Vyzkoušeli jsme tuto aplikaci na snížení alkoholu, abychom zjistili, zda opravdu pomáhá

Přerámovat recenzi aplikace

Zahrnujeme produkty, o kterých si myslíme, že jsou pro naše čtenáře užitečné. Pokud nakoupíte prostřednictvím odkazů na této stránce, můžeme získat malou provizi Zde je náš postup.

Healthline ukazuje vám pouze značky a produkty, za kterými si stojíme.

Náš tým důkladně zkoumá a vyhodnocuje doporučení, která uvádíme na našich stránkách. Abychom zjistili, že se výrobci produktů zabývali normami bezpečnosti a účinnosti, musíme:

 • Zhodnoťte ingredience a složení: Mají potenciál způsobit škodu?
 • Ověřte si fakta všechna zdravotní tvrzení: Jsou v souladu se současným souborem vědeckých důkazů?
 • Posuďte značku: Funguje bezúhonně a dodržuje osvědčené postupy v oboru?

Provádíme průzkum, abyste našli důvěryhodné produkty pro vaše zdraví a wellness.

Přečtěte si více o našem procesu prověřování.
Bylo to užitečné?

Ať už vyrážíte do sychravého měsíce, jste střízliví zvědaví nebo se jen snažíte omezit příjem alkoholu, Reframe může být užitečným partnerem na cestě.

Tato aplikace pro iOS vás pomocí vědecky podložených strategií naučí o alkoholu a o tom, co dělá s vaším tělem. Budete také moci těžit z funkcí, jako jsou videokurzy, strategie zvládání a každodenní schůzky Zoom s dalšími lidmi, kteří usilují o střízlivost.

Dokonce jsme tuto aplikaci testovali, abychom zjistili, zda opravdu funguje. Níže si prohlédněte naši hloubkovou recenzi Reframe a přečtěte si o jeho výhodách, nevýhodách, funkcích a dalších.

Testovali jsme Reframe

Christy Snyder, redaktorka zde na Healthline, začala tuto aplikaci používat poté, co mluvila se svým terapeutem o jejím vztahu k alkoholu.

“Považuji se za střízlivou zvědavou,” říká. “Doporučil bych [Reframe] pro každého, kdo chce ke konzumaci alkoholu přistupovat ohleduplně a vědecky.“

Se svou zkušeností byla obecně spokojená a poznamenala, že i když to rozhodně není náhrada terapie nebo vhodné pro lidi, kteří mají poruchu užívání alkoholu (AUD), je užitečná pro sledování dnů, kdy nepijete.

„Opravdu se mi líbí, jak je aplikace založená na vědě,“ říká. “Hodně jsem se naučil.”

Nejpozoruhodněji se jí líbil jeho rozmanitý obsah, včetně odbavení, sledování cílů, zdravých zvládacích mechanismů a dalších: „Chtěla jsem se dozvědět více o prvních týdnech nekonzumování alkoholu a o tom, jak může tělo a mysl reagovat.“

Bylo to užitečné?

Co je to Reframe?

Reframe je aplikace pro snížení alkoholu navržená tak, aby vám pomohla vybudovat zdravější návyky při pití tím, že zcela nebo jednoduše omezíte alkohol. Využívá sílu neurovědy pomocí programu změny chování založeného na důkazech, který vám pomůže na vaší cestě. Podle webu byl program vyvinut odborníky na duševní zdraví a lékařství.

Chcete-li používat Reframe, musíte zaplatit poplatek (samotná aplikace je zdarma a k dispozici je měsíční a roční členství). S předplatným získáte přístup k funkcím, jako jsou:

 • naučná čtení
 • denní check-in schůzky na Zoomu
 • kurzy o tom, jak dobře žít a zároveň méně pít
 • sada nástrojů plná strategií zvládání, které v případě potřeby rozptýlí vaši mysl

Reframe nenahrazuje odbornou pomoc

Pokud máte podezření, že můžete mít AUD nebo závislost na alkoholu, Reframe není náhradou za vyhledání terapie, lékařské intervence, detoxu nebo rehabilitace.

Pokud si potřebujete s někým promluvit, nebo máte-li duševní poruchu, můžete zavolat na národní linku pomoci SAMHSA na čísle 1-800-662-HELP (4357).

Zde se můžete dozvědět více o příznacích zneužívání alkoholu, možnostech léčby a další.

Bylo to užitečné?

Výhody a nevýhody Reframe

Klady

 • 7denní bezplatná zkušební verze
 • snadná storno politika
 • vědecky podložené strategie vyvinuté odborníky na duševní zdraví a lékařství
 • snadný proces registrace
 • uživatelsky přívětivé rozhraní
 • personalizované programy, které uživatelům pomohou zvládnout jejich pitný režim
 • realistické kroky, které uživatelům pomohou dosáhnout cílů
 • k dispozici denní virtuální setkání

Nevýhody

 • k dispozici pouze na zařízeních Apple (uživatelé Google a Androidu se mohou zapsat do pořadníku)
 • nepřijímá pojištění
 • žádná bezplatná verze
 • vyžaduje, aby uživatelé dokončili úkoly, aby vydělali „coiny“, aby získali přístup k dalším kurzům, a to i při platbě za předplatné
Bylo to užitečné?

Jak Reframe funguje?

Přihlašování

V současné době je Reframe k dispozici pouze pro zařízení Apple. Aplikaci si můžete stáhnout z iOS App Store a začněte klepnutím na „Start My Custom Plan“.

Začínáme

Když si zaregistrujete účet na Reframe, první věc, kterou uděláte, je vyplnit dotazník o vašem vztahu k alkoholu, například kdy a proč pijete. Aplikace použije informace, které jste poskytli, aby vám pomohla identifikovat možné spouštěče.

„Aplikace je nastavena tak, aby vás vzala na 160denní ‚cestu‘ poznáním alkoholu a mozku. [and] tělo,“ říká Christy.

Každý den vám budou přiděleny „lekce“, které budete číst. Tyto každodenní čtení vám pomohou dozvědět se o vědě, která stojí za alkoholem a závislostí. Když budete procházet těmito vzdělávacími čteními, cílem je lépe porozumět tomu, co se děje ve vaší mysli a těle.

Kromě těchto denních čtení máte přístup ke kurzům, hrám a komunitním fórům.

Funkce přerámování

Uživatelé reframe mohou těžit z následujících funkcí:

 • Denní úkoly: Každý den vám aplikace dá krátký úkol k přečtení, který vám pomůže dozvědět se více o vědě za alkoholem. Také vás vyzve k zaznamenání úrovně stresu a chuti k jídlu a poskytuje výzvu „denní motivace“. Christy poznamenal, že aplikace zaznamenává každý den, kdy nepijete, ale existuje samostatný sledovač pro splnění vašich týdenních cílů, jako je jeden až dva drinky týdně.
 • Obnovit kurzy: Reframe nabízí kurzy ve formě nahraných i živých videí. Tato videa pokrývají témata, jako je pracoviště, vztahy a duševní zdraví. Jsou navrženy tak, aby vás vedly při budování smysluplného života a zároveň méně pili.
 • Společenství: Můžete využít funkci komunity 24/7 tím, že zveřejníte příspěvky na fórech a budete poskytovat a přijímat podporu. Pokud chcete, můžete se připojit ke specializované komunitní skupině, jako je skupina určená pro rodiče nebo pro členy komunity LGBTQIA+.
 • Toolkit: Pokud toužíte po alkoholu a potřebujete něčím zaměstnat svou mysl, můžete přejít do části sady nástrojů, která je plná strategií zvládání, které vám pomohou rozptýlit vaši pozornost. Můžete provést rychlou řízenou meditaci, zahrát si hru nebo vytvořit záznam do deníku.
 • Přihlašovací schůzky: Trenéři Reframe každý den pořádají denní check-in setkání na Zoomu. Tato funkce vám pomůže získat osobní podporu komunity, kterou potřebujete. Některá setkání jsou pro kohokoli, zatímco jiná jsou pro konkrétní komunity, jak je uvedeno výše.
 • Individuální koučink: Prémioví uživatelé mohou pracovat s Thrive Coach prostřednictvím zpráv (99,99 $ měsíčně) nebo živých video relací (249,99 $ měsíčně). I když Reframe není příliš jasný ohledně pověření a pozadí svých koučů, tato možnost vám může pomoci získat personalizovanější podporu.

Kdo by měl používat Reframe?

Reframe může být pro vás dobrou volbou, pokud chcete přestat pít alkohol nebo snížit jeho spotřebu. Reframe můžete používat samostatně nebo spolu s jinými zotavovacími nebo wellness programy, jako jsou Anonymní alkoholici, ale nemělo by to nahrazovat skupiny odborné pomoci nebo podpory.

Christy poznamenává, že to není pro každého a může být nejvhodnější pro ty, kteří si chtějí vytvořit „pozorné pitné návyky nebo se dozvědět více o tom, jak spolu mozek, tělo a alkohol interagují“.

Reframe však není určen k léčbě AUD, která je definována jako vzor problematického pití a závislosti na alkoholu. Reframe také není detoxikační nebo rehabilitační program a stránka vyzývá lidi, kteří se potýkají s akutní závislostí, aby okamžitě vyhledali lékařskou pomoc.

Pokud si nejste jisti, kam spadnete, Reframe nabízí rychlý online kvíz, který vám může pomoci odhadnout, kde se ve spektru nacházíte.

Funguje Reframe?

Podle webu aplikace zaznamenalo 91 % uživatelů Reframe podstatné snížení konzumace alkoholu do 3 měsíců a 81 % uživatelů zaznamenalo podstatné snížení konzumace alkoholu do 2 měsíců.

Tyto statistiky naznačují, že pokud jste odhodláni správně používat aplikaci, můžete dosáhnout svých cílů střízlivosti.

Obecně Christy říká, že by to doporučila lidem, kteří chtějí vědecky založené přístupy k vyzkoušení střízlivosti.

Kolik stojí Reframe?

Společnost Reframe na svých webových stránkách veřejně nesdílí náklady na předplatné – pro zobrazení cen se budete muset zaregistrovat. K dispozici je 7denní bezplatná zkušební verze. Poté si můžete vybrat mezi měsíčním předplatným (13,99 $ měsíčně) a ročním (79,99 $ ročně).

Některé funkce, jako jsou kurzy a workshopy, jsou považovány za „nadstandardní“. Pokud chcete získat přístup k těmto funkcím, budete muset plnit každodenní úkoly, abyste získali coiny a „zaplatili“ za každý kurz nebo workshop.

Zákaznické recenze a hodnocení

Na Trustpilot má Reframe průměrné hodnocení 3,5 hvězdičky (na základě dvou celkových recenzí). V iOS App Store má aplikace hodnocení 4,8 hvězdičky a téměř 18 000 recenzí. Recenzenti zmiňují, že jim aplikace pomohla stát se konzistentnějšími s dobrými návyky, když se naučili, jak se postarat o příjem alkoholu.

Zatímco online recenze jsou převážně pozitivní, některé zmiňují problémy se zákaznickým servisem aplikace, který zjevně obnovil účty uživatelů s dražšími předplatnými bez ptaní.

Christy tomu dal následující hodnosti:

 • 4 z 5 hvězdiček pro snadné použití
 • 1 z 5 hvězdiček za cenovou dostupnost
 • 2 z 5 hvězdiček za snadné nalezení online (aktuálně je k dispozici pouze pro uživatele zařízení Apple)

Přerámovat vs. konkurenti

Cena Zkušební verze zdarma? K čemu je to nejlepší Zvýraznění Nevýhody
Přerámovat 13,99 $/měsíc nebo 119,99 $/rok ano, 7denní bezplatná zkušební verze pijáci „šedé zóny“, kteří hledají dovednosti zvládání • denní schůzky Zoom
• copingové strategie
• vzdělávací četby
• drahé
• k dispozici pouze pro zařízení Apple
Nomo volný, uvolnit Ne každý, kdo hledá něco jednoduchého • umožňuje vytvářet a sdílet hodiny střízlivosti
• volný, uvolnit
• nebyl v poslední době aktualizován
• nedostatek odpovědných partnerů
Jsem střízlivý zdarma s nákupy v aplikaci Ne každý, kdo hledá strukturu • umožňuje snadné sledování pokroku
• pomáhá vám budovat nové návyky
• vám pomůže najít komunitu
náklady na některé funkce
Střízlivá mřížka zdarma s nákupy v aplikaci Ne lidé, kteří chtějí vybudovat komunitu • K dispozici 24/7 podpora
• umožňuje vám spojit se se střízlivými lidmi v okolí
náklady na některé funkce

Často kladené otázky

Je aplikace Reframe dobrá?

Reframe má 4,8hvězdičkové hodnocení na základě více než 18 000 recenzí v iOS App Store. Recenzenti oceňují vědecky podložený přístup aplikace a rozmanitost funkcí, které nabízí.

Je Reframe pro odvykání nebo omezení pití?

Aplikace Reframe je vhodná pro oba tyto cíle. Někteří uživatelé Reframe pracují na úplném ukončení alkoholu. Jiní chtějí pouze snížit příjem. Aplikace by však neměla být používána jako náhrada za anonymní alkoholiky nebo odbornou pomoc terapeuta nebo poradce.

Pokud máte AUD nebo máte potíže s omezením příjmu alkoholu, je pravděpodobně lepší promluvit si s odborníkem na duševní zdraví nebo jít do podpůrné skupiny.

Jaká je nejlepší aplikace, která vám pomůže s pitím alkoholu?

Některé z nejoblíbenějších aplikací, které pomáhají s konzumací alkoholu, jsou Reframe, Nomo, I Am Sober a Sober Grid.

Reframe je dražší než některé jiné aplikace pro redukci alkoholu, ale nabízí komplexní sadu funkcí, které byly navrženy odborníky, aby vám pomohly vybudovat lepší vztah k alkoholu. Pokud máte zájem si to vyzkoušet, můžete si Reframe stáhnout z iOS App Store.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY