Camzyos a náklady: Co potřebujete vědět

Camzyos (mavacamten) je perorální tobolka na předpis používaná k léčbě obstrukční hypertrofické kardiomyopatie u dospělých. Náklady na Camzyos mohou záviset na faktorech, jako je vaše dávkování, zda máte zdravotní pojištění a lékárna, kterou používáte.

Kolik stojí Camzyos?

Cena, kterou zaplatíte za Camzyos, se může lišit. Vaše náklady mohou záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojistném krytí (pokud jej máte) a lékárně, kterou používáte.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za Camzyos, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Camzyos. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou Camzyos ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud Camzyos vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se své pojišťovny zeptat, zda Camzyos vyžaduje předchozí povolení.

Je Camzyos k dispozici jako generikum?

Camzyos přichází pouze jako značková droga. V současné době není k dispozici v obecné verzi. Generikum obsahuje přesnou kopii aktivního léku ve značkovém léku, ale obvykle stojí méně.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkového léku může lék prodávat až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Mohu získat pomoc s platbou za Camzyos?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Camzyos nebo pochopení vašeho pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

  • Program Camzyos Co-Pay
  • NeedyMeds
  • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Časté dotazy o ceně a Camzyos

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky týkající se Camzyos a nákladů.

Vztahuje se Medicare na Camzyos?

To by mohlo. Pokud máte pokrytí léky na předpis Medicare prostřednictvím plánu Medicare Part D nebo Part C (Medicare Advantage), může pokrývat Camzyos. Můžete se obrátit na poskytovatele plánu, lékaře nebo lékárníka, abyste zjistili, zda váš plán Medicare pokrývá Camzyos a co můžete očekávat, že zaplatíte.

Kolik stojí Camzyos bez pojištění?

Co můžete očekávat, že zaplatíte za Camzyos bez zdravotního pojištění, závisí na určitých faktorech.

Obsahují:

  • váš léčebný plán
  • zda máte nárok na nějaké spořící programy
  • lékárna, kterou používáte (Camzyos je k dispozici pouze prostřednictvím certifikovaných lékáren)

Obecně platí, že léky na předpis stojí více bez pojištění než s pojištěním.

Pokud nemáte pojištění, promluvte si se svým lékařem o plánu léčby a nákladových faktorech. Mohou mít návrhy, jak ušetřit na nákladech na Camzyos. Mohou vám například navrhnout, abyste se zaregistrovali do programu podpory pacientů MyCamzyos, abyste zjistili, zda máte nárok na úsporu nákladů.

Můžete se také podívat na informace v části „Mohu získat pomoc s platbou za Camzyos?“ výše, kde najdete další zdroje.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li stále otázky ohledně nákladů na Camzyos, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste za Camzyos zaplatili.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

  • Stála by dávka 5 miligramů (mg) Camzyosu méně než dávka 15 mg?
  • Existují levnější možnosti, které mohou léčit můj stav, pokud si nemohu dovolit Camzyos?
  • Stojí Camzyos méně se soukromým pojištěním oproti Medicare?

Další informace o Camzyos naleznete v tomto článku:

  • Vše o Camzyos

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY