<strong>Vyzkoušeli jsme chytrou postel Climate360 Sleep Number: Úplný test &amp; Recenze</strong>

Postel Climate360 Sleep Number

Spíte chladně, ale váš partner spí horko? Je vám v posteli zima na nohy, dokonce i s ponožkami a spoustou přikrývek?

Nejnovější chytrá postel od Sleep Number, Climate360, aktivně chladí, zahřívá a reaguje na vaši tělesnou teplotu… a já jsem to vyzkoušel na akci Sleep Number!

Na základě mých zkušeností se zdá, že počáteční cena 9 999 $ za to stojí. Přečtěte si moje tři úvodní věci a úplnou recenzi postele od kolegy Healthline.

Co je spánkové číslo Climate360?

Autorova vlastní fotografie postele Climate360

Postel Sleep Number Climate360 je nejnovější v kolekci chytrých postelí značky. Podle Sleep Number jde o první postel, která dokáže chladit, vyhřívat a přizpůsobovat se potřebám každého spáče.

Senzor v posteli Climate360 se připojuje k aplikaci. Senzor využívá jak umělou inteligenci, tak data shromážděná z vaší historie spánku, aby poskytla statistiky aplikace. Teplota může ovlivnit kvalitu vašeho spánku, nástup spánku a dobu ve spánku s rychlým pohybem očí (REM) nebo hlubokém spánku.

Fakta o chytré posteli Climate360

  • Typ matrace: pěna
  • Pevnost: střední
  • Délka zkoušky: až 100 nocí
  • Záruka: 15 let
  • Velikosti: Queen, King, California King, split-top King, split-top California King
  • Teplota nastavení: Nízká, střední a vysoká (pro teplé i studené), vypnuto
Bylo to užitečné?

1. Dobrý den, nohy v teple

Často je mi zima, když vlezu do postele a přistihnu se, jak se hrbím s přikrývkou navíc. S Climate360 mohou uživatelé nastavit plán zahřívání před spaním, který zahřeje buď celou postel, nebo jen nohy postele. Líbí se mi představa, že mám nohy zahřáté, jakmile skočím do postele! Můžete také mít nohy v teple, zatímco zbytek těla je ochlazován, takže to není všechno nebo nic.

Sezónnost této postele je úhledná, zvláště když vezmeme v úvahu rozdíl v tom, jak spím během nejchladnějších zimních nocí a nejteplejších letních nocí.

Podle Sleep Number proces odpařování aktivně vytahuje teplo z postele přes prodyšnou spánkovou plochu. K ohřevu lůžka je teplý vzduch vytlačován lůžkem až k povrchu.

2. Vestavěná technologie vám může pomoci prolomit zdraví spánku

Technologie této chytré postele je skvělá. Vestavěný senzor dokáže detekovat vaše pohyby, dobu spánku, srdeční frekvenci, dechovou frekvenci, klidný vs. neklidný spánek a další. Už žádná nositelná zařízení nebo telefony v posteli!

Uživatelé lůžka Climate360 mohli sdílet data z aplikace se svým lékařem primární péče, aby zjistili, jaká může existovat korelace mezi jejich spánkem a zdravím.

3. Vyhněte se rozvodu spánku

Pomocí aplikace můžete nastavit výšku hlavy a nohou postele (takže můžete plíživě zvednout hlavu svého partnera, abyste zastavili chrápání). Vy a váš partner si také můžete nastavit různé teplotní rutiny pro každou stranu postele a vytvořit tak ideální prostředí pro spaní pro vás oba.

Studie zjistili, že spánkové návyky vašeho partnera – ať už je to častý pohyb, nespavost, spánková apnoe nebo něco jiného – mohou ovlivnit váš vztah. Studie z roku 2017 naznačuje, že zkrácený spánek může přispět k nepřátelství ve vztahu.

Ale sdílení postele může mít také výhody: studie z roku 2020 zjistila, že páry, které spolu spí, mají v průměru lepší REM spánek.

Kompletní test

„Chytrou postel SleepNumber Climate360 jsem testoval několik měsíců na konci roku 2022 a stále ji používám od roku 2023. Moje typické nastavení pro spánek je měkká, ale středně pevná matrace se spoustou přikrývek. S touto matrací je velmi snadné mít svou cestu, pokud jde o tuhost, zatímco moje partnerka má její.

„Jsem horký spáč a střední úroveň chlazení na této posteli je pro mě perfektní. V chladných zimních dnech je také úžasné se ráno zahřívat topením.

„Tato matrace je skvělá pro lidi, kteří spí s jinou osobou. Bez ohledu na to, v jaké poloze spíte, postel si můžete upravit tak, aby vám seděla. Doporučil bych to i lidem se spánkovou apnoe. Jsem vášnivý chrápák a můj partner mi dal vědět, že jsem v noci téměř úplně přestal chrápat.“

Nastavení

„Od dodání postele až po následné kontroly po dodání byl proces velmi příjemný. Poté, co byla postel dodána a nastavena profesionálními techniky, mi technici pomohli aplikaci nastavit a naučili mě, jak to všechno funguje.

Postel měla zpočátku mírný „zápach nové matrace“, ale to trvalo jen asi týden.

Jak to fungovalo u mě

„Funkce topení/chlazení je moje oblíbená část postele. Jsem horký spánek, takže schopnost chladit pouze svou stranu a ne stranu mého partnera je úžasná.

„Jsem také silný chrápák, takže možnost naklonit hlavu, abych chrápání zmírnila, je velmi užitečná. Můj partner mi nedávno říkal, že nechrápu tolik a některé noci vůbec.

“Existují další nastavení, která mohu použít na posteli, jako jsou ohřívače nohou a možnost posunout základnu, které také opravdu miluji.”

Jiné myšlenky

„Byl jsem také seznámen se stránkou aplikace pro sledování spánku, kterou osobně příliš nepoužívám, ale pro běžného uživatele jsem ji považoval za velmi užitečnou.

„Jeden con z postele se v noci zdá, že se vyfoukne, podobně jako nafukovací matrace. Postel se nevyfoukne každou noc, ale je mnoho nocí, kdy se můj partner nebo já ponoříme do druhé, protože jedna strana se vyfoukla. To může být nepříjemné na probuzení.

„Určitě bych tuto postel doporučil pro oba, pokud spíte sami nebo s jinou osobou. Funguje dobře pro horké nebo studené spáči, chrápající i nechrápající osoby a osoby se spánkovou apnoe – je to fantastické.“

— Bývalý analytik Healthline Daryl Hurley

Kde koupit chytrou postel Climate360 Sleep Number

Můžete navštívit místní kamenný obchod Sleep Number a vyzkoušet Climate360. Najděte ten, který je vám nejblíže, pomocí jejich vyhledávače obchodů. Nakupujete raději online? Nakupujte přímo na webu Sleep Number. Sleep Number má od tohoto psaní úvodní nabídku slevy 2 000 $ na každou postel velikosti Climate360 (včetně nastavitelné základny).

Začněte s Climate360 Sleep Number

Jídlo s sebou

Nevýhodou by mohla být cenovka, ale zdá se, že Climate360 Sleep Number poskytuje regulaci teploty a pohodlí. Miluji myšlenku mít své vlastní spánkové mikroklima – a že můj partner může mít své vlastní individuální mikroklima pro optimalizaci svého nejlepšího spánku.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY