Ajovy interakce: Alkohol, léky a další

Ajovy (fremanezumab-vfrm) je lék na předpis používaný k prevenci epizod migrény u dospělých. Není známo, že by interagoval s alkoholem, jinými drogami nebo doplňky. Ale pokud máte určité zdravotní faktory, Ajovy pro vás nemusí být bezpečné.

Ajovy přichází jako tekutý roztok uvnitř jednodávkových předplněných injekčních stříkaček a autoinjektorů. Píchneš si Ajovy pod kůži.

K interakci může dojít, protože jedna látka způsobí, že jiná látka bude mít jiný účinek, než se očekávalo. Interakce mohou také nastat, pokud máte určité zdravotní potíže.

Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli o možných interakcích Ajovyho. A další informace o Ajovy, včetně podrobností o jeho použití, najdete v tomto článku.

Interaguje Ajovy s jinými drogami?

V současné době nejsou k dispozici žádné zprávy o interakci Ajovy s jinými drogami. To však neznamená, že interakce s jinými léky nebudou v budoucnu rozpoznány. Mohou být například schváleny další léky, které by mohly interagovat s Ajovym.

Z tohoto důvodu je stále důležité, abyste si promluvili se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakékoli jiné léky během léčby Ajovy.

Než začnete přípravek Ajovy užívat, informujte svého lékaře a lékárníka o všech lécích na předpis, volně prodejných nebo jiných lécích, které užíváte. Sdílení těchto informací s nimi může pomoci předejít možným interakcím. (Chcete-li zjistit, zda Ajovy interaguje s doplňky, bylinkami a vitamíny, přečtěte si část „Existují další interakce s Ajovy?“ níže.)

Máte-li dotazy týkající se lékových interakcí, které vás mohou ovlivnit, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Kdy se mám vyhnout Ajovy?

Určité zdravotní stavy nebo jiné faktory mohou zvýšit vaše riziko poškození, pokud si aplikujete Ajovy. V takových případech vám lékař nemusí Ajovy předepsat. Tyto jsou známé jako kontraindikace. Ajovy má jednu kontraindikaci, která je popsána níže.

Alergická reakce. Pokud jste měli alergickou reakci na Ajovy nebo některou z jeho složek, váš lékař vám pravděpodobně Ajovy nepředepíše. Injekce léku by totiž mohla způsobit další alergickou reakci. Můžete se zeptat svého lékaře na jinou léčbu, která pro vás může být lepší.

Interaguje Ajovy s alkoholem?

Není známo, že by Ajovy interagoval s alkoholem. Ale pití alkoholu může u některých lidí vyvolat epizody migrény. A Ajovy je předepsán, aby pomohl předcházet epizodám migrény.

Během léčby přípravkem Ajovy je důležité vyhnout se nebo omezit faktory, které mohou vyvolat epizodu migrény. Pokud tedy víte, že alkohol je pro vás spouštěčem, možná bude nejlepší se jeho pití vyhnout.

Máte-li otázky ohledně konzumace alkoholu během léčby Ajovym, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Existují další interakce s Ajovym?

Ajovy může mít jiné interakce. Mohou se vyskytovat s doplňky, potravinami, vakcínami nebo dokonce laboratorními testy. Podrobnosti viz níže. Upozorňujeme, že níže uvedené informace nezahrnují všechny další možné interakce s Ajovy.

Spolupracuje Ajovy s doplňky?

Než začnete Ajovy, promluvte si se svým lékařem a lékárníkem o jakýchkoli doplňcích, bylinkách a vitamínech, které užíváte. Sdílení těchto informací s nimi vám může pomoci vyhnout se možným interakcím.

Máte-li otázky týkající se interakcí, které vás mohou ovlivnit, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Ajovy a bylinky

V současné době nejsou žádné zprávy o interakci Ajovy s bylinami. To ale neznamená, že interakce s bylinkami nebudou v budoucnu rozpoznány.

Z tohoto důvodu je stále důležité poradit se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat některý z těchto přípravků během léčby přípravkem Ajovy.

Ajovy a vitamíny

V současné době nejsou žádné zprávy o interakci Ajovy s vitamíny. To ale neznamená, že vitaminové interakce nebudou v budoucnu rozpoznány.

Z tohoto důvodu je stále důležité poradit se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat některý z těchto přípravků během léčby přípravkem Ajovy.

Interaguje Ajovy s jídlem?

V současné době nejsou žádné zprávy o interakci Ajovy s jídlem. Máte-li otázky ohledně konzumace určitých potravin během léčby přípravkem Ajovy, promluvte si se svým lékařem.

Interaguje Ajovy s vakcínami nebo laboratorními testy?

V současné době nejsou k dispozici žádné zprávy o interakci Ajovy s vakcínami nebo laboratorními testy. To však neznamená, že takové interakce nebudou v budoucnu rozpoznány.

Z tohoto důvodu je stále důležité poradit se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než dostanete jakoukoli vakcínu nebo necháte provést laboratorní testy během léčby Ajovy.

Interaguje Ajovy s konopím nebo CBD?

V současné době nejsou k dispozici žádné zprávy o interakci Ajovy s konopím (běžně nazývaným marihuana) nebo konopnými produkty, jako je kanabidiol (CBD). Ale stejně jako u každého léku nebo doplňku stravy se před použitím konopí s Ajovy poraďte se svým lékařem.

Poznámka: Konopí je nezákonné na federální úrovni, ale v mnoha státech je v různé míře legální.

Má moje zdravotní anamnéza vliv na to, zda si mám aplikovat injekci Ajovy?

Určité zdravotní stavy nebo jiné zdravotní faktory mohou zvýšit riziko interakcí s Ajovy. Než začnete přípravek Ajovy, promluvte si se svým lékařem o své zdravotní anamnéze. Zjistí, zda je Ajovy pro vás to pravé.

Zdravotní stavy nebo jiné faktory, které by mohly interagovat s Ajovy, zahrnují:

Těhotenství. Není známo, zda je bezpečné injekčně podávat přípravek Ajovy během těhotenství. Pokud jste těhotná nebo těhotenství plánujete, poraďte se před podáním injekce Ajovy se svým lékařem.

Pokud si injekčně aplikujete Ajovy během těhotenství, zvažte registraci do registru těhotenství tohoto léku. Tento registr shromažďuje podrobnosti o problémech s těhotenstvím hlášeným u Ajovy. Chcete-li se dozvědět více, zavolejte na číslo 833-927-2605 nebo si promluvte se svým lékařem.

Kojení. Není známo, zda je bezpečné aplikovat injekci Ajovy během kojení. Pokud kojíte nebo to plánujete, promluvte si se svým lékařem o svých možnostech.

Alergická reakce. Pokud jste měli alergickou reakci na Ajovy nebo kteroukoli z jeho složek, váš lékař vám pravděpodobně Ajovy nepředepíše. Injekce léku by totiž mohla způsobit další alergickou reakci. Můžete se zeptat svého lékaře na jinou léčbu, která pro vás může být lepší volbou.

Jak mohu zabránit interakcím?

Provedení určitých kroků vám může pomoci vyhnout se interakcím s Ajovy. Před zahájením léčby se poraďte se svým lékařem a lékárníkem. Mezi věci, které je třeba s nimi prodiskutovat, patří:

  • Ať už pijete alkohol nebo užíváte konopí.
  • Jiné léky, které užíváte, stejně jako jakékoli vitamíny, doplňky stravy a bylinky. Váš lékař nebo lékárník vám může pomoci vyplnit a seznam léků.
  • Co dělat, když během léčby Ajovym začnete užívat nový lék.

Je také důležité porozumět Ajovymu štítek a další papírování který může přijít s drogou. Na štítku mohou být barevné nálepky, které popisují interakce. A papírování (někdy nazývané příbalový leták pro pacienta nebo průvodce léky) může obsahovat další podrobnosti o interakcích. (Pokud jste neobdrželi papíry s Ajovy, požádejte svého lékárníka, aby vám kopii vytiskl.) Pokud máte potíže se čtením nebo porozuměním těchto informací, může vám pomoci váš lékař nebo lékárník.

Injekce Ajovy přesně podle předpisu může také pomoci zabránit interakcím.

Na co se mám zeptat svého lékaře?

Pokud máte stále otázky ohledně Ajovy a jeho možných interakcí, promluvte si se svým lékařem.

Otázky, které byste mohli chtít svému lékaři položit, zahrnují:

  • Mohu během léčby Ajovy užívat jiné léky k léčbě epizody migrény?
  • Mohu během léčby Ajovy užívat jiné léky, které pomáhají předcházet epizodám migrény?
  • Co mám dělat, když otěhotním během léčby Ajovym?

Chcete-li se dozvědět více o Ajovy, přečtěte si tyto články:

  • Vše o Ajovy
  • Nežádoucí účinky Ajovy: Co potřebujete vědět
  • Podrobnosti o dávkování pro Ajovy

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY