Jak vypadá kousnutí vlčího pavouka a jak se léčí?

Všichni pavouci mohou kousnout člověka. Je to jejich přirozená reakce na vnímané nebezpečí. Někteří pavouci však představují více nebezpečí než jiní, v závislosti na jejich jedu.

Vlčí pavouci (Lycosa) nejsou pro člověka smrtelné, ale přesto mohou kousnout a způsobit nepříjemné příznaky. Tito pavouci se vyskytují po celých Spojených státech.

Kousnutí vlčího pavouka není obvykle důvodem k vážným obavám, protože nejsou pro člověka jedovatí. Pokud se vaše příznaky zhorší, zavolejte svého lékaře. Můžete být náchylnější k reakcím na kousnutí pavoukem a vyžadovat zvláštní péči. To by mohlo být známkou toho, že to, co jste považovali za kousnutí vlčího pavouka, může být ve skutečnosti od jiného typu pavouka.

Identifikační vlastnosti vlčího pavouka

Vlčí pavouk je velký a chlupatý. Mají výrazné oči, které září světlem. Jejich délka se pohybuje mezi 1/2 palce až 2 palce. Vlčí pavouci jsou obvykle šedí s hnědými až tmavě šedými znaky.

Někdy je vlčí pavouk kvůli své velikosti a barvě mylně považován za pavouka hnědého samotáře. Samotářský pavouk je však většinou hnědý a na zadní straně hlavy má tmavší znak ve tvaru houslí.

Vlčí pavouci nespřádají sítě, aby chytili svou kořist. Místo toho loví potravu sami. Také nosí vejce na spodní části svého těla.

Můžete je najít častěji během podzimních měsíců, kdy je příliš chladno na to, abyste v noci lovili potravu. Mezi jejich oblíbené úkryty patří šatny, sklepy a garáže. Vlčí pavouk může také nazývat domovem pokojovou rostlinu.

Tito chlupatí pavoukovci se před lidmi obvykle schovávají.

Jak vypadá vlčí pavouk a jeho kousnutí?

Jaké jsou příznaky kousnutí vlčího pavouka?

Vlčí pavouci nekoušou lidi často. Kontaktování vlčího pavouka by však mohlo mít za následek kousnutí.

Kousnutí vlčího pavouka vypadá jako kousnutí jiných štěnic. Můžete si všimnout červené boule, která je také svědivá a oteklá. Obvykle odezní během několika dnů. Pokud ve skutečnosti nevidíte, jak vás vlčí pavouk kousne, je obvykle obtížné určit, co vás kouslo.

Někteří lidé mohou mít alergické reakce na kousnutí pavoukem. Možná budete potřebovat okamžitou lékařskou pomoc, pokud máte:

  • červená čára, která se táhne od kousnutí, což je také časný příznak infekce krve
  • hrbol, který se zvětšuje a vypadá jako kopřivka
  • otok v obličeji, zejména kolem úst
  • dýchací potíže
  • závratě nebo bezvědomí

Jedinými jedovatými pavouky ve Spojených státech jsou pavouci hnědých samotářů a černých vdov.

Pokud vás kousne hnědý samotářský pavouk, budete mít bolest, která se exponenciálně zvýší do osmi hodin od setkání. Červené kousnutí se pomalu změní na purpurový vřed, který může také zabít okolní kůži. Zažijete také příznaky podobné chřipce, jako je horečka a zimnice.

Kousnutí pavoukem černé vdovy může způsobit extrémní bolest, břišní nepohodlí a pocení. Kousnutí vlčím pavoukem nezpůsobuje žádný z těchto příznaků.

Jak se tato kousnutí léčí?

Léčba kousnutí vlčím pavoukem je podobná opatřením, která byste přijali při kousnutí hmyzem. Nejprve byste měli sousto jemně očistit teplou vodou a mýdlem. Umístěte obvaz na sousto, abyste zabránili infekci.

Pokud se kousnutí stane extrémně svědivým a nepříjemným, můžete si vzít rychle působící antihistaminikum, jako je difenhydramin (Benadryl). Tento lék může způsobit ospalost.

Jak se vyhnout vlčím pavoukům a zabránit kousnutí

Vlčí pavouci jsou plachí a introvertní, takže setkání jsou poměrně vzácná. Jsou také v pohybu, na rozdíl od jiných pavouků, kteří zůstávají ve svých sítích stagnující.

Vlčím pavoukům se můžete vyhnout tím, že zajistíte, aby byl váš domov bez nepořádku, zejména v temnějších místnostech, kde se tito pavouci s největší pravděpodobností schovávají. Když půjdete ven, budete také chtít nosit kalhoty a dlouhé rukávy. To je praktické zejména v noci, kdy pavouci vlci s největší pravděpodobností loví.

jaký je výhled?

Kousnutí vlčím pavoukem není smrtelné. Obvykle se zahojí samy během několika dnů. Pokud se vaše kousnutí zhorší nebo pokud je doprovázeno neobvyklými příznaky, okamžitě navštivte svého lékaře.

Pokud si myslíte, že vás mohl kousnout jedovatý pavouk, vyhledejte lékařskou pomoc.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY