Sick Day Diaries: Moje denní péče o dobrodružství při nachlazení a chřipce a 7 tipů, jak to zvládnout

Část být rodičem znamená vypořádat se s cykly sdílených nemocí. Tady je návod, jak zvládám, když jsme s dětmi nemocní.

V lékárně tlačím svou rýmu 3letou v kočárku a hledám nějaké léky, které by jí pomohly spát celou noc.

Křižuji cestu uprostřed uličky s další mámou, která ohradila dvě děti, zatímco ona kašle do rukávu. Přikývneme a míjíme jako lodě v noci.

Pokud jste rodič, který právě vstoupil do světa denní péče, vítejte. Vidím tě.

Kolotoč nemocí denní péče

Nachlazení, chřipka a další neduhy se mohou na měsíce překrývat a neúprosně odebírat celou vaši rodinu. Mnoho přátel a kolegů z práce je soucitných, ale vy skutečně nechápete, kolik práce a stresu to je navíc, dokud se do toho nedostanete.

Když moje první dítě začalo s denní péčí, gastroenteritida zasáhla během několika dní. Všude zvracel a musel zůstat doma. Další 2 dny jsme s partnerem chodili jako obvykle s podrážděným žaludkem a průjmem.

Moje máma-přítelkyně měla nedávno podobný zaběhnutý gastro provoz denní péče. Její roční dítě zvracelo v jejich posteli tolikrát, že jim došly přikrývky a zažilo to, čemu říkala „strašná noc“.

To je typické pro mnoho rodičů, ale to z toho nedělá zábavu.

Na nemocech denní péče je něco, co se zdá absurdně nespravedlivé. Koneckonců, začali jste s pečovatelskou službou a mysleli jste si, že si můžete odpočinout. Protože jste zoufale potřebovali zbavit se stresu – ne proto, že byste chtěli víc.

Série respiračních infekcí postihne moji rodinu každých pár měsíců. Všichni čtyři chytíme několik za sebou a trávíme týdny vysekáváním plic. Loňský podzim byl obzvlášť špatný – obě moje děti právě začaly chodit do nové denní péče.

Zahájení denní péče může být nejvíce odrazujícím obdobím, ale měli byste vědět, že pro mnoho lidí se to rychle zlepší.

Nedávná studie zveřejněná v British Medical Journal zjistila, že mezi rodinami, které právě začínají s denní péčí, podle očekávání prudce vzrostly infekce dýchacích cest. Ale také míra infekcí u těchto rodin v průběhu času rychle klesla.

Tip partnera

Clorox® dezinfekční ubrousky

Pravidelná dezinfekce věcí, které si vaše dítě přinese domů ze školky nebo školy, může pomoci zabránit přenosu bakterií v domácnosti.

Dezinfekční ubrousky Clorox® neobsahují bělidla a jsou registrovány EPA, aby zabíjely SARS-CoV-2, virus způsobující COVID-19.* Ubrousky můžete použít k dezinfekci více povrchů, včetně zapečetěné žuly, hotového dřeva a nerezové oceli.

*Zabíjí SARS-CoV-2 na tvrdých neporézních površích. Používejte podle návodu.
** sponzorováno

Bylo to užitečné?

Běžné nemoci denní péče znát

Nachlazení se šíří stejně rychle jako samotné infekce. Takže pokud ještě nejste obeznámeni s běžnými nemocemi, brzy budete.

Onemocnění rukou, nohou a úst zní vážně, ale není to pro většinu dětí. Je to super časté, velmi nakažlivé a projevuje se jako nepříjemné malé vřídky kolem rukou, nohou a v ústech.

Pinworms jsou silným konkurentem pro nejhrubší běžnou nemoc denní péče. Tito mikroskopičtí parazité žijí ve vašem tlustém střevě ve dne, pak způsobují svědění v noci, když se objeví, aby se pářili a kladli vajíčka na kůži kolem vašeho řitního otvoru. Není to zábavné, ale snadno se léčí léky.

Růžové oko je další oblíbená. Na rozdíl od všeobecného přesvědčení to není způsobeno jen tím, že vám někdo prdne na polštář (i když se to stává u dětí). Mohou ji způsobit i viry běžného nachlazení, pokud se virus dostane do kontaktu s vaším okem.

Ale pro většinu lidí je nejtěžší zátěž měsíce trvající chřipka a infekce jako RSV.

Tyto respirační infekce jsou na denním pořádku. Kromě rýmy, kašle, bolestí v krku a celkové nevolnosti, které způsobují, jsou infekce dýchacích cest může vést na ušní infekce u dětí.

Můj průvodce pro každodenní péči o nachlazení a chřipku

Skutečně vám může pomoci, když budete mít své zásoby, rutiny a myšlení připravené na nachlazení a chřipku v denní péči, kdykoli se objeví jejich ošklivé hlavy.

1. Vytvořte svůj rozhodovací strom

Když se u vašeho dítěte objeví symptom, je těžké vědět, co v tuto chvíli dělat.

Pokud jste procesně orientovaní jako já, mohlo by vám pomoci zapsat si pár nakrájených rozhodnutí a nalepit je na lednici.

Náš rozhodovací strom vypadá asi takto:

 1. Změřte teplotu. Pokud máte horečku, zůstaňte alespoň 24 hodin doma. Pokud horečka trvá déle než 3 celé dny, vyhledejte lékaře.
 2. Pokud zvracíte, zůstaňte doma alespoň 24 hodin.
 3. Pokud nemají horečku ani zvracení, ale mají jiné příznaky, udělejte si test na COVID-19. Pokud je pozitivní, zůstaňte doma a izolujte se.
 4. Pokud se objeví další znepokojivé příznaky, prozkoumejte je a vyhledejte pomoc.

Tato rutina pochází z konzultací s mým poskytovatelem denní péče, se zdravotnickými odborníky a společností Google a z toho, že jsem časem zjistil, co je správné.

2. Zbavte se priorit a delegujte je na odstranění stresu

Rodičovství je neustálé cvičení, jak se vzdát svých očekávání, ale nemocenské dny jsou konečnou zkouškou.

Pokud jste se rozhodli, že budete muset zůstat s dítětem doma, největší překážku jste již překonali. Protože k tomu musíte opustit vše, co jste očekávali, že dnes uděláte.

Udělejte si ráno v den nemoci několik minut na to, abyste co nejvíce odbourali stres, abyste mohli být přítomni se svým malým.

 • Zrušte nebo odložte schůzky, hovory a další plány.
 • Delegujte práci na někoho jiného nebo si prodlužte termíny.
 • Požádejte o pomoc v práci a kolem domu, pokud můžete.

Okolnosti každého jsou jiné, takže možná nebudete schopni zahodit všechno, ale odložit, co můžete.

Pro vás a vaše nemocné dítě je stresující, pokud jste zaneprázdněni prací, když jste s nimi doma.

3. Nebojte se horečky

Když má vaše ratolest vysokou teplotu, svádí k panice.

Je ale velmi nepravděpodobné, že by jim samotná zvýšená teplota ublížila. Horečka ve skutečnosti pomáhá imunitnímu systému vašeho dítěte bojovat s infekcí.

Také číslo na teploměru neukazuje, jak vážné je jejich onemocnění. Chcete-li to posoudit, podívejte se na další příznaky a celkový stav vašeho dítěte.

Pokud se zdají být ve špatném stavu, kontaktujte zdravotníka, i když nemají horečku.

4. Připravte si nemocniční balíček

Zde jsou nástroje, které jsem se naučil mít v zásobě pro případ nemoci:

 • několik kompletních výměn čistého prostěradla, včetně extra nepromokavého chrániče matrace – takže si prostěradlo v noci po barfu nebo nočním pocení svléknete a můžete se vrátit pohodlně ke spánku.
 • léky na pomoc s nepohodlím, jako je ibuprofen a acetaminofen pro děti
 • léky na nachlazení a chřipku pro všechny dospělé v domácnosti
 • extra polštář pro děti, aby si podepřely hlavu, pokud mají zácpu
 • teploměr a plastové jednorázové kryty teploměrů
 • vazelínu na teploměr, pokud kontrolujete rektální teplotu
 • nosní odsávačka alias „přísavník“
 • testovací sady – použijte je k vyloučení COVID-19

5. Na náladě a pohodlí záleží

Během jednoho z mnoha telefonátů na naši místní lékařskou linku mi sestra řekla, že jedním z nejdůležitějších způsobů léčby nemocného dítěte je pomoci mu cítit se pohodlně. A je to.

Vybuchlo mi to z hlavy, protože jsem si vždy myslel, že „léčba“ je o pomoci snížit infekci. Ale to, co mi sestra řekla, podtrhlo, že pohodlí a pohoda jsou důležité aspekty zdraví.

Pokud tedy nevíte, jak zajistit více péče, zvažte, co dalšího můžete udělat, aby se vaše dítě cítilo útulně a bylo o něj postaráno.

Snažím se ke svým dětem chovat extra pomalu a jemně, když jsou nemocné.

Pohlaďte je po vlasech. Zabalte je do deky. Přineste jim plyšáka, který jim pomůže zlepšit se. Přineste jim zázvorové pivo nebo nanuk na uklidnění. Sledujte jejich oblíbený pořad vedle nich.

6. Vyzkoušejte placebo efekt

Placebo efekt může být silnější u dětí než u dospělých a může mít úžasný účinek na snížení bolesti. Tak proč to nezkusit? Jen se ujistěte, že jej používáte vedle (nikoli místo) jakékoli léčby, kterou doporučí zdravotnický pracovník.

Ráda dávám svým dětem předstírané „prášky“ (ehm, rozinky), aby se cítily lépe. Nebo jim můžete dát jablečný protlak, džus nebo elektrolytický nápoj jako předstíraný tekutý „lék“.

Snažím se posílit placebo efekt tím, že svým dětem říkám super uklidňujícím profesionálním hlasem: “Doktor mi řekl, abych vám dal tři tyto pilulky, abyste se cítili lépe.”

Okamžitě je to uklidňuje a milují předstírané hry.

7. Záleží také na vašem blahobytu

Když se budete cítit uvolněně, pohodlně a postaráte se o své základní potřeby, budete mnohem lépe pomáhat svým dětem.

Pokud se tedy cítíte nemocní nebo vyčerpaní, upřednostněte také svou vlastní péči o sebe a zvažte možnost požádat o pomoc, když se zotavíte.

Mít nemocné dítě je nevyhnutelnou součástí denní péče. Je to drsné, zvláště když začínáte. Ale vězte, že v mnoha případech nejsou infekce nachlazením a chřipkou pro vaše dítě z dlouhodobého hlediska škodlivé.

Čím více se opřem o péči o děti v době nemoci – tím, že upustím od nepotřebné práce a uvelebím se se svým dítětem na gauči – tím více mohu být přítomen a poskytnout jim úroveň péče, kterou si zaslouží.

A možná si dejte pauzu a objednejte si. Pizza a film s vaším dítětem mohou být přesně to, co potřebujete.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY