Flovent a náklady: Co potřebujete vědět

Flovent (flutikason propionát) je přerušený lék na předpis používaný k léčbě astmatu. Lék je nyní k dispozici jako generikum a jeho cena závisí na faktorech, jako je vaše dávkování, zda máte zdravotní pojištění a lékárna, kterou používáte.

Kolik Flovent stojí?

Výrobce Flovent Diskus a Flovent HFA přestává tyto značkové léky od ledna 2024 vyrábět. V současnosti má však výrobce léků k dispozici autorizovaná generika obou lékových forem: Fluticason Propionate Diskus a Fluticason Propionát HFA.

Po zbytek tohoto článku budeme lék označovat jako Flovent. Váš lékař pravděpodobně napíše váš předpis na Flovent a lékárna vyplní předpis generickou verzí.

Cena, kterou zaplatíte za tento lék, se může lišit. Pokud vám lékař předepíše Flovent HFA, vaše náklady mohou zahrnovat také zádržnou komoru s ventilem používanou k užívání této formy léku.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za Flovent, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění. Nebo se podívejte do sekce níže, kde se dozvíte, kolik můžete ušetřit použitím kupónu Optum Perks.

Flovent kupony a úspory

Chcete-li ušetřit peníze na předpisu Flovent, prozkoumejte tyto kupóny Optum Perks.

Ušetřete na Flovent s výhodami Optum

Ušetřete až 80 % bez pojištění.

Zadejte své údaje:

Umístění

47201

Dávkování

60 flovent (1 inhalátor)

reklama

Ušetřete na Flovent

Jednoduše ukažte kupón Optum Perks ve vaší preferované lékárně a okamžitě ušetřete bez použití pojištění. Platnost kupónu nevyprší, proto si jej uschovejte pro použití s ​​náhradními náplněmi.

nejlepší cena

211,63 $

Mini logo Family Drug Of Seymour

Rodinná droga Seymour

211,63 $

215,18 $

Mini logo Walgreens

Walgreens

215,18 $

216,57 $

Mini logo Walmart

Walmart

216,57 $

218,63 $

Mini logo Target (CVS).

Cíl (CVS)

218,63 $

Optum Perks a Healthline jsou dceřiné společnosti RVO Health.

Zdroj cen: Perks.optum.com

logo optum


Bylo to užitečné?

Je Flovent dostupný jako generikum?

Flovent HFA i Flovent Diskus budou brzy dostupné pouze jako generické léky Fluticasone Propionate HFA a Fluticasone Propionate Diskus. Generikum obsahuje přesnou kopii aktivního léku (složky, díky které lék funguje) ve značkovém léku. Generikum je považováno za stejně bezpečné a účinné jako originální lék, ale obvykle stojí méně.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkového léku může lék prodávat výhradně až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte Flovent dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Pokud to schválí vaše pojišťovna, můžete získat 90denní dodávku Floventu. To by mohlo snížit počet cest do lékárny a pomoci snížit náklady na lék. Pokud máte zájem o 90denní zásobu Floventu, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny vám může pomoci snížit náklady na Flovent. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Pokud máte zájem o 90denní dodávku tohoto léku, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Mohu získat pomoc s platbou za Flovent?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Flovent nebo porozumět svému pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

  • NeedyMeds
  • slevové programy na předpis

Na těchto stránkách naleznete informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby. Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Časté dotazy o ceně a Flovent

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky týkající se Flovent a nákladů.

Kolik stojí Flovent s pojištěním?

Náklady na Flovent s pojištěním závisí na různých faktorech, jako jsou výhody vašeho konkrétního plánu. Váš plán může mít požadavky na předchozí schválení, než bude pokrývat Flovent. (Další informace naleznete v části „Předběžná autorizace“ níže.)

Vaše náklady mohou také záviset na dalších faktorech, jako jsou:

  • vaše dávkování
  • formu Floventu, kterou máte předepsanou
  • vaše copay (stanovená částka, kterou zaplatíte za každý recept na základě úrovně, ve které se lék nachází)

Chcete-li se dozvědět o nákladech na Flovent s pojištěním, promluvte si se svým poskytovatelem pojištění nebo se svým lékařem. Mohou vám dát vědět, co můžete očekávat, že zaplatíte za tento lék.

I když máte pojištění, můžete navštívit Optum Perks* a získat odhady cen pro Flovent, když použijete kupóny z webu. Je důležité si uvědomit, že kupony Optum Perks nelze použít s žádnými pojistnými platbami nebo výhodami.

* Optum Perks je sesterská stránka Healthline.

Pokrývá Flovent Medicare?

Může to být. Chcete-li zjistit, zda váš plán Medicare pokrývá náklady na Flovent, zavolejte svému poskytovateli plánu. Existuje mnoho různých typů plánů Medicare a vaše náklady a pokrytí závisí na výhodách vašeho konkrétního plánu.

Mějte na paměti, že váš plán může mít požadavky na předchozí schválení, než bude pokrývat Flovent. (Další informace naleznete v části „Předběžná autorizace“ níže.)

Pokud máte Medicare, můžete se také zeptat svého lékaře nebo lékárníka na cenu Floventu.

Předchozí povolení

Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Flovent. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou Flovent ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud Flovent vyžaduje předchozí povolení a vy ho neobdržíte před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se své pojišťovny zeptat, zda Flovent vyžaduje předchozí povolení.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li i nadále otázky ohledně ceny přípravku Flovent, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečnou cenu, kterou byste za Flovent zaplatili.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

  • Jsou vyšší síly Floventu dražší než nižší síly?
  • Jaké další generické léčby mohou nahradit Flovent?
  • Jaké jsou náklady na Flovent HFA v porovnání s cenou Flovent Diskus?

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY