Latisse a náklady: Co potřebujete vědět

Latisse (bimatoprost tekutý oční roztok) je lék na předpis používaný k léčbě řídnutí řas. Cena Latisse může záviset na faktorech, jako je to, zda máte zdravotní pojištění a lékárnu, kterou používáte.

Kolik Latisse stojí?

Cena, kterou zaplatíte za Latisse, se může lišit. Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za Latisse, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění. Nebo se podívejte do sekce níže, kde se dozvíte, kolik můžete ušetřit použitím kupónu Optum Perks.

Latisse kupony a úspory

Chcete-li ušetřit peníze na předpisu Latisse, prozkoumejte tyto kupóny Optum Perks.

Ušetřete na předpisu Latisse

Ušetřete na předpisu Latisse s pojištěním nebo bez něj.

Zadejte své údaje:

Umístění

47201

Dávkování

5 ml bimatoprostu (1 lahvička)

reklama

Ušetřete peníze bez pojištění

Jednoduše ukažte kupón Optum Perks ve vaší preferované lékárně nebo si objednejte online a okamžitě ušetřete až 80 % bez použití pojištění. Platnost kupónu nevyprší, proto si jej nezapomeňte uložit pro doplnění.

nejlepší cena

73 %

Úspory

Mini logo Target (CVS).

Cíl (CVS)

49,42 dolarů

maloobchodní 185 dolarů

73 %

Úspory

Mini logo CVS Pharmacy

Lékárna CVS

49,42 dolarů

maloobchodní 185 dolarů

72 %

Úspory

Mini logo Walmart

Walmart

51,20 $

maloobchodní 185 dolarů

Optum Perks a Healthline jsou dceřiné společnosti RVO Health.

Zdroj cen: Perks.optum.com

logo optum


Bylo to užitečné?

Je Latisse k dispozici jako generikum?

Latisse je dostupný jako generický lék bimatoprost. Generikum obsahuje přesnou kopii účinné látky* ve značkovém léku. Generikum je považováno za stejně bezpečné a účinné jako originální lék, ale obvykle stojí méně.

Chcete-li zjistit, jaké jsou náklady na Latisse a bimatoprost, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Pokud vám byl předepsán Latisse a máte zájem o použití bimatoprostu, poraďte se se svým lékařem. Mohou vám doporučit, abyste používali jednu verzi místo druhé. Budete se také muset informovat u svého poskytovatele pojištění, protože může pokrývat pouze jeden nebo druhý lék.

* Účinná látka je to, co způsobuje, že lék funguje.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkového léku může lék prodávat výhradně až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud používáte Latisse dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 70 dní. Možná budete moci získat 70denní dodávku Latisse, pokud to schválí vaše pojišťovna. To by mohlo snížit počet vašich cest do lékárny a pomoci snížit náklady na Latisse. Pokud máte zájem o 70denní dodávku tohoto léku, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny vám může pomoci snížit náklady na Latisse. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc s platbou za Latisse?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Latisse nebo porozumět svému pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

  • Alle
  • NeedyMeds
  • slevové programy na předpis

Na těchto stránkách naleznete informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Časté dotazy o ceně a Latisse

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky o Latisse a ceně.

Jaká je cena Latisse s pojištěním?

Vzhledem k tomu, že Latisse je kosmetický přípravek, je nepravděpodobné, že by poskytovatelé pojištění pokryli jeho náklady. Někteří poskytovatelé pojištění budou krýt Latisse pro lidi se specifickým zdravotním stavem, ale to může vyžadovat předchozí povolení. (Další informace naleznete v části „Předběžná autorizace“ níže.)

Chcete-li se dozvědět o ceně Latisse s pojištěním, promluvte si se svým poskytovatelem pojištění nebo se svým lékařem. Mohou vám dát vědět, co můžete očekávat, že zaplatíte za Latisse.

Výrobce Latisse má také program odměn, kde mohou lidé sbírat a uplatňovat body za konkrétní produkty.

I když máte pojištění, můžete navštívit Optum Perks* a získat odhady cen pro Latisse, když použijete kupóny z webu. Je důležité si uvědomit, že kupony Optum Perks nelze použít s žádnými pojistnými platbami nebo výhodami.

* Optum Perks je sesterská stránka Healthline.

Pokrývá Latisse Medicare?

Plány léků na předpis Medicare nemusí pokrývat náklady na Latisse. Chcete-li zjistit, zda váš plán Medicare pokrývá náklady na tento lék, zavolejte svého poskytovatele plánu. Existuje mnoho typů plánů Medicare a vaše náklady a pokrytí budou záviset na výhodách vašeho konkrétního plánu.

Pokud máte Medicare, můžete se také zeptat svého lékaře nebo lékárníka na cenu Latisse.

Předchozí povolení

Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Latisse. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou Latisse ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud Latisse vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se své pojišťovny zeptat, zda Latisse vyžaduje předchozí povolení.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li stále otázky ohledně ceny Latisse, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečnou cenu, kterou byste za Latisse zaplatili.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

  • Mohu použít léky na glaukom svého manžela místo Latisse, abych ušetřil náklady?
  • Jak se liší séra na růst řas dostupná ve volném prodeji nebo na Amazonu od Latisse?
  • Jsou k dispozici alternativní léky jako generika, které bych mohl použít místo Latisse?

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY