Tradjenta a náklady: Co potřebujete vědět

Tradjenta (linagliptin) je perorální tableta na předpis, která se používá k léčbě diabetu 2. typu u dospělých. Náklady na Tradjenta mohou záviset na faktorech, jako je to, zda máte zdravotní pojištění a lékárnu, kterou používáte.

Kolik stojí Tradjenta?

Cena, kterou zaplatíte za Tradjenta, se může lišit. Vaše náklady mohou záviset na vašem pojištění (pokud ho máte) a lékárně, kterou používáte.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za Tradjenta, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění. Nebo se podívejte do sekce níže, kde se dozvíte, kolik můžete ušetřit použitím kupónu Optum Perks.

Kupony a úspory Tradjenta

Chcete-li ušetřit peníze na předpisu Tradjenta, prozkoumejte tyto kupóny Optum Perks.

Ušetřete na Tradjentě s výhodami Optum

Ušetřete na Tradjentě bez pojištění.

Zadejte své údaje:

Umístění

47201

Dávkování

5 mg tradjenta (30 tablet)

Ušetřete peníze bez pojištění

Jednoduše ukažte kupón Optum Perks ve vaší preferované lékárně nebo si objednejte online a okamžitě ušetřete až 80 % bez použití pojištění. Platnost kupónu nevyprší, proto si jej nezapomeňte uložit pro doplnění.

Najděte si svou lékárnu

reklama
ZOBRAZIT VÍCE VÝSLEDKŮ

Optum Perks a Healthline jsou dceřiné společnosti RVO Health.

Zdroj cen: Perks.optum.com

logo optum


Bylo to užitečné?

Je Tradjenta k dispozici jako generikum?

Tradjenta je značková droga. Generická verze, linagliptin, byla schválena, ale zatím nemusí být dostupná v lékárnách. Více informací vám může poskytnout váš lékař nebo lékárník.

Generikum obsahuje přesnou kopii aktivního léku ve značkovém léku. Generikum je považováno za stejně bezpečné a účinné jako originální lék, ale obvykle stojí méně.

Chcete-li zjistit, jaké jsou náklady na Tradjenta a linagliptin, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Pokud vám byl předepsán přípravek Tradjenta a máte zájem místo toho vyzkoušet linagliptin, poraďte se se svým lékařem. Mohou vám říci, kdy bude k dispozici generická verze. Budete se také muset informovat u svého poskytovatele pojištění, protože může pokrývat pouze jeden nebo druhý lék.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkového léku může lék prodávat výhradně až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte přípravek Tradjenta dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Pokud to schválí vaše pojišťovna, můžete získat 90denní dodávku Tradjenty. To by mohlo snížit počet vašich cest do lékárny a pomoci snížit náklady na Tradjenta. Pokud máte zájem o 90denní dodávku tohoto léku, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny vám může pomoci snížit náklady na Tradjenta. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc s platbou za Tradjenta?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Tradjenta nebo porozumět svému pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

 • Spořicí program Tradjenta
 • NeedyMeds
 • slevové programy na předpis

Na těchto stránkách naleznete informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Časté dotazy o ceně a Tradjenta

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky týkající se Tradjenta a nákladů.

Jaké jsou náklady na přípravek Tradjenta v porovnání s náklady na podobné léky, jako je Januvia?

Náklady na přípravek Tradjenta ve srovnání s náklady na jiné podobné léky, jako je sitagliptin (Januvia), mohou záviset na několika faktorech.

Tradjenta a Januvia jsou perorální tablety, které se používají k léčbě diabetu 2. typu u dospělých.

Januvia přichází v různých silách a vaše dávkování může ovlivnit vaši cenu. Tradjenta je k dispozici pouze v jedné síle.

Mezi další faktory, které mohou ovlivnit, kolik zaplatíte za kteroukoli drogu, patří:

 • zda jsou k dispozici nějaké úsporné programy pro lék, který vám byl předepsán
 • zda máte pojištění nebo platíte z vlastní kapsy
 • jak dlouho vaše léčba trvá

Máte-li dotazy týkající se nákladů na Tradjenta ve srovnání s náklady na podobné léky, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění. Mohou sdílet další podrobnosti o nákladech na léčbu na základě vaší konkrétní situace.

Jaká je cena Tradjenty bez pojištění vs. s pojištěním?

Náklady na Tradjenta bez pojištění versus s pojištěním se mohou lišit v závislosti na několika faktorech.

Některé faktory, které mohou ovlivnit vaše náklady na Tradjenta bez pojištění, zahrnují:

 • váš léčebný plán
 • lékárna, kterou si vyberete
 • množství Tradjenty, které obdržíte (jako je 30denní nebo 90denní dodávka)
 • jakékoli programy úspory nákladů, na které máte nárok

Stejné faktory ovlivňují vaše náklady na lék, pokud platíte prostřednictvím pojištění. Kromě toho však vaše náklady na pojištění mohou záviset na:

 • výhody vašeho individuálního plánu
 • jakékoli požadavky na předchozí autorizaci pro váš plán (další informace naleznete v části „Předchozí autorizace“ níže)

Chcete-li zjistit více o svých nákladech s pojištěním a bez něj, obraťte se na svého lékaře, lékárníka nebo poskytovatele pojištění (pokud jej máte).

Ať už máte pojištění nebo ne, můžete navštívit Optum Perks* a získat odhady cen pro Tradjenta, když použijete kupóny z webu. Je důležité si uvědomit, že kupony Optum Perks nelze použít s žádnými pojistnými platbami nebo výhodami.

* Optum Perks je sesterská stránka Healthline.

Pokrývá Tradjenta Medicare?

Je to možné. Chcete-li zjistit, zda váš plán Medicare pokrývá náklady na Tradjenta, zavolejte svého poskytovatele plánu. Existuje mnoho různých typů plánů Medicare a vaše náklady a pokrytí závisí na výhodách vašeho konkrétního plánu.

Mějte na paměti, že váš plán může mít požadavky na předchozí povolení, než bude pokrývat Tradjenta. (Další informace naleznete v části „Předběžná autorizace“ níže.)

Pokud máte Medicare, můžete se také zeptat svého lékaře na cenu Tradjenty.

Předchozí povolení

Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Tradjentu. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou Tradjentu ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud Tradjenta vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se své pojišťovny zeptat, zda Tradjenta vyžaduje předchozí povolení.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li i nadále otázky ohledně ceny přípravku Tradjenta, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečnou cenu, kterou byste za Tradjentu zaplatili.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Jaké jsou náklady společnosti Tradjenta v porovnání s cenou metforminu?
 • Jaké mám možnosti, když si nemohu dovolit Tradjentu?
 • Stojí sitagliptin (Januvia) méně než Tradjenta?

Chcete-li se dozvědět více o Tradjentě, přečtěte si tyto články:

 • Tradjenta (linagliptin)
 • Podrobnosti o dávkování pro Tradjenta
 • Vedlejší účinky Tradjenty: Co potřebujete vědět

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY