Epinefrin a cena: Co potřebujete vědět

Epinefrin je generický lék na předpis, který léčí závažné alergické reakce. Cena epinefrinu může záviset na vaší dávce, na tom, zda máte zdravotní pojištění, lékárně, kterou používáte, a dalších faktorech.

Kolik stojí epinefrin?

Cena, kterou zaplatíte za epinefrin, se může lišit. Vaše náklady mohou záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojistném krytí a lékárně, kterou používáte. Může také záviset na tom, kolik musíte zaplatit, abyste dostali injekci epinefrinu v nemocnici nebo na klinice zdravotnickým pracovníkem. V některých situacích to může záviset na tom, zda si objednáte zásobu na 90 dní, kterou budete v případě nouze podávat doma.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za epinefrin, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění. Nebo se podívejte níže do další části a zjistěte, kolik můžete ušetřit použitím kupónu Optum Perks.

Epinefrinové kupony a úspory

Chcete-li ušetřit peníze na předpisu epinefrinu, prozkoumejte tyto kupóny Optum Perks. (Poznámka: Kupóny Optum Perks nelze použít s žádnými platbami z pojištění nebo výhodami.)

Ušetřete na předpisu epinefrinu

Ušetřete na epinefrinu bez pojištění.

Zadejte své údaje:

Umístění

47201

Dávkování

1 ml epinefrinu (1 ampule)

Ušetřete peníze bez pojištění

Jednoduše ukažte kupón Optum Perks ve vaší preferované lékárně nebo si objednejte online a okamžitě ušetřete až 80 % bez použití pojištění. Platnost kupónu nevyprší, proto si jej nezapomeňte uložit pro doplnění.

Najděte si svou lékárnu

reklama
ZOBRAZIT VÍCE VÝSLEDKŮ

Optum Perks a Healthline jsou dceřiné společnosti RVO Health.

Zdroj cen: Perks.optum.com

logo optum


Bylo to užitečné?

Je epinefrin dostupný jako značková droga?

Epinefrin je generický lék. Generikum obsahuje přesnou kopii aktivního léku ve značkovém léku. Generikum je považováno za stejně bezpečné a účinné jako originální lék, ale obvykle stojí méně.

Epinefrin přichází ve značkových verzích s názvem Adrenaclick, Adrenalin, Auvi-Q, EpiPen a EpiPen Jr a Symjepi. Chcete-li zjistit, jaké jsou náklady na tyto značkové verze v porovnání s epinefrinem, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Pokud vám byl předepsán epinefrin a místo toho máte zájem o značkovou verzi, promluvte si se svým lékařem. Mohou doporučit jednu verzi místo druhé. Budete se také muset informovat u svého poskytovatele pojištění, protože může pokrývat pouze jeden nebo druhý lék.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkového léku může lék prodávat výhradně až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Epinefrin si můžete podat doma, když je to potřeba pro nouzovou terapii, a poté okamžitě vyhledat lékařskou péči. V některých situacích můžete dostat injekci epinefrinu v nemocnici nebo na klinice od zdravotnického pracovníka.

Pokud se chystáte koupit injekci epinefrinu pro nouzové použití doma, možná budete schopni snížit své náklady. Můžete zkusit následující:

 • Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní: Možná budete moci získat 90denní zásobu adrenalinu, pokud to schválí vaše pojišťovna. Pokud máte zájem o 90denní dodávku tohoto léku, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.
 • K získání léků použijte zásilkovou lékárnu: Použití zásilkové lékárny může pomoci snížit vaše náklady na adrenalin. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete být také schopni získat 90denní dodávku léku prostřednictvím poštovní objednávky. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc při platbě za epinefrin?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na epinefrin nebo pochopení vašeho pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

 • NeedyMeds
 • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Časté dotazy o ceně a adrenalinu

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky týkající se epinefrinu a nákladů.

Jaká je cena epinefrinu s pojištěním?

Kolik zaplatíte za epinefrin s pojištěním, závisí na různých faktorech. Tyto zahrnují:

 • výhody vašeho konkrétního plánu
 • zda máte nárok na program úspory nákladů
 • léková forma epinefrinu, kterou máte předepsanou
 • zda musíte navštívit nemocnici, abyste dostali injekci epinefrinu od zdravotnického pracovníka

Cena může také záviset na dalších faktorech, jako je vaše copay (váš podíl na nákladech na léky).

Chcete-li se dozvědět o ceně epinefrinu s pojištěním, promluvte si se svým poskytovatelem pojištění nebo se svým lékařem. Mohou vám dát vědět, kolik můžete očekávat, že zaplatíte za epinefrin.

I když máte pojištění, můžete navštívit Optum Perks* a získat odhady cen pro adrenalin, když použijete kupony z webu. Je důležité si uvědomit, že kupony Optum Perks nelze použít s žádnými pojistnými platbami nebo výhodami.

* Optum Perks je sesterská stránka Healthline.

Pokrývá Medicare epinefrin?

Je to možné. Chcete-li zjistit, zda váš plán Medicare pokrývá náklady na epinefrin, zavolejte svého poskytovatele plánu. K dispozici je mnoho různých typů plánů Medicare a vaše náklady a pokrytí závisí na výhodách vašeho konkrétního plánu.

Vaše konečné náklady mohou také záviset na ceně obdržení injekce epinefrinu v nemocnici zdravotnickým pracovníkem, pokud je to nutné.

Mějte na paměti, že váš plán může mít požadavky na předchozí povolení, než se bude týkat epinefrinu. (Další informace naleznete v části „Předběžná autorizace“ níže.)

Můžete se také zeptat svého lékaře na cenu epinefrinu, pokud máte Medicare.

Předchozí povolení

Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje epinefrin. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař budou diskutovat o epinefrinu ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud epinefrin vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte jej před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se zeptat své pojišťovny, zda epinefrin vyžaduje předchozí povolení.

Jaké by měly být mé další kroky?

Pokud máte stále otázky ohledně nákladů na adrenalin, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečnou cenu, kterou byste za epinefrin zaplatili.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Stojí autoinjektor epinefrinu více než injekční roztok adrenalinu?
 • Jaké jsou náklady na adrenalin v porovnání s náklady na Symjepi?
 • Jaké mám možnosti, pokud si nemohu dovolit adrenalin?

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY