8 nejlepších fór o rakovině prostaty roku 2016

Tato fóra jsme pečlivě vybrali, protože aktivně podporují podpůrnou komunitu a poskytují svým čtenářům časté aktualizace a vysoce kvalitní informace. Chcete-li nám říci o fóru, nominujte je zasláním e-mailu na adresu bestblogs@healthline.com s předmětem „Nominace na fórum o rakovině prostaty“.

Být diagnostikován s rakovinou prostaty může být zdrcující. Můžete se přistihnout, že se cítíte zmatení, naštvaní nebo máte spoustu jiných emocí. Pravděpodobně máte spoustu otázek a můžete se cítit izolovaní. Ačkoli vám lékař může poskytnout některé odpovědi, rozhovor s jinými lidmi, kteří mají rakovinu prostaty, může pomoci ještě více.

Existují online podpůrné skupiny pro téměř cokoliv. The National Cancer Institute vysvětluje, že připojení k podpůrné skupině vám může pomoci vyrovnat se s vaší diagnózou a zlepšit kvalitu vašeho života a přežití. Když budete mluvit s ostatními, nebudete se cítit sami. Získáte cenný přehled o různých léčbách a vedlejších účincích. Můžete se dokonce naučit způsoby, jak se vypořádat s praktickými starostmi, například jak zvládat práci nebo školu vedle své nemoci.

Nevíte, kde začít? Sestavili jsme seznam osmi populárních fór o rakovině prostaty, abychom vás nasměrovali správným směrem.

HealthBoards

Komunita HealthBoards se pyšní vzájemnou podporou. Tvoří jej tisíce lidí, kteří přidávají příspěvky pomocí anonymních uživatelských jmen. Prostata Message Board se může pochlubit téměř 2 500 vlákny. Témata sahají od vedlejších účinků hormonální terapie přes doplňkové použití až po informace o konkrétních lékařích. K dispozici je dokonce funkce blogu, takže si můžete zapisovat své vlastní zkušenosti.

Chcete rozšířit diskusi? Existují také dvě související desky – Rakovina a Zdraví mužů – pro diskusi o obecnějších problémech.

Navštivte hlavní fórum.

CyberKnife

Společnost Accuray Incorporated provozuje fórum pacientů s prostatou na webových stránkách CyberKnife. Nejsou zde žádné zvonky a píšťalky, ale při procházení webu získáte mnohem více než jen podporu kolegů. Skupina provádí řadu klinických studií s cílem poskytnout nechirurgické možnosti pro rakovinu. Ve skutečnosti právě teď Accuray nabírá účastníky pro klinickou studii pro ranou fázi rakoviny prostaty.

CyberKnife sám o sobě je radiochirurgický systém, který poskytuje méně invazivní operace pro různé typy rakoviny a také nerakovinné nádory. Léčebná centra se nacházejí po celých Spojených státech i mimo ně. Fórum poskytuje účastníkům skupiny místo, kde se mohou propojit o svých léčebných plánech, zkušenostech s případnými komplikacemi a jejich úspěších s technikou CyberKnife.

Navštivte fórum.

Fóra o rakovině

Fórum o rakovině prostaty na Fóru rakoviny je také pro pečovatele, rodinu a přátele. Můžete si vytvořit stránku veřejného profilu, aby vás ostatní uživatelé mohli lépe poznat. Můžete si také shromáždit seznam přátel, aby bylo spojení s určitými členy pohodlnější. Nechcete zveřejňovat něco, co by všichni viděli? Pro větší zabezpečení použijte funkci soukromých zpráv.

Na fórech nejsou povoleny žádné fotografie ani odkazy na obrázky, uživatelé však mohou sdílet své osobní blogy nebo odkazy na jiné stránky. V horní části fóra jsou také některé „lepivé“ příspěvky. Poskytují informace o tématech, jako je erektilní dysfunkce, brachyterapie, radiační léčba a další.

Navštivte fórum.

CancerCompass

Diskusní fórum o rakovině prostaty na CancerCompass vás zve ke sdílení informací o vaší nemoci a plánu léčby. Když se připojíte na stránku, získáte přístup k osobnímu profilu, týdenním e-mailovým aktualizacím, nástěnkám a samotnému fóru. Kromě fóra o prostatě existují desky o léčbě, výživě, prevenci, pečovatelích a diagnostice. Je zde také sekce pro lidi s jakýmkoliv typem rakoviny, kde mohou sdílet své příběhy.

Díky pravidelně aktualizované stránce zpráv můžete také zůstat v obraze o nejnovějších zprávách a výzkumu.

Navštivte fórum.

American Cancer Society

Fórum o rakovině prostaty American Cancer Society hostí prohledávatelné příspěvky od roku 2000. Pokud se chcete zúčastnit diskuzí, vytvořte si bezplatný účet a začněte psát. V pravém horním rohu je skvělá funkce, která vám řekne, kolik uživatelů je v daný okamžik online. Na rozdíl od jiných fór vám však neumožňuje vytvořit personalizovaný profil.

Bez ohledu na to je Cancer.org sám o sobě dobře známý web se zdroji komunity, podpůrnými programy, vyhledávačem klinických studií a dalšími tipy pro léčbu a po ní.

Navštivte fórum.

Trpěliví

Patient je webová stránka, kde najdete výzkumy založené na důkazech o různých zdravotních stavech. Tato komunita vám umožní spojit se s tisíci dalších lidí a získat odznaky a další ocenění za pomoc ostatním členům. Můžete vyhledávat informace o lécích a drogách, číst blog o obecné pohodě a používat nástroj pro pomoc při rozhodování, který vám pomůže řídit plán léčby.

Fórum pro pacienty s rakovinou prostaty zahrnuje témata od hledání prostatektomií chirurgů až po vedlejší účinky používání bicalutamidu jako léčby. Příspěvky, které nedostaly odpověď, se navíc zobrazují v horní části stránky, aby upoutaly pozornost.

Navštivte fórum.

HealingWell

HealingWell byla založena v roce 1996 jako komunita pro lidi, kteří „žijí všímavě a dobře se léčí s chronickými nemocemi“. Pokud jste nově diagnostikováni, fórum o rakovině prostaty na webu má vlákno, které vám pomůže začít se základy této nemoci. Existuje také vlákno, které poskytuje definice mnoha zkratek, se kterými se setkáte. Pomocí funkce vyhledávání můžete založit vlastní vlákno nebo procházet více než 28 000 témat s 365 000 příspěvky.

Už vás nebaví číst statická vlákna? Použijte funkci chatu pro připojení k ostatním uživatelům v reálném čase.

Navštivte fórum.

MacMillan

MacMillan Cancer Support je charitativní organizace v Anglii a Walesu. Síť věří, že „nikdo by neměl čelit rakovině sám“. Jejich komunita zaměřená na rakovinu prostaty vítá kohokoli postiženého rakovinou prostaty, včetně manželů nebo kohokoli jiného ve vaší síti podpory. Témata sahají od alternativních terapií přes klinické studie až po otázky týkající se operací na poslední chvíli. Členové také sdílejí aktuální informace o svých starostech, zkušenostech, triumfech a neúspěchech.

Potřebujete chatovat se skutečnou osobou? MacMillan nabízí telefonickou podporu od pondělí do pátku od 9:00 do 20:00 pro osoby ve Spojeném království nebo pro ty, kteří mají přístup k mezinárodnímu volání. Stačí zavolat na číslo 0808 808 00 00. Pokud nežijete ve Spojeném království, můžete využít informační portál této stránky, kde získáte další informace o rakovině, diagnóze, léčbě, zvládání a dalších věcech.

Navštivte fórum.

Obraťte se na podporu

S diagnózou rakoviny prostaty nejste sami. Spolu s vámi procházejí touto nemocí tisíce a tisíce lidí, i když nežijí ve vašem městě, státě nebo zemi.

Obraťte se na podporu ještě dnes, ať už prostřednictvím místní skupiny osobní podpory nebo online prostřednictvím fór, blogů a dalších nástrojů sociálních sítí. Pokud tak učiníte, může vám to poskytnout prostor pro vaše myšlenky a pocity a může to dokonce zlepšit váš každodenní život a výsledky léčby. Než učiníte nebo změníte rozhodnutí ve svém léčebném plánu, proberte informace, které se dozvíte online, se svým lékařem.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY