Lipitor a cena: Co potřebujete vědět

Lipitor (atorvastatin) je perorální tableta na předpis, která se používá k léčbě vysokého cholesterolu a prevenci kardiovaskulárních onemocnění a mrtvice u některých lidí. Náklady na Lipitor mohou záviset na faktorech, jako je vaše dávkování a zda máte zdravotní pojištění.

Kolik stojí Lipitor?

Cena, kterou zaplatíte za Lipitor, se může lišit. Může to záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojištění (pokud ho máte) a lékárně, kterou používáte.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za přípravek Lipitor, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění. Nebo se podívejte do sekce níže, kde se dozvíte, kolik můžete ušetřit použitím kupónu Optum Perks.

Lipitor kupony a úspory

Chcete-li ušetřit peníze na předpisu Lipitor, prozkoumejte tyto kupóny Optum Perks.

Ušetřete na předpisu Lipitor

Ušetřete na předpisu Lipitor s pojištěním nebo bez něj.

Zadejte své údaje:

Umístění

47201

Dávkování

40 mg atorvastatinu (30 tablet)

reklama

Ušetřete peníze bez pojištění

Jednoduše ukažte kupón Optum Perks ve vaší preferované lékárně nebo si objednejte online a okamžitě ušetřete až 80 % bez použití pojištění. Platnost kupónu nevyprší, proto si jej nezapomeňte uložit pro doplnění.

nejlepší cena

95 %

Úspory

Mini logo Walmart

Walmart

7,09 $

maloobchodní 173 dolarů

78 %

Úspory

Mini logo Target (CVS).

Cíl (CVS)

37,00 $

maloobchodní 173 dolarů

78 %

Úspory

Mini logo CVS Pharmacy

Lékárna CVS

37,00 $

maloobchodní 173 dolarů

75 %

Úspory

Mini logo Walgreens

Walgreens

41,85 $

maloobchodní 173 dolarů

Optum Perks a Healthline jsou dceřiné společnosti RVO Health.

Zdroj cen: Perks.optum.com

logo optum


Bylo to užitečné?

Je Lipitor dostupný jako generikum?

Lipitor je dostupný jako generický lék atorvastatin. Generikum obsahuje přesnou kopii účinné látky* ve značkovém léku. Generikum je považováno za stejně bezpečné a účinné jako originální lék, ale obvykle stojí méně.

Chcete-li zjistit, jaké jsou náklady na Lipitor a atorvastatin, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Pokud Vám byl předepsán Lipitor a máte zájem užívat atorvastatin, poraďte se se svým lékařem. Mohou vám doporučit, abyste si vzali jednu verzi místo druhé. Budete se také muset informovat u svého poskytovatele pojištění, protože může pokrývat pouze jeden nebo druhý lék.

* Účinná látka je to, díky čemu lék funguje.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkového léku může lék prodávat výhradně až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte Lipitor dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Pokud to schválí vaše pojišťovna, můžete získat 90denní dodávku Lipitoru. To by mohlo snížit počet vašich cest do lékárny a pomoci snížit náklady na Lipitor. Pokud máte zájem o 90denní dodávku tohoto léku, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny vám může pomoci snížit náklady na Lipitor. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc s platbou za Lipitor?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Lipitor nebo porozumět svému pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

 • Lipitor Savings Card
 • NeedyMeds
 • slevové programy na předpis

Na těchto stránkách naleznete informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

FAQ o ceně a Lipitor

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky týkající se Lipitor a nákladů.

Jaká je cena Lipitoru bez pojištění vs. s pojištěním?

Náklady na Lipitor bez pojištění versus s pojištěním se mohou lišit v závislosti na několika faktorech.

Některé faktory, které mohou ovlivnit vaše náklady na Lipitor bez pojištění, zahrnují:

 • váš léčebný plán a dávkování
 • lékárna, kterou používáte
 • množství přípravku Lipitor, které jste předepsali (například 30denní nebo 90denní dávka)
 • jakékoli spořící programy, na které se kvalifikujete a o které žádáte

Stejné faktory ovlivňují vaše náklady na lék, pokud platíte prostřednictvím pojištění. Kromě toho však vaše náklady na pojištění mohou záviset na:

 • výhody vašeho individuálního plánu
 • jakékoli požadavky na předchozí autorizaci pro váš plán (další informace naleznete v části „Předchozí autorizace“ níže)

Chcete-li zjistit více o svých nákladech s pojištěním a bez něj, obraťte se na svého lékaře, lékárníka nebo poskytovatele pojištění (pokud jej máte).

Ať už máte pojištění nebo ne, můžete navštívit Optum Perks* a získat odhady cen pro Lipitor, když použijete kupóny z webu. Je důležité si uvědomit, že kupony Optum Perks nelze použít s žádnými pojistnými platbami nebo výhodami.

* Optum Perks je sesterská stránka Healthline.

Je Lipitor pokrytý Medicare?

Může to být. Existuje mnoho typů plánů Medicare a vaše náklady a pokrytí závisí na výhodách vašeho konkrétního plánu. Chcete-li zjistit, zda váš plán Medicare pokrývá náklady na Lipitor, zavolejte svého poskytovatele plánu.

Mějte na paměti, že váš plán může mít požadavky na předchozí povolení, než bude pokrývat Lipitor. (Další informace naleznete v části „Předběžná autorizace“ níže.)

Pokud máte Medicare, můžete se také zeptat svého lékaře na cenu Lipitoru.

Předchozí povolení

Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Lipitor. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou Lipitor ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud přípravek Lipitor vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se zeptat své pojišťovny, zda Lipitor vyžaduje předchozí povolení.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li stále otázky ohledně ceny přípravku Lipitor, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečnou cenu, kterou byste za Lipitor zaplatili.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Stojí dávka 40 miligramů (mg) Lipitoru více než dávka 80 mg?
 • Ušetřím více, když použiji spořicí kartu Lipitor nebo si nechám předepsat generický atorvastatin?
 • Jaké levnější značkové léky mohu užívat ke snížení hladiny cholesterolu?

Chcete-li se dozvědět více o Lipitoru, přečtěte si tyto články:

 • Vše o Lipitoru
 • Nežádoucí účinky Lipitoru: Co potřebujete vědět
 • Lipitorové interakce: Alkohol, léky a další
 • Dávkování pro Lipitor: Co potřebujete vědět
 • Lipitor vs. Crestor: Co byste měli vědět

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY