Esenciální oleje a erektilní dysfunkce

Erektilní dysfunkce je u mužů rozšířeným problémem. Erektilní dysfunkce je neschopnost dosáhnout nebo udržet erekci, která často brání pohlavnímu styku.

Příčiny erektilní dysfunkce jsou různé, ale erektilní dysfunkce může být často léčena bez nutnosti léčby.

Tento článek pojednává o použití éterických olejů při léčbě erektilní dysfunkce.

Co je to erektilní dysfunkce?

Esenciální oleje a erektilní dysfunkce
Erektilní dysfunkce může být způsobena psychologickými nebo fyzickými faktory.

Když mozek zahájí stav vzrušení, vysílá signály do penisu, které způsobují rozšíření jeho tepen a umožňují protékání více krve.

Když je omezeno množství krve proudící do penisu, erekce je ztracena. K neschopnosti dosáhnout nebo udržet erekci může dojít z různých důvodů, jako je nadměrná konzumace alkoholu nebo únava.

Neschopnost udržet erekci je diagnostikována jako erektilní dysfunkce, pokud k ní dochází trvale.

To naznačuje, že existuje základní problém, který brání tomu, aby se penis dostatečně vztyčil.

Tento problém se nejčastěji týká:

  • Nedostatečný průtok krve: Podmínky, jako je vysoký krevní tlak nebo vysoký cholesterol, mohou zabránit dostatečnému průtoku krve.
  • Poškozená nervová tkáňNěkteré léky nebo stavy, jako je Peyronieho choroba, mohou poškodit tkáň kolem penisu a zabránit erekci.
  • Nedostatek stimulace: Tento problém se může týkat psychologických faktorů, jako je deprese a úzkost, nebo neurologických stavů, jako je roztroušená skleróza, která narušuje signály mezi mozkem a penisem.

V závislosti na příčině lze erektilní dysfunkci léčit různými způsoby, například léky, terapií nebo změnami životního stylu. Přírodní léky, jako jsou éterické oleje, mohou být také užitečné při léčbě erektilní dysfunkce u mužů.

K léčbě erektilní dysfunkce používejte éterické oleje

Esenciální oleje jsou vysoce koncentrované rostlinné extrakty, které obsahují chemické sloučeniny, které tvoří aroma rostliny, ze které pochází. Esenciální oleje se vyrábějí destilací a mohou být škodlivé, pokud se používají v čisté formě; lidé musí před použitím zředit éterické oleje v nosném oleji.

Neaplikujte éterické oleje přímo na pokožku. Zřeďte éterické oleje v nosném oleji, jako je olej ze sladkých mandlí – obvyklé ředění je 3 až 5 kapek éterického oleje v jedné unci nosného oleje.

Každý typ oleje má jiné vlastnosti a lze jej použít k dosažení různých účinků. Existují důkazy, které naznačují, že éterické oleje mohou pomoci při léčbě určitých stavů, jako je akné nebo a bolest hlavyStudie ukázaly, že éterické oleje mohou mít několik nežádoucích vedlejších účinků, včetně alergických reakcí.

Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) nereguluje éterické oleje, proto by měly být používány s vysokou mírou opatrnosti a pouze po konzultaci s lékařem nebo zdravotnickým pracovníkem.

Šest éterických olejů obvykle používaných k léčbě erektilní dysfunkce

Zázvorový olej
Zázvor je široce používán k léčbě mnoha nemocí, včetně mužské neplodnosti.

Důkazy o použití éterických olejů při léčbě erektilní dysfunkce jsou často neoficiální, ale byla provedena určitá empirická práce, která naznačuje, že některé oleje jsou užitečné:

  1. Zrzavý: Zázvor je široce používán v alternativní medicíně antioxidant a protizánětlivé vlastnosti. Studie v roce 2014 našel to denně Zrzavý suplementace extraktu u myší stimulovala produkci spermií po 22 dnech ve srovnání s kontrolní skupinou. Jiné studie zjistily, že výtažky ze zázvoru snižují mužské neplodnost u potkanů.
  2. Skořice: Výzkum na potkanech zjistil, že extrakty skořice mohou podporovat reprodukční zdraví a stimulovat produkci spermií a testosteron, ke zlepšení sexuálního fungování.
  3. Semeno melounu: Výtažky ze semen melounu mají antioxidační vlastnosti a mohou chránit a podporovat zdraví spermií u potkanů. Studie z roku 2013 zjistili, že každodenní používání extraktu ze semen melounu u samců potkanů ​​po dobu 28 dnů zvýšilo jejich koncentraci a pohyblivost spermií ve srovnání s kontrolní skupinou.
  4. Aloe vera: Aloe vera je široce používána v tradiční i moderní medicíně pro různé účely. Výzkum na myších zjistil, že výtažky z aloe vera mohou být užitečné při léčbě sexuálních dysfunkcí, protože mohou stimulovat dělení buněk a zvyšovat produkci testosteronu, což má za následek zvýšení počtu spermií.
  5. Muškátový oříšek: Extrakty muškátového oříšku se již dlouho používají v tradiční medicíně jižní Asie (medicína Unani) k léčbě sexuální dysfunkce u mužů. Jedna studie zjistila, že muškátový oříšek je spojován s vyšší úrovní sexuální aktivity u potkanů.
  6. Stroužek: Výtažky z hřebíčku jsou dalším tradičním afrodiziakem používaným v medicíně Unani, jak naznačuje jedna studie, která zjistila trvalé zvýšení sexuální aktivity samců potkanů, kteří konzumovali výtažky z hřebíčku.
Hřebíčkový éterický olej
Hřebíčkový éterický olej

souhrn

V současné době neexistují žádné přesvědčivé studie, které by prokázaly, že éterické oleje mohou účinně léčit erektilní dysfunkci u mužů, protože většina empirického výzkumu byla provedena spíše u hlodavců než u lidí.

Esenciální oleje mohou být toxické a nikdy by se neměly užívat ústy. Každý, kdo uvažuje o použití éterických olejů pro erektilní dysfunkci, by měl nejprve promluvit s certifikovaným aromaterapeutem. Esenciální oleje by měly být před aplikací na pokožku rozptýleny do vzduchu nebo naneseny zředěné v nosném oleji. I když éterické oleje mohou mít nepříznivé vedlejší účinky, při správném použití jsou považovány za bezpečné a mohou mít stále výhody pro erektilní dysfunkci.

Kromě éterických olejů existují další alternativní způsoby léčby erektilní dysfunkce, které mohou lidé sledovat. Poraďte se s lékařem, abyste zjistili nejlepší způsob léčby, protože erektilní dysfunkce může být příznakem jiných problémů, jako je cukrovka, vysoký krevní tlak, ateroskleróza nebo problémy s prostatou.

.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY