Výhody a nevýhody spolupráce s výživovým koučem

Nutriční trenéři mohou být cenově dostupnější volbou pro ty, kteří potřebují nutriční pomoc, ale nevyžadují dietu na předpis.

Přistihli jste se někdy, že zíráte na nutriční štítek a přemýšlíte, co všechno znamená? Co takhle snažit se přijít na způsob, jak jíst každý den více ovoce a zeleniny? Pokud ano, může být pro vás přínosem spolupráce s výživovým trenérem, který vám může nabídnout vedení a podporu pro vaše cíle v oblasti zdraví a výživy.

Níže se podělíme o vše, co potřebujete vědět o tom, co výživový kouč dělá, včetně některých výhod spolupráce s výživovým koučem na vašich zdravotních cílech.

Co přesně výživový kouč dělá?

Když pracujete s výživovým koučem, jeho primární úlohou je nabízet nutriční vzdělání, rady a zodpovědnost při práci na zlepšení svého zdraví.

Protože většina států má přísné požadavky na výživové služby, existuje omezení na služby, které může výživový trenér nabídnout. Výživový kouč například nemůže diagnostikovat zdravotní stav, předepisovat intervence nebo léčit zdravotní stavy.

Výživový kouč však může hrát podpůrnou roli v něčí cestě za zdravím tím, že:

  • pomáhá klientům identifikovat cíle v oblasti zdraví a výživy
  • strategie sdílení, které mohou klienti dodržovat, aby dosáhli svých cílů
  • vzdělávání klientů v oblasti zdraví a výživy
  • nabízet klientům podporu a zodpovědnost na jejich cestě

Výživový kouč může také nabídnout obecné nutriční vzdělání a poradenství větším populacím lidí. Takže kromě individuální koučovací podpory můžete také najít výživové kouče pořádající výživové workshopy a kurzy.

Jaké jsou výhody spolupráce s výživovým koučem?

Vydat se na novou cestu zdraví může být skličující, ale jednou z největších výhod spolupráce s výživovým koučem je podpora a zodpovědnost.

Pod vedením výživového kouče máte ve svém týmu někoho, kdo vám může pomoci zjistit, jaké jsou vaše zdravotní cíle, a nabídnout rady, jak jich dosáhnout. Dobrý výživový kouč vám nejen řekne, co máte dělat – naučí vás to, co potřebujete vědět, abyste mohli sami podniknout kroky.

Další možnou výhodou výběru výživového kouče místo dietologa je, že jeho služby mohou být levnější.

Někteří dietologové si za své služby účtují až stovky dolarů za hodinu, což je v souladu s jejich zkušenostmi a odbornými znalostmi v oboru. Ale pokud nemáte žádné zdravotní problémy, které vyžadují léčebnou nutriční terapii, výživový trenér může být cenově dostupnější možností.

Mohou výživoví trenéři dávat jídelní plány?

I když výživový trenér může nabídnout nutriční vzdělávání a poradenství, obvykle není schopen klientům předepsat jídelní plány.

Díky tomu existuje několik různých způsobů, jak mohou výživoví trenéři pomoci s plánováním jídla.

Výživový trenér vás například může naučit o různých aspektech plánování jídla, jako jsou skupiny potravin, tipy na přípravu, velikosti porcí a další. A pokud hledáte nápady na recepty, které můžete začlenit do svých týdenních jídelních plánů, výživový trenér se o ně také může podělit.

Někteří výživoví trenéři dokonce nabízejí lekce nebo individuální školení o tom, jak plánovat stravování – včetně podrobných pokynů, jak si vytvořit vlastní týdenní jídelní plány.

Jaký je rozdíl mezi výživovým koučem, výživovým poradcem a dietologem?

Pokud vás zajímá, jaké jsou rozdíly mezi výživovým koučem, výživovým poradcem a dietologem, zde je rychlý přehled:

  • Výživový trenér: Je to někdo se všeobecnými znalostmi o výživě a zdraví, který podporuje klienty, kteří chtějí změnit svůj život. Vzhledem k tomu, že pro výživové kouče neexistují žádné licenční požadavky, mohou nebo nemusí mít formální nutriční vzdělání a školení.
  • Odborník na výživu: „Výživový poradce“ je termín, který se často používá k popisu širokého spektra odborníků na výživu s různou úrovní vzdělání a školení v oblasti výživy. Předpisy pro to, kdo se může nazývat odborníkem na výživu a co mohou dělat, se liší stát od státu a zemi od země.
  • Dietetik: Dietolog je někdo, kdo má formální nutriční vzdělání – obvykle magisterské nebo vyšší – a absolvoval stáž a složil zkoušku ve správní radě. Dietologové, kteří splnili tyto požadavky, se mohou nazývat registrovaným dietologem (RD) nebo registrovaným dietologem (RDN).

Většina státních předpisů zakazuje, aby kdokoli jiný než RD/RDN poskytoval léčebnou nutriční terapii pro zdravotní stavy. Mnoho států však umožňuje odborníkům na výživu provádět individuální výživové poradenství s klienty, i když existují určitá omezení jejich služeb.

Se všemi různými typy zdravotníků se může zdát trochu matoucí zjistit, na koho se obrátit o radu. Ale pokud jen hledáte někoho, kdo vám pomůže při výběru lepších potravin, výživový trenér vám může poskytnout podporu, kterou potřebujete.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY