Healthline Black Health: Prostor pro vzdělávání, motivaci a obhajobu

Ilustrace Brittany England

Řekněte mi, jestli vám některá z nich zní povědomě.

Prohledali jste desítky webových stránek, abyste zjistili, co je to za zvláštní vyrážku na kůži vašeho dítěte, ale nemůžete najít žádné obrázky, které by ukazovaly, jak vypadají kožní problémy na tmavé pleti.

Nebo víte, že se vás lékař při příští kontrole znovu zeptá na váš krevní tlak. Ale bez ohledu na to, co zkoušíte, prostě to nejde dolů a vy nevíte proč.

Možná si myslíte, že váš lékař nenabízí vaší matce nejlepší péči nebo jí nevěří, když říká, že má stále bolesti. Ale ona prostě nemůže najít ta správná slova, aby se zastala sama sebe.

Nebo možná hledáte možnosti zdravého stravování, ale žádný z receptů, které najdete online, neobsahuje přísady, charakter a kulturu jídla, na které jste zvyklí.

Pravdou je, že naše rasa hraje roli v každodenních rozhodnutích o svém zdraví. Černoši někdy čelí jedinečným zdravotním problémům. Nalezení nástrojů, zdrojů a lidí, kteří nám pomohou orientovat se na našich cestách za zdravím, může být často samo o sobě výzvou.

Ale nemusí.

Vítejte na Healthline Black Health

Od té doby, co jsem začal pracovat ve Healthline, jsem byl ohromen jejím závazkem poskytovat srozumitelné a použitelné informace. Umožňuje našim čtenářům cítit se dostatečně informováni, aby mohli činit ta nejlepší rozhodnutí pro své zdraví.

Jako Barevná osoba jsem také zjistil, že závazek Healthline k rozmanitosti a začlenění do jejího obsahu je působivý. Naši redaktoři, lékařští recenzenti a designéři se vědomě snaží zastupovat všechny lidi v našich článcích a snímcích.

Prostředí bylo ideální pro vytvoření prostoru, kde by černoši mohli snadno najít odborné informace o problémech, které jsou důležité pro naši komunitu. Vytvoření našeho centra informací o zdraví černochů posiluje náš závazek podporovat spravedlivé výsledky v oblasti zdraví. Nejen, že připravujeme relevantní existující obsah, ale zavazujeme se zkoumat a psát o nových tématech, která zajímají černošskou komunitu.

Toto centrum není o izolování černochů a vyjmenovávání všech způsobů, jak jsou pro nás věci těžší. Jde o to, abychom byli aktivní v našich vlastních zdravotních rozhodnutích.

Vzdělávat

Existuje dlouhý seznam stavů, které neúměrně ovlivňují černochy, z nichž mnohé zvyšují naše riziko jiných stavů. Roli hraje i genetika, rodinná anamnéza a sociální faktory. Ať už máte cukrovku, srdeční onemocnění nebo rakovinu – nebo jste jimi ohroženi – máme zdroje, které vás na vaší cestě dovedou.

Toto centrum se také snaží zesílit hlasy černochů sdílením příběhů od členů naší komunity, kteří žijí s těmito podmínkami. Přečtěte si o osobních zkušenostech černochů například s COVID-19, onemocněním ledvin nebo srpkovitou anémií.

Když už mluvíme o srpkovité anémii, věnovali jsme jí celou stránku. Je to „vzácný“ stav, který není v černošské komunitě tak vzácný. (Znak pro srpkovitou anémii se objevuje v 1 ze 13 Černé děti, ale pouze 1 z 333 bílých dětí.)

Zde je další alarmující statistika: Černé matky jsou téměř třikrát pravděpodobně zemřou během porodu než jejich bílí vrstevníci. Uznáváme, že rozdíly ve zdraví matek mají vážné dopady na naši komunitu, a proto jsme zahrnuli také stránku věnovanou zdraví budoucích matek.

Dobré zdraví se týká těla i mysli, proto jsme zahrnuli zdroje o jedinečných problémech v oblasti duševního zdraví, kterým čelí černoši ve Spojených státech.

Naše stránka Výživa a fitness aplikuje kulturní čočku na konvenční formát zdravé výživy. Najdete zde odborné rady od černošských dietologů a recepty, které spojují kulturu se zdravým stravováním.

A můžete zastavit vyhledávání obrázků. Shromáždili jsme zdroje o mnoha stavech a o tom, jak se projevují na černé pleti, doplněné fotografiemi a tipy na specializovanou péči.

Motivovat

Může vás odradit, když budete neustále bombardováni zprávami o tom, jak je to pro vás horší kvůli vaší rase. To ve vás může zanechat pocit porážky hned z brány.

Náš obsah však není jen sbírkou zdravotních nerovností. Je to výzva k akci.

Je to výzva, abychom převzali kontrolu nad svou cestou za zdravím a vybavili se nástroji, které potřebujeme. Ať už je vaším dalším úkolem najít kulturně kompetentního terapeuta, vyšetřit kolorektální karcinom nebo vyčistit akné, toto centrum vás k tomu dovede.

Znalost role, kterou hraje vaše rasa ve vašem zdraví a zdravotní péči, může být motivující zkušeností. Možná jste si mysleli, že některé věci jsou mimo vaši kontrolu, nebo jste nedokázali pochopit, v čem je problém. Doufáme, že vám tento obsah ulehčí a pozvedne vás.

Zastánce

Pro nás advokacie znamená dvě věci.

Zaprvé to znamená řešit zdravotní rozdíly přímo – nastolit obtížná témata a zahájit obtížné konverzace.

Zdravotní rozdíly, které ovlivňují naši komunitu, nemají co do činění s naší biologií. Jsou zakořeněny v otázkách přístupu, kvality péče a systémového rasismu. Naše sekce Advocacy & Equity si klade za cíl osvětlit mnohé z těchto problémů.

Za druhé, je to také o pomoci vám obhajovat sebe sama.

Možná jste byli v situaci, kdy jste měli pocit, že zdravotník nerozumí vašim jedinečným potřebám nebo obavám. Možná nepoznali kožní onemocnění, protože na vás vypadá jinak. Nebo nesouhlasili s vaším hodnocením vaší vlastní bolesti.

Vidíme zdravotní rozdíly, které v této zemi existují. A my chceme pomoci překlenout tyto mezery. Naším posláním je poskytovat vám nejkvalitnější a nejrelevantnější zdravotní informace. Vyzbrojeni těmito znalostmi věříme, že budete lépe vybaveni k obhajobě sebe a své rodiny.

Doufáme, že vám toto centrum poskytne snadný přístup k informacím, které potřebujete, inspiruje vás k dalším krokům a umožní vám obhajovat péči, kterou si zasloužíte.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY