Podrobnosti o dávkování pro Bijuva

Bijuva (estradiol / progesteron) je lék na předpis, který se používá k léčbě středně závažných až závažných návalů horka v důsledku menopauzy. Lék přichází jako kapsle, kterou spolknete. Obvykle ji užíváte jednou za večer.

Bijuva se používá k léčbě dospělých žen* s dělohou středně těžké až těžké vazomotorické příznaky způsobené menopauza. Tyto vazomotorické příznaky se běžně nazývají návaly horka.

Aktivními složkami přípravku Bijuva jsou estradiol a progesteron. (Účinná látka je to, co způsobuje, že lék funguje.)

Bijuva patří do skupiny léků nazývaných hormonální substituční terapie.

Tento článek popisuje dávkování Bijuvy, její silné stránky a jak ji užívat. Chcete-li se dozvědět více o Bijuvě, podívejte se na tento podrobný článek.

* V tomto článku používáme termín „žena“ k označení pohlaví daného člověka při narození. Informace o rozdílu mezi pohlavím a pohlavím naleznete v tomto článku.

  Jaké je dávkování Bijuvy?

  Níže uvedená tabulka zdůrazňuje základy dávkování Bijuvy. Dávky jsou uvedeny v miligramech (mg) estradiolu/progesteronu.

  Síla Doporučené dávkování
  0,5 mg/100 mg 1 kapsle na noc
  1 mg/100 mg 1 kapsle na noc*

  * Váš lékař může před předepsáním této vyšší dávky počkat, až uvidí, jak Bijuva zvládá vaše příznaky.

  Pokračujte ve čtení pro další podrobnosti o dávkování Bijuvy.

  Jakou formu má Bijuva?

  Bijuva je dostupná jako perorální kapsle.

  Jaké silné stránky má Bijuva?

  Bijuva se dodává ve dvou silách: 0,5 mg estradiolu/100 mg progesteronu a 1 mg estradiolu/100 mg progesteronu.

  Jaké jsou obvyklé dávky Bijuvy?

  Váš lékař vám pravděpodobně zahájí nízkou dávku a časem ji upraví, abyste dosáhli správného množství pro vás. Nakonec předepíšou nejmenší dávku, která poskytuje požadovaný účinek.

  Níže uvedené informace popisují dávkování, které se běžně používá nebo doporučuje. Ujistěte se však, že užíváte dávku, kterou vám lékař předepíše. Určí nejlepší dávkování, aby vyhovovalo vašim potřebám.

  Dávkování při návalech v důsledku menopauzy

  Dávkování přípravku Bijuva pro dospělé s návaly horka v důsledku menopauzy je 0,5 mg estradiolu/100 mg progesteronu jednou za noc.

  Váš lékař vám může zvýšit dávku v závislosti na tom, jak jsou vaše příznaky zvládnuty po zahájení léčby přípravkem Bijuva.

  Je Bijuva užívána dlouhodobě?

  Není to pravděpodobné. Během léčby přípravkem Bijuva váš lékař obvykle vyhodnotí vaše příznaky každých 3–6 měsíců. V těchto intervalech může lékař doporučit snížení dávky přípravku Bijuva. Nebo vám mohou doporučit, abyste ho úplně přestali užívat.

  Úpravy dávkování

  Poté, co začnete přípravek Bijuva užívat, může váš lékař upravit vaši dávku v závislosti na tom, jak jsou vaše příznaky léčeny. V případě potřeby vám mohou zvýšit dávku.

  Jaké faktory mohou ovlivnit mé dávkování?

  Dávka přípravku Bijuva, kterou jste předepsali, může záviset na několika faktorech. Tyto zahrnují:

  • typ a závažnost stavu, který lék léčíIng
  • tvůj věk
  • jak vaše tělo reaguje na lék, jakmile jej začnete užívat (viz část „Úpravy dávkování“ výše)

  Jak se Bijuva užívá?

  Bijuva je dostupná jako perorální kapsle. Svou dávku užijete večer s jídlem. Pokud máte potíže s polykáním tobolek, v tomto článku najdete tipy, jak užívat tuto formu léků.

  Informace o expiraci, uchovávání a likvidaci přípravku Bijuva získáte se svým lékařem nebo lékárníkem.

  Přístupné obaly a štítky na léky

  Některé lékárny poskytují štítky léků, které:

  • mají velký tisk
  • používat Braillovo písmo
  • obsahují kód, který můžete naskenovat pomocí smartphonu a změnit text na zvuk

  Váš lékař nebo lékárník vám může doporučit lékárny, které tyto funkce usnadnění nabízejí, pokud je vaše současná lékárna nenabízí.

  Bijuva je balena v blistru. Informujte svého lékárníka, pokud máte potíže s protlačením tobolky přes blistr. Mohou mít tipy, jak pomoci. Nebo mohou být schopni dodávat Bijuvu v nádobě, která se snadněji otevírá.

  Co když vynechám dávku?

  Pokud vynecháte dávku přípravku Bijuva, vezměte si ji, jakmile si vzpomenete. Pokud však máte další dávku užít do 2 hodin, vynechejte vynechanou dávku a vezměte si další dávku v obvyklou dobu. Pokud si nejste jistý/á, zda máte užít vynechanou dávku, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.

  Pokud potřebujete pomoc se zapamatováním si dávky Bijuvy včas, zkuste použít připomenutí léků. To může zahrnovat nastavení budíku nebo stažení aplikace pro připomenutí do telefonu.

  Co je třeba udělat v případě předávkování?

  Neužívejte více přípravku Bijuva, než Vám předepsal lékař, protože to může vést ke škodlivým účinkům.

  Příznaky předávkování

  Příznaky způsobené předávkováním mohou zahrnovat:

  • nevolnost a zvracení
  • pocit ospalosti nebo únavy
  • prsa jsou citlivější než obvykle
  • bolest břicha
  • neobvyklé vaginální krvácení

  Co dělat v případě, že užijete příliš mnoho Bijuvy

  Okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud si myslíte, že jste užil příliš mnoho přípravku Bijuva. Můžete také zavolat na číslo 800-222-1222 a dostat se do Amerického toxikologického centra nebo použít jeho online zdroj. Ale pokud máte vážné příznaky, okamžitě zavolejte 911 (nebo místní tísňovou linku) nebo jděte na nejbližší pohotovost.

  Často kladené otázky

  Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky týkající se dávkování Bijuvy.

  Je dávkování Bijuvy srovnatelné s dávkováním jiných podobných léků, jako je Prempro?

  Dávka v miligramech (mg) každého léku se liší. Ale formy a jak často užíváte jednotlivé léky jsou podobné. Bijuva i Prempro mají perorální formu. Bijuva je kapsle, kterou budete pravděpodobně užívat jednou každou noc. Prempro je tableta, kterou budete pravděpodobně užívat jednou denně.

  Bijuva i Prempro patří do stejné skupiny léků, nazývaných hormonální substituční terapie. Každý lék obsahuje dvě účinné látky, které jsou hormony, ale pro každý lék jsou jiné. (Účinná látka je to, co způsobuje, že lék funguje.) Bijuva obsahuje estradiol a progesteron. Prempro obsahuje konjugované estrogeny a medroxyprogesteron acetát.

  Chcete-li se dozvědět více o srovnání těchto léků, promluvte si se svým lékařem.

  Jak dlouho trvá, než Bijuva začne působit?

  Bijuva začne působit po vaší první dávce. Pravděpodobně si všimnete, že lék začíná působit asi 7 dní po zahájení léčby. Váš lékař vás bude během léčby sledovat, aby zkontroloval, zda na váš stav zabírá.

  Máte-li další otázky ohledně toho, co očekávat od léčby přípravkem Bijuva, promluvte si se svým lékařem.

  Na co se mám zeptat svého lékaře?

  Výše uvedené části popisují obvyklé dávkování poskytované výrobcem léku. Pokud vám lékař Bijuvu doporučí, předepíše vám dávku, která je pro vás vhodná.

  Pamatujte, že byste neměli měnit dávkování přípravku Bijuva bez doporučení lékaře. Bijuvu užívejte pouze přesně podle předpisu. Promluvte si se svým lékařem, pokud máte otázky nebo obavy týkající se vaší aktuální dávky.

  Zde je několik příkladů otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře:

  • Jak dlouho většina lidí obvykle užívá Bijuvu?
  • Snížila by nižší dávka Bijuvy riziko nežádoucích účinků?
  • Mohu si vzít Bijuvu ráno, když ji večer nesnáším, nebo si ji pak pamatuji?

  Další informace o Bijuvě naleznete v tomto přehledném článku.

  Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

  Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

  Zjistit více

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  POSLEDNÍ ČLÁNKY