Trazodon a cena: Co potřebujete vědět

Trazodon je generický lék na předpis, který se používá k léčbě deprese u dospělých. Cena trazodonu může záviset na faktorech, jako je vaše dávkování, zda máte zdravotní pojištění a lékárna, kterou používáte.

Kolik stojí trazodon?

Cena, kterou zaplatíte za trazodon, se může lišit. Vaše náklady mohou záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojistném krytí a lékárně, kterou používáte.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za trazodon, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění. Nebo se podívejte níže do další části a zjistěte, kolik můžete ušetřit použitím kupónu Optum Perks.

Trazodonové kupóny a úspory

Chcete-li ušetřit peníze na předpisu trazodonu, prozkoumejte tyto kupóny Optum Perks.

Ušetřete na předpisu trazodonu

Ušetřete na předpisu trazodonu s pojištěním nebo bez něj.

Zadejte své údaje:

Umístění

47201

Dávkování

50 mg trazodonu (30 tablet)

reklama

Ušetřete peníze bez pojištění

Jednoduše ukažte kupón Optum Perks ve vaší preferované lékárně nebo si objednejte online a okamžitě ušetřete až 80 % bez použití pojištění. Platnost kupónu nevyprší, proto si jej nezapomeňte uložit pro doplnění.

nejlepší cena

87 %

Úspory

Walmart

4,00 $

maloobchodní 32 dolarů

64 %

Úspory

Cíl (CVS)

11,24 USD

maloobchodní 32 dolarů

64 %

Úspory

Lékárna CVS

11,24 USD

maloobchodní 32 dolarů

54 %

Úspory

Walgreens

14,56 $

maloobchodní 32 dolarů

Optum Perks a Healthline jsou dceřiné společnosti RVO Health.

Zdroj cen: Perks.optum.com

logo optum


Bylo to užitečné?

Je trazodon dostupný jako značkový lék?

Trazodon přichází pouze jako generický lék. V současné době není k dispozici ve značkové verzi. Generický lék obsahuje přesnou kopii aktivního léku ve značkovém léku, ale obvykle stojí méně. Trazodon byl založen na značkovém léku Desyrel, který již není dostupný.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkového léku může lék prodávat výhradně až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte trazodon dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Možná budete moci získat 90denní zásobu trazodonu, pokud to schválí vaše pojišťovna. To by mohlo snížit počet vašich cest do lékárny a pomoci snížit náklady na trazodon. Pokud máte zájem o 90denní dodávku tohoto léku, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny může pomoci snížit vaše náklady na trazodon. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc s platbou za trazodon?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na trazodon nebo pochopení vašeho pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

  • NeedyMeds
  • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Časté dotazy o ceně a trazodonu

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky týkající se trazodonu a ceny.

Kolik stojí trazodon bez pojištění?

Cena trazodonu bez pojištění závisí na několika faktorech. Ale obecně budou vaše náklady bez pojištění vyšší.

Vaše cena za trazodon může záviset na faktorech, jako jsou:

  • váš léčebný plán a dávkování
  • zda máte nárok na nějaké spořící programy
  • lékárnu, kterou si vyberete
  • zásobu léků, které dostáváte (například zásobu na 30 nebo 90 dní)

Chcete-li zjistit přesnou cenu trazodonu bez pojištění, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka. Možná budete chtít porovnat ceny v několika lékárnách.

Můžete také navštívit Optum Perks* a získat odhady cen trazodonu, když použijete kupóny z webu. Je důležité si uvědomit, že kupony Optum Perks nelze použít s žádnými pojistnými platbami nebo výhodami.

* Optum Perks je sesterská stránka Healthline.

Pokrývá Medicare trazodon?

Je to možné. Chcete-li zjistit, zda váš plán Medicare pokrývá náklady na trazodon, zavolejte svého poskytovatele plánu. K dispozici je mnoho různých typů plánů Medicare a vaše náklady a pokrytí závisí na výhodách vašeho konkrétního plánu.

Mějte na paměti, že váš plán může mít požadavky na předchozí povolení, než bude zahrnovat trazodon. (Další informace naleznete v části níže.)

Můžete se také zeptat svého lékaře na cenu trazodonu, pokud máte Medicare.

Předchozí povolení

Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje trazodon. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou trazodon ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud trazodon vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se zeptat své pojišťovny, zda trazodon vyžaduje předchozí povolení.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li stále otázky týkající se nákladů na trazodon, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste za trazodon zaplatili.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

  • Jaká je cena trazodonu ve srovnání s escitalopramem (Lexapro)?
  • Liší se cena trazodonu v závislosti na síle tablety, kterou mám předepsánu?
  • Jaké mám možnosti, když si nemohu dovolit léky?

Další informace o trazodonu naleznete v tomto článku.

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY