Zbavte se stresu, který vede k vzplanutí

Přehled

Crohnova choroba je bolestivá zánětlivá porucha střev. Způsobuje zánět v trávicím traktu a může se objevit kdekoli od úst až po konečník. Zánět přichází a odchází v cyklech. Lidé zažívají období remise a relapsu, týdny nebo měsíce.

Cílem léčby je zvládnout bolest a symptomy. Ale i když se léčíte, pravděpodobně zažijete vzplanutí. Příčiny vzplanutí může být těžké určit, ale některé studie ukazují, že stres je běžnou příčinou.

Velké události měnící život nebo každodenní záležitosti mohou způsobit stres a vést k vzplanutí. U lidí s Crohnovou chorobou může mít stres ještě větší dopad na duševní, emoční a fyzické zdraví.

Někteří lidé mohou být dokonce posedlí stresem nebo obavami z toho, kdy se příznaky mohou opakovat. To může zesílit Crohnovu vzplanutí. Nevyhnutelně to vede k většímu stresu a vytváří začarovaný kruh, který vás přivádí do neustálého stavu úzkosti.

Stres je součástí života každého, ale naučit se ho zvládat vám pomůže udržet Crohnovu chorobu a její vzplanutí pod kontrolou.

Přečtěte si více: Crohnova choroba »

Zvládání stresu

Vzplanutí může nastat kdykoli. Přijetí relaxačních strategií vám pomůže udržet je pod kontrolou. Zde je několik metod pro zvládání stresu:

Zhluboka dýchejte

Soustřeďte se na nádech a výdech. Vaše promyšlené tempo vám postupně pomůže zpomalit a být v klidu. Buddhistická meditace zahrnuje pomalé dýchání, přičemž si dávejte pozor na svůj dech, jak vstupuje a vystupuje nosními dírkami. Tuto techniku ​​můžete použít kdykoli a kdekoli.

Biofeedback

Stroj na biofeedback vám může pomoci naučit se zpomalit srdeční tep a uvolnit svalové napětí. Zanedlouho budete moci těchto výkonů dosáhnout bez stroje. Biofeedback terapie je k dispozici ve fyzioterapii a zdravotních střediscích a některých nemocnicích. Existují dokonce některá zařízení, která si můžete zakoupit online.

Přečtěte si více: Co je to biofeedback? »

Hýbejte se

Vydejte se na túru nebo se projděte po bloku. Svižná chůze vám vyčistí mysl a zároveň zpevní svaly. Vaše plíce ocení čerstvý vzduch a váš výhled se zlepší, když vstoupí endorfiny.

Strike a Pose

Cvičte jógu a rozvíjejte flexibilitu ve svém těle i mysli. Může pomoci posílit váš imunitní systém, zvýšit vaši náladu a regulovat vaše dýchání, srdeční frekvenci, krevní tlak a hladiny hormonů.

Řekni Om

Meditace je skvělý způsob, jak zmírnit stres a zvýšit všímavost. Meditujte, abyste uklidnili nekonečné klábosení své mysli a odpoutali se od svých starostí. Vaše snaha o zvuk ticha sníží vaši úroveň stresu a zvýší vaši celkovou funkčnost. Vaše tělo vám poděkuje za možnost dobít se. Existuje mnoho aplikací, které vám pomohou při meditaci.

Zapište si to

Pište si deník, abyste zmírnili stres tím, že si budete zapisovat a třídit myšlenky. To je obzvláště užitečné, když se snažíte rozhodnout. Zápis stresových faktorů je také změní na hmatatelné objekty jako slova na stránce. To může z neznáma odstranit část nejasností a strachu.

Techniky vizualizace

Vizualizujte si situace a nastavení, které navozují klid. Představte si, že jste na lodi na řece nebo ležíte na otevřeném poli trávy. Dovolená v hlavě může snížit hladinu stresu.

Jedním běžným obrazem, který si můžeme představit, je rákos v prudkém větru. Pokud by rákos byl tuhý a křehký na vítr, zlomil by se. Místo toho rákos přežívá, protože je flexibilní a přizpůsobuje se změnám. Snažte se být rákosem ve stresových situacích.

Výhled

Zvládání stresu je zvláště důležité, pokud máte Crohnovu chorobu. Ačkoli stres specificky nezpůsobuje Crohnovu chorobu, může vést k vzplanutí a relapsu. Ovládání stresu je jedním ze způsobů, jak minimalizovat účinek Crohnovy choroby na váš život.

Díky správné léčbě a zvládání úrovně stresu můžete pokračovat ve zdravém a naplněném životě.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY