4 základní zdroje pro pečovatele až po veterány

Zatímco se staráte o svého blízkého, VA má programy, které vás podporují.

Veteráni s podmínkami souvisejícími se službou se po návratu často spoléhají na péči o rodinu a přátele. Ať už se o veterána staráte dočasně nebo dlouhodobě, můžete mít nárok na podporu od VA.

VA nabízí pečovatelům, jako jste vy, vzájemnou podporu, péči o duševní zdraví a dokonce i platbu za váš čas, pokud se váš veterán kvalifikuje. Zjistěte více o dostupných programech a o tom, jak získat péči, kterou potřebujete, abyste mohli být pro své blízké.

Program podpory pečovatelů

Pečovatelství je náročná práce, kterou možná děláte vedle své vlastní domácnosti a povinností při výdělku. VA má programy, které vás podporují.

Program Caregiver Support Program je k dispozici každému, kdo pečuje o veterána zapsaného do systému zdravotní péče VA.

Členy týmu Caregiver Support Program můžete najít na jakémkoli místě VA. Můžete také zavolat na číslo 1-855-260-3274.

Program podpory pečovatelů se skládá ze dvou programů: Programu všeobecných podpůrných služeb pečovatelů (PGCSS) a Programu komplexní asistence pro rodinné pečovatele (PCAFC).

Program všeobecných pečovatelských podpůrných služeb (PGCSS)

Lidé, kteří se starají o veterány zapsané ve zdravotnictví VA, mají nárok na podporu pečovatele. Nemusí být členy rodiny.

Služby zahrnují:

 • peer support mentoring
 • trénink dovedností
 • telefonická podpora
 • online programy
 • doporučení na jiné zdroje

Pečovatelé se musí do programu zapsat, ale není zde žádný proces podávání žádostí. Koordinátor podpory pečovatelů vám může pomoci připojit se k programům ve vaší oblasti nebo online.

Pečovatelé nemusí být rodina nebo žít s veteránem, o kterého pečují, aby měli nárok na podporu VA.

Program komplexní asistence pro rodinné pečovatele (PCAFC)

Pokud má váš veterán vážné onemocnění nebo zranění spojené s jeho službou, můžete mít nárok na finanční kompenzaci jako pečovatel. Aby se váš veterán kvalifikoval, musí mít invaliditu vyšší než 70 % a potřebuje osobní péči po dobu 6 měsíců nebo déle.

Chcete-li získat kompenzaci, musíte o program požádat. Pokud bude schválen, můžete získat měsíční stipendium a zdravotní výhody prostřednictvím CHAMPVA. Vy a záložní pečovatel byste měli přístup k péči o duševní zdraví a mohli byste získat pomoc s výdaji, když cestujete se svým veteránem za péčí.

Dostanete také odlehčovací péči, což znamená, že někdo jiný vám může poskytnout péči, zatímco vy budete mít zasloužené volno.

Abyste byli způsobilí pro program, musíte být starší 18 let a musí platit jedna z následujících podmínek:

 • Jste manžel nebo manželka, dospělé dítě, rodič, člen nevlastní rodiny nebo člen širší rodiny veterána.
 • Žijete nebo jste ochotni žít s veteránem, o kterého se staráte, na plný úvazek.

Linka podpory pečovatelů (CSL)

VA také nabízí linku podpory pro pečovatele, která vám pomůže s péčí o vašeho veterána. Bezplatná linka je k dispozici veteránům a všem, kdo o veterána pečují. K dispozici je tým sociálních pracovníků, který vám pomůže spojit se se službami, odpovědět na otázky týkající se způsobilosti a poskytnout emocionální podporu po telefonu.

Zavolejte na číslo 1-855-260-3274

Pondělí–pátek, 8:00–22:00 východní

Sobota, 8:00–17:00 východní

Můžete také zavolat na měsíční hovory o vzdělávání pečovatelů. Tým představuje každý měsíc nové téma.

Zjistěte více a zaregistrujte se na další hovor.

Programy geriatrie a rozšířené péče

VA poskytuje péči o veterány, jak stárnou. Různé programy podporují zdraví veterána a nabízejí odpočinek pro pečovatele. Váš veterán může mít nárok na:

 • Péče doma: To by mohlo zahrnovat zdravotního asistenta, který pomáhá s každodenními životními úkoly, jako je jídlo, koupání a péče. Kvalifikovaná péče, včetně pracovní nebo fyzikální terapie nebo služeb sestry pro péči o rány nebo IV antibiotika. I lékaři primární péče se mohou setkat s veteránem u nich doma.
 • Denní zdravotní péče pro dospělé: Tento program poskytuje veteránům bezpečné místo pro společenské aktivity a pomoc s koupáním, oblékáním nebo přípravou jídla.
 • Paliativní péče: Veteráni mohou získat komfortní péči a úlevu od bolesti, když žijí s vážnými zdravotními problémy. Paliativní péče pomáhá veteránům zvládat jejich příznaky, aby mohli pokračovat ve svých obvyklých činnostech.
 • Hospic: Jedná se o komfortní péči pro veterány, kteří již neléčí zdravotní potíže. Hospicová péče může probíhat doma, jako ambulantní péče nebo lůžková péče.

Tyto služby mohou být dostupné pouze v některých oblastech. Veteráni možná budou muset splnit klinické požadavky. Promluvte si s lékařem primární péče nebo sociálním pracovníkem vašeho veterána. Mohou vás propojit se zdroji ve vaší oblasti a pomoci vám rozhodnout, jaká péče je pro vás nejlepší.

Homemaker a domácí zdravotní asistent péče

Veteráni, kteří chtějí stárnout doma, ale kteří by mohli využít nějakou pomoc, aby zůstali nezávislí, mohou mít nárok na pomoc v domácnosti a domácího zdravotního asistenta. Zdravotní asistent půjde do domova veterána, aby pomohl s jeho každodenními životními úkoly, jako je péče, jídlo a nakupování potravin.

Asistenti nejsou sestry, ale registrovaná sestra dohlíží na péči, kterou asistenti poskytují.

Veteráni, kteří mají nárok na komunitní péči, by mohli získat služby domácí zdravotní pomoci. Promluvte si se sociálním pracovníkem, abyste zjistili, zda máte nárok. Služby nejsou dostupné všude a veterán musí splňovat klinické požadavky, aby získal domácí zdravotní péči.


VA má podporu pro ty, kteří se starají o veterány. Máte přístup k různým programům – některé dostupné kdekoli na světě – a získáte péči, kterou si vy a váš veterán zasloužíte.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY