Daytrana a náklady: Co potřebujete vědět

Daytrana (methylfenidát) je lék na předpis, který se používá k léčbě poruchy pozornosti s hyperaktivitou (ADHD). Cena Daytrana může záviset na faktorech, jako je vaše dávkování, zda máte zdravotní pojištění a lékárna, kterou používáte.

Daytrana se používá u některých dětí k léčbě ADHD.

Účinnou látkou přípravku Daytrana je methylfenidát. Účinná látka je to, co způsobuje, že lék funguje. Daytrana přichází jako náplast, která se aplikuje na kůži.

Další podrobnosti o Daytraně naleznete v tomto podrobném článku.

Kolik stojí Daytrana?

Cena, kterou zaplatíte za Daytrana, se může lišit. Vaše náklady mohou záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojistném krytí (pokud jej máte) a lékárně, kterou používáte.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za Daytranu, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Daytranu. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou Daytranu ohledně vaší léčby.

Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud Daytrana vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se zeptat své pojišťovny, zda Daytrana vyžaduje předchozí povolení.

Daytrana kupóny a úspory

Chcete-li ušetřit peníze na předpisu Daytrana, prozkoumejte tyto kupóny Optum Perks.

Ušetřete na Daytraně s výhodami Optum

Ušetřete až 80 % bez pojištění.

Zadejte své údaje:

Umístění

47201

Dávkování

30 methylfenidát hcl (2 krabičky)

reklama

Ušetřete na Daytraně

Jednoduše ukažte kupón Optum Perks ve vaší preferované lékárně a okamžitě ušetřete bez použití pojištění. Platnost kupónu nevyprší, proto si jej uschovejte pro použití s ​​náhradními náplněmi.

nejlepší cena

78 %

Úspory

Walgreens

232,08 $

maloobchodní 1058 dolarů

76 %

Úspory

Cíl (CVS)

244,43 $

maloobchodní 1058 dolarů

76 %

Úspory

Lékárna CVS

244,43 $

maloobchodní 1058 dolarů

37 %

Úspory

Walmart

662,63 $

maloobchodní 1058 dolarů

Optum Perks a Healthline jsou dceřiné společnosti RVO Health.

Zdroj cen: Perks.optum.com

logo optum


Bylo to užitečné?

Je Daytrana k dispozici jako generikum?

Daytrana je dostupná jako generická methylfenidátová náplast. Oba se dodávají jako transdermální náplasti, které si aplikujete na kůži.

Generikum obsahuje přesnou kopii aktivního léku ve značkovém léku. Generikum je považováno za stejně bezpečné a účinné jako originální lék, ale obvykle stojí méně.

Chcete-li zjistit, jak se porovnávají náklady na Daytrana a methylfenidátovou náplast, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Pokud vám byla předepsána Daytrana a máte zájem o použití methylfenidátové náplasti, poraďte se se svým lékařem. Mohou dát přednost tomu, abyste si vzali jednu verzi místo druhé. Také se budete muset informovat u svého poskytovatele pojištění. To proto, že se může vztahovat pouze na jednu nebo druhou drogu.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkového léku může lék prodávat výhradně až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte přípravek Daytrana dlouhodobě, můžete snížit své náklady tím, že získáte zásobu léků na 90 dní. Pokud to schválí vaše pojišťovna, 90denní dodávka Daytrany může pomoci snížit náklady na Daytranu a snížit počet cest do lékárny. Pokud máte zájem o 90denní dodávku tohoto léku, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Mohu získat pomoc s platbou za Daytrana?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Daytrana nebo pochopení vašeho pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

 • Program Daytrana Co-Pay
 • NeedyMeds
 • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Časté dotazy o ceně a Daytraně

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky o Daytraně a ceně.

Jaká je cena přípravku Daytrana v porovnání s cenou podobných léků, jako jsou Adderall a Ritalin LA?

Cena přípravku Daytrana ve srovnání s cenou Adderall (amfetamin/dextroamfetamin) nebo Ritalin LA (methylfenidát) může záviset na několika faktorech.

Například Daytrana přichází jako jiná forma než Adderall a Ritalin LA, což může ovlivnit náklady. Daytrana je k dispozici jako transdermální náplast, zatímco Adderall a Ritalin LA se dodávají jako perorální tobolky s prodlouženým uvolňováním.

Mezi další faktory, které mohou ovlivnit výši platby, patří:

 • zda jsou pro předepsaný lék k dispozici nějaké programy na úsporu nákladů na kupóny
 • zda máte pojištění nebo platíte z vlastní kapsy
 • jak dlouho vaše léčba trvá

Máte-li otázky týkající se nákladů na Daytrana ve srovnání s náklady na podobné léky, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění. Mohou sdílet další podrobnosti o nákladech na léčbu na základě vaší konkrétní situace.

Kolik stojí Daytrana bez pojištění?

Kolik zaplatíte za Daytrana bez pojištění závisí na několika faktorech. Obecně platí, že vaše náklady budou vyšší bez pojištění.

Mezi faktory, které mohou ovlivnit vaše náklady, patří:

 • vaše dávkování
 • zda máte nárok na nějaké spořící programy
 • lékárna, kterou si vyberete
 • zásobu léků, které dostáváte (například zásobu na 30 nebo 90 dní)

Chcete-li zjistit přesnou cenu přípravku Daytrana bez pojištění, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka. Možná budete chtít porovnat ceny v několika lékárnách.

Můžete také navštívit Optum Perks* a získat odhady cen pro Daytrana, když použijete kupóny z webu. Je důležité si uvědomit, že kupony Optum Perks nelze použít s žádnými pojistnými platbami nebo výhodami.

* Optum Perks je sesterská stránka Healthline.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li stále otázky ohledně nákladů na přípravek Daytrana, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste za Daytranu zaplatili.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Které levnější léky mohu užívat na poruchu pozornosti s hyperaktivitou (ADHD)?
 • Jaké jsou náklady na přípravek Daytrana v porovnání s náklady na přípravek Xelstrym (dextroamfetamin)?
 • Je Daytrana k dispozici prostřednictvím zásilkové lékárny?

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY