku, která poskytuje požadovaný účinek.

Níže uvedené informace popisují dávkování, které se běžně předepisuje nebo doporučuje. Ujistěte se však, že užíváte dávku, kterou vám lékař předepíše. Váš lékař určí nejlepší dávkování, aby vyhovovalo vašim potřebám.

Dávkování při léčbě migrény

Doporučená dávka pro okamžitou léčbu epizod migrény je 75 mg jednou denně podle potřeby.

Maximální dávka Nurtec ODT je ​​75 mg za 24 hodin. Neměli byste užívat více než 18 dávek Nurtec ODT za měsíc, protože lékaři nevědí, zda je to bezpečné.

Dávkování pro prevenci epizod migrény

Doporučené dávkování pro prevenci epizod migrény je 75 mg každý druhý den.

Je Nurtec ODT předepisován dlouhodobě?

Možná. Nurtec ODT lze předepsat jako dlouhodobou léčbu. To platí bez ohledu na to, zda jej užíváte denně, abyste zabránili epizodám migrény, nebo podle potřeby k léčbě epizod migrény.

Pokud vy a váš lékař určíte, že Nurtec ODT je ​​pro vás bezpečný a účinný, budete jej pravděpodobně užívat dlouhodobě.

Úpravy dávkování

Váš lékař vám může upravit dávkování, pokud spolu s Nurtec ODT užíváte určité léky. Promluvte si s nimi o všech lécích, které užíváte před zahájením léčby Nurtec ODT.

Jaké faktory mohou ovlivnit mé dávkování?

Dávka Nurtec ODT, kterou máte předepsána, může záviset na několika faktorech. Tyto zahrnují:

 • zda užíváte Nurtec ODT k prevenci nebo léčbě epizod migrény
 • jiné léky, které užíváte (viz „Úprava dávkování“ přímo výše)

Jak se Nurtec ODT užívá?

Nurtec ODT přichází jako tableta, která se rozpouští na nebo pod jazykem. K užívání Nurtec ODT nepotřebujete vodu ani tekutinu.

Následující pokyny pro užívání tohoto léku vám mohou pomoci dosáhnout plného účinku léku:

 1. Před otevřením blistru si umyjte ruce a zcela je osušte.
 2. Odloupněte kryt jednoho blistru a okamžitě vyjměte tabletu. (Neprotlačujte jej přes fólii.)
 3. Umístěte tabletu na jazyk nebo pod jazyk, jakmile ji vyjmete z blistru.
 4. Nechte tabletu rozpustit v ústech a poté spolkněte sliny. Nemusíte ji zapíjet žádnou tekutinou a neměli byste tabletu spolknout, dokud se nerozpustí.
 5. Uchovávejte tablety Nurtec ODT v blistru, dokud nebudete připraveni je užít. Neuchovávejte tablety mimo blistr pro pozdější užití.

Informace o vypršení platnosti, skladování a likvidaci Nurtec ODT naleznete v tomto článku.

Užívání Nurtec ODT k léčbě migrénových bolestí hlavy

Umístěte jednu tabletu na jazyk nebo pod jazyk, jakmile zaznamenáte příznaky epizody migrény. Nechte tabletu rozpustit a poté ji spolkněte. V případě potřeby můžete tuto dávku zopakovat za 24 hodin.

Některé léky mohou zvýšit množství Nurtec ODT ve vašem těle. Pokud užíváte léky, které zvyšují hladiny Nurtec ODT, počkejte mezi dávkami Nurtec ODT alespoň 48 hodin. Váš lékař nebo lékárník vám může říci, zda některé léky, které užíváte, interagují s Nurtec ODT a jaké dávkování je bezpečné. (Další informace o lécích, které mohou ovlivnit dávkování Nurtec ODT, naleznete v části „Zeptejte se lékárníka“ níže.)

Není známo, zda je bezpečné užívat více než 18 dávek Nurtec ODT během 30denního období.

Užívání Nurtec ODT k prevenci epizod migrény

Jednou za dva dny rozpusťte jednu tabletu na jazyku nebo pod ním.

Přístupné obaly a štítky na léky

Pokud je pro vás obtížné přečíst štítek na předpisu na vašem léku, řekněte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Některé lékárny poskytují štítky léků, které:

 • mít velký tisk nebo použít Braillovo písmo
 • obsahují kód, který můžete naskenovat pomocí smartphonu a změnit text na zvuk

Váš lékař nebo lékárník vám může doporučit lékárny, které tyto funkce usnadnění nabízejí, pokud je vaše současná lékárna nenabízí.

Co když vynechám dávku?

Pokud vynecháte dávku při užívání přípravku Nurtec ODT každý druhý den, abyste předešli epizodám migrény, vezměte si vynechanou dávku, jakmile si vzpomenete. Pokud je téměř čas na další dávku, vynechanou dávku vynechejte. Nezdvojnásobujte dávku (vezměte dvě dávky najednou), abyste nahradili další dávku. Máte-li otázky, co dělat po vynechání dávky, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

Pokud potřebujete pomoc, abyste si nezapomněli vzít dávku Nurtec ODT včas, zkuste použít připomenutí léků. To může zahrnovat nastavení budíku nebo použití časovače. Do telefonu si také můžete stáhnout aplikaci pro připomenutí.

Co je třeba udělat v případě předávkování?

Neužívejte více přípravku Nurtec ODT, než Vám předepsal lékař. Užívání většího množství může vést k vážným vedlejším účinkům.

Lékaři nevědí, zda je bezpečné užívat více než 18 dávek během 30 dnů. Pokud užíváte Nurtec ODT podle potřeby, sledujte své dávky, abyste si nevzali více, než je bezpečné.

Co dělat v případě, že užijete příliš mnoho Nurtec ODT

Okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud si myslíte, že jste užil příliš mnoho Nurtec ODT. Můžete také zavolat do Amerického toxikologického střediska nebo použít jeho online zdroj. Pokud máte závažné příznaky, okamžitě zavolejte na číslo 911 (nebo na místní tísňovou linku) nebo jděte na nejbližší pohotovost.

Na co se mám zeptat svého lékaře?

Výše uvedené části popisují typické dávkování poskytované výrobcem léčiv. Pokud vám váš lékař doporučí Nurtec ODT, předepíše vám dávkování, které je pro vás to pravé.

Pamatujte, že byste neměli měnit dávkování Nurtec ODT bez doporučení lékaře. Užívejte pouze Nurtec ODT přesně podle předpisu. Promluvte si se svým lékařem, pokud máte otázky nebo obavy týkající se vaší aktuální dávky.

Zde je několik příkladů otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře:

 • Mohu si vzít druhou dávku Nurtec ODT ve stejný den, pokud se mé příznaky migrény nezmírní?
 • Mohu užívat Nurtec ODT pravidelně místo podle potřeby, pokud se mé migrénové bolesti hlavy objevují často?
 • Změníte mi dávkování Nurtec ODT, pokud mám problémy s ledvinami?

Chcete-li se dozvědět více o Nurtec ODT, přečtěte si tyto články:

 • Vše o Nurtec ODT
 • Nežádoucí účinky Nurtec ODT: Co potřebujete vědět
 • Nurtec ODT a náklady: Co potřebujete vědět

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Zeptejte se lékárníka

Q:

Jaké druhy léků mohou ovlivnit mé dávkování Nurtec ODT?

Anonymní

A:

Vaše tělo používá určité enzymy (proteiny, které napomáhají chemickým změnám ve vašem těle) k rozkladu Nurtec ODT. Jiné léky mohou ovlivnit, jak tyto enzymy fungují, a změnit, kolik aktivního Nurtec ODT je ​​ve vašem těle.

Některé léky mohou zvýšit hladiny Nurtec ODT ve vašem těle natolik, že se doporučuje neužívat s nimi Nurtec ODT. Tyto zahrnují:

 • některé léky proti HIV, jako jsou léky obsahující kobicistat (Genvoya, Stribild, Evotaz, Prezcobix, Symtuza, Tybost)
 • některé léky na hepatitidu, jako je boceprevir (Victrelis) a telithromycin (Ketek)
 • některá antimykotika, jako je vorikonazol (Vfend)
 • některé léky na krevní tlak, jako je diltiazem (Cardizem, Cartia XT, Taztia XT, Tiazac) a verapamil (Calan SR, Verelan)
 • některá antibiotika, jako je klarithromycin (Biaxin XL) a erythromycin (Ery-Tab, Eryc)

Jiné léky mohou snížit hladiny Nurtec ODT ve vašem těle, takže je mnohem méně účinný. Tyto zahrnují:

 • některé léky proti HIV, jako jsou léky obsahující etravirin (Intelence) nebo efavirenz (Atripla, Sustiva, Symfi)
 • některé léky na rakovinu prostaty, jako je apalutamid a enzalutamid
 • některé léky proti záchvatům, jako je fenytoin (Dilantin, Phenytek), karbamazepin (Carbatrol, Epitol, Equetro, Tegretol, Teril) a fenobarbital (Sezaby)

Pokud užíváte některý z těchto léků, je nepravděpodobné, že vám lékař předepíše Nurtec ODT. Pokud máte nějaké otázky, promluvte si s nimi.

Tým lékárníků HealthlineOdpovědi představují názory našich lékařských odborníků. Veškerý obsah je přísně informativní a neměl by být považován za lékařskou pomoc.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY