Vankomycin a cena: Co potřebujete vědět

Vankomycin je generický lék na předpis, který se používá k léčbě určitých typů bakteriálních infekcí u dospělých a dětí. Cena vankomycinu může záviset na faktorech, jako je vaše dávka, zda máte zdravotní pojištění a lékárna, kterou používáte.

Kolik stojí vankomycin?

Cena, kterou zaplatíte za vankomycin, se může lišit. Vaše náklady mohou záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojistném krytí a lékárně, kterou používáte. Může také záviset na tom, kolik musíte zaplatit, abyste dostali injekci vankomycinu na klinice nebo v nemocnici zdravotnickým pracovníkem.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za vankomycin, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění. Nebo se podívejte níže do další části a zjistěte, kolik můžete ušetřit použitím kupónu Optum Perks.

Vankomycinové kupony a úspory

Chcete-li ušetřit peníze za předpis na vankomycin, prozkoumejte tyto kupóny Optum Perks.

Ušetřete na předpisu vankomycinu

Ušetřete na předpisu vankomycinu s pojištěním nebo bez něj.

Zadejte své údaje:

Umístění

47201

Dávkování

1200 ml vancomycin tab (1 balení)

reklama

Ušetřete peníze bez pojištění

Jednoduše ukažte kupón Optum Perks ve vaší preferované lékárně nebo si objednejte online a okamžitě ušetřete až 80 % bez použití pojištění. Platnost kupónu nevyprší, proto si jej nezapomeňte uložit pro doplnění.

nejlepší cena

125,40 $

Mini logo Windrose Rx - Hope 127

Windrose Rx – Hope 127

125,40 $

135,47 $

Mini logo Walgreens

Walgreens

135,47 $

140,97 $

Mini logo Walmart

Walmart

140,97 $

154,65 $

Mini logo Target (CVS).

Cíl (CVS)

154,65 $

Optum Perks a Healthline jsou dceřiné společnosti RVO Health.

Zdroj cen: Perks.optum.com

logo optum


Bylo to užitečné?

Je vankomycin dostupný jako značkový lék?

Vankomycin je generický lék. Generikum obsahuje přesnou kopii aktivního léku ve značkovém léku. Generikum je považováno za stejně bezpečné a účinné jako originální lék, ale obvykle stojí méně.

Vancomycin přichází ve značkových verzích nazvaných Firvanq a Vancocin. Chcete-li zjistit, jaké jsou náklady na tyto značkové verze v porovnání s generickými, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Pokud vám byl předepsán vankomycin a místo toho máte zájem o značkovou verzi, promluvte si se svým lékařem. Mohou doporučit jednu verzi místo druhé. Budete se také muset informovat u svého poskytovatele pojištění, protože může pokrývat pouze jeden nebo druhý lék.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkového léku může lék prodávat výhradně až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Mohu získat pomoc při platbě za vankomycin?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na vankomycin nebo porozumět svému pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

 • NeedyMeds
 • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Časté dotazy o ceně a vankomycinu

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky o vankomycinu a ceně.

Jaká je cena vankomycinu s pojištěním vs. bez pojištění?

Cena vankomycinu s pojištěním versus bez pojištění se může lišit v závislosti na několika faktorech.

Mezi faktory, které mohou ovlivnit vaše náklady na vankomycin bez pojištění, patří:

 • váš léčebný plán a dávkování
 • lékárna, kterou si vyberete
 • formu léku, který vám byl předepsán
 • jakékoli programy úspory nákladů, na které máte nárok
 • náklady na příjem injekcí vankomycinu od zdravotnického pracovníka (pokud je předepsán tento formulář)

Stejné faktory ovlivňují vaše náklady na lék, pokud platíte prostřednictvím pojištění. Kromě toho však vaše náklady na pojištění mohou záviset na:

 • výhody vašeho konkrétního plánu
 • jakékoli požadavky na předchozí povolení pro váš plán

Chcete-li se dozvědět více o svých nákladech s pojištěním a bez něj, obraťte se na svého lékaře, lékárníka nebo poskytovatele pojištění (pokud jej máte).

Ať už máte pojištění nebo ne, můžete navštívit Optum Perks* a získat odhady ceny vankomycinu, když použijete kupony z webu. Je důležité si uvědomit, že kupony Optum Perks nelze použít s žádnými pojistnými platbami nebo výhodami.

* Optum Perks je sesterská stránka Healthline.

Pokrývá Medicare vankomycin?

Je to možné. Chcete-li zjistit, zda váš plán Medicare pokrývá náklady na vankomycin, zavolejte svého poskytovatele plánu. K dispozici je mnoho různých typů plánů Medicare a vaše náklady a pokrytí závisí na výhodách vašeho individuálního plánu.

Pokud vám byla předepsána injekce vankomycinu, vaše konečné náklady mohou také záviset na ceně příjmu dávek na klinice nebo v nemocnici zdravotnickým pracovníkem.

Mějte na paměti, že váš plán může mít požadavky na předchozí povolení, než bude zahrnovat vankomycin. (Další informace naleznete v části níže.)

Můžete se také zeptat svého lékaře na cenu vankomycinu, pokud máte Medicare.

Předchozí povolení

Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje vankomycin. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou vankomycin ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud vankomycin vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se zeptat své pojišťovny, zda vankomycin vyžaduje předchozí povolení.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li stále otázky týkající se nákladů na vankomycin, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste zaplatili za vankomycin.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Stojí injekce vankomycinu více než jiné formy léku?
 • Jaká je cena vankomycinové perorální kapsle ve srovnání s jinými léky dostupnými k léčbě infekce?
 • Jaké mám možnosti, pokud si vankomycin nemohu dovolit?

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY