Může vám zelené smoothie pomoci zhubnout?

Zelené smoothie může být lahodným zdrojem základních živin a vlákniny. V kombinaci se zdravou stravou a cvičením vám mohou pomoci zhubnout.

Fotografie ženy míchání zeleného koktejlu v mixéru
Kseniya Ovchinnikova/Getty Images

Ať už se snažíte vejít do určitého outfitu nebo jen chcete být zdravější, nejste sami, pokud chcete shodit pár kilo.

V roce 2018 to oznámilo Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). 49,1 % dospělých ve Spojených státech se pokusilo zhubnout v letech 2013 až 2016. Z těchto jedinců přes 50% uvedl, že se snaží jíst více ovoce, zeleniny a salátů.

Zelené smoothies jsou jedním z oblíbených způsobů, jak si tímto ovocem a zeleninou naplnit žaludek. Obvykle jsou nabité přísadami s vysokým obsahem vlákniny, bílkovin a základních živin, které vám spolu s dalšími zdravými potravinami a cvičením mohou pomoci zhubnout.

Přečtěte si o výhodách zelených šťáv zde.

Jak vám mohou zelené smoothies pomoci zhubnout?

Ačkoli cvičení a jíst méně jídla jsou některé z nich nejběžnější opatření lidé užívají, aby jim pomohli zhubnout, druhy jídla, které jíte, mohou také ovlivnit snížení množství tuku ve vašem těle.

Listová zelenina, ořechová másla a avokádo jsou některé ze složek, které se často vyskytují v zelených smoothies. Tyto složky mají vysoký obsah vlákniny, zdravých tuků nebo bílkovin a zároveň mají nízký obsah sacharidů. To znamená, že nejenže mohou pomoci snížit vaši chuť k jídlu, ale mohou také pomoci nastartovat váš metabolismus.

Špenát a kapusta jsou některé z nejoblíbenějších listových zelenin, které lze zahrnout do zeleného smoothie. Špenát může být skvělým zdrojem vlákniny a dalších živin. Podobně, kapusta je nutričně bohatá, nízkokalorická potravina, která nabízí mnoho zdravotních výhod a má také vysoký obsah vlákniny.

Vysoký obsah vlákniny ve špenátu a kapustě může pomoci při hubnutí.

Mějte však na paměti, že listová zelenina, jako je špenát a kapusta, je velmi bohatým zdrojem kyseliny šťavelové, která ve velkém množství může vést k problémům, jako jsou ledvinové kameny. Budete se chtít vyhnout konzumaci nadměrného množství a poraďte se se svým lékařem o nejvhodnějším množství pro vás.

Některé recepty na zelené smoothie obsahují umělá sladidla nebo přírodní sladidla, jako je med. I když to není tak ideální pro hubnutí, tyto přísady mohou zlepšit chuť smoothie a učinit ho příjemnějším.

I když je důležité si své zelené smoothie vychutnat, možná budete chtít nahradit sladidla přírodními sladidly umělými. Například přidání čerstvého ovoce, jako jsou zralé banány, kousky ananasu a mango, je skvělý způsob, jak osladit smoothie.

Nejlepší zelené smoothies pro hubnutí jsou:

  • nízký obsah kalorií
  • s vysokým obsahem vlákniny a zdravých tuků
  • plné různých živin
  • hydratační
  • nenáročný na váš trávicí systém
  • lahodná ochutnávka

Jak často byste si měli dát zelené smoothie?

Zelené smoothie může být plné výživných vitamínů a minerálů. Pití jednoho denně může být užitečné při dodržení doporučeného denního množství živin. Při určování, zda byste měli pít jeden (nebo více než jeden), však zvažte své celkové zdraví a stravu.

Nejen, že příliš mnoho listové zeleniny může vést k zažívacím problémům, ale je důležité zajistit, aby vaše strava obsahovala všechny doporučené vitamíny a minerály.

Bylo to užitečné?

Jaké jsou nejlepší recepty na zelené smoothie na hubnutí?

Hledáte recept a pokyny krok za krokem na zdravé zelené smoothie? Jeden tady máme.

Můžete si také vytvořit svůj vlastní recept na zelené smoothie s použitím tekutého základu, listové zeleniny, bílkovin nebo tuku a možná i něčeho na sladkosti.

Tekutým základem mnoha receptů na zelené smoothie je voda, mléko (nebo alternativní mléko, jako je mandlové mléko), jogurt nebo kokosová voda. Uvědomte si prosím, že některé z těchto tekutých základů obsahují přidané cukry.

Primární listová zelenina obsažená v mnoha receptech na zelené smoothie je hrst nebo dvě špenátu. Ale někteří jedinci používají kapustu, mangold nebo dokonce mraženou brokolici.

Avokádová a ořechová másla jsou oblíbené přísady pro přidání bílkovin a zdravých tuků. Můžete také přidat chia nebo konopná semínka.

Pro trochu sladkosti a nějaké živiny navíc můžete přidat nějaké borůvky, banán, ananas, pomeranč nebo mango. Může být zahrnut i med nebo jiná přírodní sladidla.

Jaké potraviny pomáhají spalovat břišní tuk?

Mezi potraviny, které mohou pomoci spalovat břišní tuk, patří:

  • řecký jogurt
  • vejce
  • kefír

Zde se můžete dozvědět více o nejlepších potravinách pro spalování tuků. A tipy na spalování břišního tuku zde.

Bylo to užitečné?

Zelené smoothie může být skvělým zdrojem živin. Mohou vám také pomoci k pocitu sytosti a povzbudit vaše tělo ke spalování tuků.

Nejlepší zelené smoothies na hubnutí mají nízký obsah kalorií a vysoký obsah vlákniny a bílkovin. Mohou obsahovat přísady jako špenát, mandlové mléko, borůvky a avokádo.

Pro ideální zdraví budete chtít vyvážit své zelené smoothies výživnými celistvými potravinami. Pokud doufáte, že zhubnete, budete se také chtít ujistit, že cvičíte. Je důležité, abyste si promluvili se svým lékařem, než provedete jakékoli zásadní změny ve vašem jídelníčku nebo cvičebním režimu.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY