Alergie a sexuální zdraví

Kýchání, rýma, přetížení, únava a svědění, slzení očí jsou příznaky alergie, díky nimž se člověk může cítit jinak než sexy.

Lidé nemusí zvažovat, jak mohou alergie ovlivnit sexualitu. Jeden studie uvedlo, že mnoho lidí uvedlo, že jejich příznaky alergie negativně ovlivňují jejich sexuální život.

Existuje několik hlavních faktorů způsobených alergiemi, které mohou ovlivnit sexuální život člověka.

Únava související s alergií

Někdy alergické příznaky, jako je přetížení, způsobují nedostatek spánku, stejně jako některé léky na alergii. Nedostatek spánku ovlivňuje také nervový systém, který ovládá schopnost sexuálního vzrušení.

Ať už je příčina jakákoli, deprivace spánku vás jednoduše může příliš unavit na sex.

Snížený čich

Jednou z věcí, díky nimž se lidé cítí přitahováni svými partnery a mají náladu na sex, jsou feromony. Jedná se o chemické látky uvolňované tělem, díky nimž lidé přitahují potenciální sexuální partnery.

Ucpané nosy, které omezují čich, zabrání tomu, aby někdo zachytil feromony jiných lidí. To zase může ovlivnit jejich sexuální život.

Jiné příznaky

Svědění, slzení očí nebo častá přestávka sexuální aktivity kvůli tendenci rýmy může u někoho vyvolat dostatečně sebevědomí, aby se vyhnul sexuální aktivitě.

Zlepšení příznaků alergie a sexuálního života

Příznaky související s alergií mohou snížit sexuální apetenci a zabránit vám v získání nálady. Dobrou zprávou však je, že můžete podniknout kroky, které vám pomohou dostat alergie pod kontrolu a vrátit se na cestu šťastného a naplněného sexuálního života.

Může být vyžadována trocha práce a kreativity, ale také můžete přijít na to, že nakonec to všechno stojí za tu námahu.

Nejprve, jako u každého zdravotního stavu, je nutná konzultace s lékařem. Je v pořádku hlásit jakékoli změny v sexuální aktivitě, které přicházejí s alergiemi. Informování lékaře vám může dát příležitost prozkoumat možnou léčbu.

Existuje několik různých možností léčby, které pomáhají kontrolovat příznaky alergie.

Proveďte test na alergii

Navštivte alergologa. Jakmile je identifikován viník, může být mnohem jednodušší vytvořit akční plán.

Nondrowsy léky

Neupravené léky jsou k dispozici na předpis i bez lékařského předpisu. Tyto formulace mohou pomoci předcházet únavě související s alergiemi.

Omezte expozici alergenům

Mezi běžné alergeny patří:

  • roztoči
  • pyl
  • plíseň
  • zvířecí srst

Vyhýbání se těmto alergenům vám může pomoci zvládnout vaše příznaky.

Monitorujte počty pylu

Monitorováním počtu pylů budete vědět, kdy zavřít okna a vypnout klimatizaci. Tyto akce mohou pomoci snížit příznaky při vysokém počtu.

Udržujte domácí mazlíčky mimo ložnici

Mnoho majitelů domácích zvířat je alergických na zvířecí srst, ale umožňuje domácím zvířatům spát ve svých postelích. Pokud máte domácího mazlíčka, snažte se ho držet mimo postel nebo úplně mimo ložnici.

Udržujte postel čistou

Ložní prádlo pravidelně perte v horké vodě, aby byla ložnice bez alergenů a podporoval sexuální život bez roztočů. Zkuste také pravidelně vyměňovat polštáře.

Držte pyl mimo sebe

Když se dostanete domů, nechte své oblečení u dveří, aby pyl nebyl sledován domem. Možná buďte kreativní a najděte způsob, jak to udělat sexy. Můžete uvažovat o svlékání a následném sprchování se svým partnerem.

Plánovat dopředu

Vezměte si lék na alergie asi 30-40 minut před sexem, abyste se ujistili, že začne fungovat v předstihu.

A co je nejdůležitější, zůstaňte vzdělaní a komunikujte se sexuálními partnery. Mnoho lidí si ani neuvědomuje, že jejich alergie způsobuje ochabnutí jejich sexuálního života. Pochopení příznaků alergie vám může usnadnit boj s jakýmikoli problémy.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY