Dávkování pro Aimovig: Co potřebujete vědět

Aimovig (erenumab-aooe) je lék na předpis, který se používá k prevenci příznaků migrény. Droga přichází jako injekce. Obvykle se aplikuje injekčně podle měsíčního dávkovacího plánu.

Aimovig se používá u dospělých k prevenci epizod migrény.

Účinnou látkou přípravku Aimovig je erenumab-aooe. (Účinná látka je to, co způsobuje, že lék funguje.)

Aimovig patří do skupiny léků nazývaných inhibitory peptidů souvisejících s kalcitoninovým genem. Tento článek popisuje dávkování pro injekce Aimovig, stejně jako jeho síly a frekvenci dávkování. Chcete-li se dozvědět více o Aimovigu, přečtěte si tento podrobný článek.

Poznámka: Tato tabulka zdůrazňuje základy dávkování Aimovigu. Určitě si přečtěte další podrobnosti. A prosím, mějte na paměti, že tento článek pokrývá doporučené dávkovací schéma společnosti Aimovig, které poskytuje výrobce léku. Vždy však dodržujte pokyny pro dávkování, které vám předepsal lékař.

Aimovig formuláře Silné stránky Aimovig Typické dávkování Maximální dávkování
• jednodávkové předplněné autoinjektorové pero SureClick
• jednodávková předplněná injekční stříkačka
• 70 miligramů na 1 mililitr (mg/ml) tekutého roztoku
• 140 mg/ml
70 mg jednou za měsíc 140 mg jednou za měsíc

Jaké je dávkování přípravku Aimovig?

Níže jsou uvedeny informace o standardním dávkování přípravku Aimovig.

Jaká je forma Aimoviga?

Aimovig se dodává jako tekutý roztok, který si vstříknete pod kůži pomocí:

  • jednodávkové předplněné autoinjektorové pero SureClick, popř
  • jednodávková předplněná injekční stříkačka

Jaké silné stránky má Aimovig?

Pero Aimovig SureClick a injekční stříkačka se dodávají ve dvou silách:

  • 70 miligramů na 1 mililitr (mg/ml) kapalného roztoku
  • 140 mg/ml

Jaké jsou standardní dávky přípravku Aimovig?

Váš lékař vám obvykle předepíše počáteční dávku 70 mg přípravku Aimovig za měsíc. Pokud tato dávka nesníží počet epizod migrény, které máte, nebo dostatečně nesníží příznaky migrény, může lékař zvýšit dávku na 140 mg za měsíc.

Výše uvedené informace popisují dávkování, které se běžně používá nebo doporučuje. Ujistěte se však, že užíváte dávku, kterou vám lékař předepíše. Váš lékař určí nejlepší dávkování, aby vyhovovalo vašim potřebám.

Je přípravek Aimovig užíván dlouhodobě?

Ano, Aimovig se obvykle užívá jako dlouhodobá léčba, pokud pomáhá předcházet epizodám migrény. Pokud vy a váš lékař souhlasíte, že Aimovig je pro vás bezpečný a účinný, může být předepisován dlouhodobě.

Co když vynechám dávku?

Pokud vynecháte injekci přípravku Aimovig, vezměte si ji, jakmile si vzpomenete. Nezapomeňte upravit své dávkovací schéma tak, aby další dávka byla za měsíc, protože přípravek Aimovig se podává jednou měsíčně.

Nepodávejte si dvě dávky přípravku Aimovig najednou. To by mohlo zvýšit vaše riziko závažných nežádoucích účinků.

Pokud potřebujete pomoc, abyste si nezapomněli vzít dávku Aimovigu včas, zkuste použít připomenutí léků. To může zahrnovat nastavení budíku nebo použití časovače. Do telefonu si také můžete stáhnout aplikaci pro připomenutí.

Jak se přípravek Aimovig používá?

Aimovig je injekční tekutý roztok, který se dodává v předplněné injekční stříkačce nebo v předplněném autoinjektorovém peru SureClick.

Váš lékař nebo jiný zdravotnický pracovník vám (nebo pečovateli) ukáže, jak si aplikovat injekce doma.

Před podáním dávky přípravku Aimovig ji vyjměte z chladničky a nechte ji uležet při pokojové teplotě po dobu nejméně 30 minut. To může pomoci snížit nepohodlí, které můžete mít při aplikaci injekce.

Zatímco se lék zahřívá, chraňte jej před přímým slunečním zářením. Nedávejte jej do mikrovlnné trouby, aby se ohřál.

Každou injekční stříkačku nebo pero SureClick byste měli použít pouze jednou pro jednu dávku. Zlikvidujte použitou injekční stříkačku nebo pero do a nádoba na ostré předměty po každé injekci.

Video a také podrobné pokyny k injekčnímu podání přípravku Aimovig naleznete na webových stránkách výrobce léku. Informace o vypršení platnosti, skladování a likvidaci Aimovig naleznete v tomto článku.

Během užívání přípravku Aimovig zvažte sledování toho, jak často máte epizody nebo příznaky migrény. Můžete také sledovat možné spouštěče a léčby, které jste použili. Sdílení těchto informací se svým lékařem mu může pomoci zajistit, aby byl váš léčebný plán účinný.

Co je třeba udělat v případě předávkování?

Nepodávejte si více přípravku Aimovig, než Vám předepsal lékař. Injekce většího množství může vést k závažným vedlejším účinkům.

Co dělat v případě, že si aplikujete příliš mnoho přípravku Aimovig

Okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud si myslíte, že jste si aplikoval příliš mnoho přípravku Aimovig. Můžete také zavolat na číslo 800-222-1222 a dostat se do Amerického toxikologického centra nebo použít jeho online zdroj. Pokud však máte vážné příznaky, okamžitě zavolejte na číslo 911 (nebo na místní tísňovou linku) nebo jděte na nejbližší pohotovost.

Na co se mám zeptat svého lékaře?

Výše uvedené části popisují standardní dávkování poskytované výrobcem léku. Pokud vám lékař doporučí přípravek Aimovig, předepíše vám dávkování, které je pro vás to pravé.

Pamatujte, že byste neměli měnit dávkování přípravku Aimovig bez doporučení lékaře. Aimovig užívejte pouze přesně podle předpisu. Promluvte si se svým lékařem, pokud máte otázky nebo obavy týkající se vaší aktuální dávky.

Zde je několik příkladů otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře:

  • Mohla by vyšší dávka Aimovigu zvýšit moje riziko nežádoucích účinků?
  • Bude moje dávka přípravku Aimovig nižší než obvykle, pokud mám vysoký krevní tlak?
  • Mohu svou dávku přípravku Aimovig užívat s jinými léky na migrénu?

Chcete-li se dozvědět více o Aimovigu, přečtěte si tyto články:

  • Vše o Aimovigu
  • Aimovig a náklady: Co potřebujete vědět
  • Vedlejší účinky Aimovigu: Co potřebujete vědět

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Zeptejte se lékárníka

Q:

Může být přípravek Aimovig předepisován k injekci každý druhý měsíc místo každého měsíce?

Anonymní

A:

Obvykle se nedoporučuje podávat si Aimovig každý druhý měsíc místo každého měsíce. Účinnost léku při této nižší dávce není známa.

Pokud máte závažné nebo obtěžující nežádoucí účinky (jako je zácpa), poraďte se se svým lékařem. Je možné, že užívání přípravku Aimovig méně často může snížit závažnost nežádoucích účinků. Ujistěte se, že dodržujete pokyny lékaře k dávkování přípravku Aimovig a užívejte přípravek Aimovig tak často, jak doporučují.

Tým lékárníků HealthlineOdpovědi představují názory našich lékařských odborníků. Veškerý obsah je přísně informativní a neměl by být považován za lékařskou pomoc.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY