Překvapivá fakta o sexu

Sexuální fakta

Kromě toho má pohlavní styk mnoho zdravých výhod. Může vám pomoci cítit se šťastnější, být zdravější a žít delší život. Může také chránit před nemocemi a případně předcházet rakovině. Zde prozkoumáme některé další výhody, které vám sex může poskytnout.

Sex snižuje stres

Styk může snížit hladinu vašeho stresu. Studie zveřejněná v časopise Biological Perspective vyzvala účastníky, aby se zúčastnili stresující činnosti, jako je řeč nebo složitý matematický kvíz. Účastníci, kteří měli vaginální styk před stresujícím úkolem, měli nižší úroveň stresu a nižší krevní tlak ve srovnání s lidmi, kteří neměli sex, těmi, kteří masturbovali, a těmi, kteří měli pohlavní styk bez pohlavního styku.

Méně sexu, více práce

Vědci z univerzity v Gottingenu v Německu zjistili, že lidé s méně než robustním sexuálním životem mají tendenci brát více práce, aby kompenzovali nedostatek naplnění v ložnici. Studie požádala 32 000 lidí, aby popsali své sexuální a pracovní návyky. Vědci zjistili, že 36 procent mužů a 35 procent žen, kteří mají sex pouze jednou týdně, se ponoří do své práce. Čím více práce máte, tím více stresu máte – a čím více stresu máte, tím méně máte sexu. Je to skutečně začarovaný kruh.

Sex je pro vás dobrý

Styk vám jistě rozbuší srdce, ale tím přínos pro zdraví srdce nekončí. Studie zveřejněná v Journal of Epidemiology and Community Health zjistili, že sex může skutečně snížit riziko smrtelného infarktu u muže. Výzkumníci zjistili, že muži, kteří měli sex dvakrát nebo vícekrát týdně, měli menší pravděpodobnost úmrtí na infarkt než muži, kteří měli sex méně často. Studie nenašla žádný vztah mezi frekvencí pohlavního styku a pravděpodobností úmrtí na mrtvici.

Lepší sebevědomí

Ulice sexu a sebeúcty má dvě stránky: lidé, kteří mají sex, se cítí dobře sami se sebou a lidé mají sex, aby se cítili dobře sami se sebou. Studie publikovaná v Archives of Sexual Behaviour se zabývala mnoha důvody, proč lidé mají sex, a zjistila, že jedním z nejběžnějších hnacích faktorů je zvýšení sebevědomí, které mnozí získají tím, že tento čin dělají. Ti samí lidé uvádějí, že díky sexu se cítí silnější a atraktivnější. Někteří lidé ve studii měli také více altruistické úmysly a chtěli, aby se jejich partner cítil dobře.

Sex zmírňuje bolest

Sex vám může způsobit, že se budete cítit dobře více než jedním způsobem. Je tu zřejmý fyzický přínos a pak ten méně zřejmý: úleva od bolesti. Během vzrušení a orgasmu uvolňuje hypotalamus v mozku hormon dobré nálady oxytocin. Výzkumníci z Rutgers University v New Jersey zjistili, že tento nárůst oxytocinu může ve skutečnosti pomoci ženám cítit méně bolesti, zejména během menstruace. Studie publikovaná v Bulletin of Experimental Biology and Medicine zjistila, že oxytocin u mužů snižuje vnímání bolesti na polovinu.

Sex chrání před rakovinou

Podle některých výzkumů je u mužů ve věku 50 a více let, kteří mají častý sex, menší pravděpodobnost, že jim bude diagnostikována rakovina prostaty, než u mužů stejného věku, kteří sex často nemají. Studie zveřejněná v časopise Mezinárodní BJU zjistili, že pohlavní styk a masturbace mohou snížit riziko rakoviny prostaty u starších mužů. Další studie publikovaná v Journal of the American Medical Association zjistili, že častá ejakulace u muže ve věku 20 let může také pomoci snížit riziko rakoviny prostaty.

Orgasmus zlepšuje kvalitu spermií

Častý sex může zlepšit kvalitu mužských spermií, snížit poškození DNA spermií a zvýšit plodnost. Podle Evropské společnosti pro lidskou reprodukci a embryologii měli muži, kteří měli denně sex nebo denně ejakulovali, po sedmi dnech životaschopnější a kvalitnější sperma než muži, kteří sex neměli. Studie naznačuje, že tento přístup může pomoci párům s mírnými problémy s plodností otěhotnět.

Myslete na bezpečnost

Sex je příležitostí pro páry prozkoumat své vášně, spojit se navzájem a užít si svůj vztah. Má také několik dalších výhod, které jsou třešničkou na dortu. Pro udržení zdravého sexuálního života samozřejmě nezapomeňte na bezpečný sex. Používejte ochranu, zvláště pokud nejste v monogamním vztahu, a pravidelně se nechte testovat na sexuálně přenosné infekce.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY