Je bezpečné dávat svému dítěti drama?

Úvod

Pokud vás čeká jízda autem, letadlem nebo lodí, možná hledáte způsoby, jak zabránit tomu, aby vaše dítě dostalo kinetózu. V závislosti na tom, jak cestujete, je tento stav také známý jako nemoc z auta, vzduchová nemoc nebo mořská nemoc.

Dramamine je volně prodejný přípravek, který může pomoci předcházet tomuto stavu u dospělých, ale je jeho použití u dětí bezpečné? Jednoduše řečeno, odpověď je ano. Ve většině případů je bezpečné používat Dramamine u dětí starších 2 let. Čtěte dále, abyste se dozvěděli více o tom, jak bezpečně používat tento lék u dětí.

Bezpečné používání Dramamine pro děti

Dramamine je antihistaminikum, což je lék často používaný k léčbě příznaků alergie. Obsahuje lék zvaný dimenhydrinát. Tento lék pomáhá předcházet příznakům kinetózy, včetně závratí, nevolnosti a zvracení.

Dramamine můžete podávat dětem ve věku 2 let a starším. Pokud je vaše dítě mladší než 2 roky, měli byste před podáním přípravku Dramamine svému dítěti získat souhlas dětského lékaře. Bez ohledu na věk vašeho dítěte je dobré se před podáním tohoto léku poradit s lékařem.

Jak Dramamine zabraňuje kinetóze

Rovnováhu udržujete pomocí signálů, které do mozku vysílají jiné části těla, jako jsou oči a vnitřní uši. Pokud se tyto signály neshodují, můžete dostat kinetózu. Například, když vaše dítě cestuje v autě, může cítit pohyb ve svém vnitřním uchu. Nemusí však vidět pohyb auta, protože nevidí z okna. To vysílá dvě různé zprávy do jejich mozku, což může způsobit nevolnost a další příznaky kinetózy.

Dramamine pomáhá předcházet těmto příznakům tím, že snižuje pocit pohybu ve vnitřním uchu. Blokuje také určité akce v mozku, které vyvolávají nevolnost.

Výběr vzorce

Dramamine přichází jako přípravek pro dospělé a jako přípravek pro děti. Obě formule jsou bezpečné pro použití u dětí, ale vaše dítě může preferovat dětskou verzi. Dodává se v tabletách, které jsou žvýkací a mají hroznovou příchuť. Verze pro dospělé se dodává jako tableta, kterou polykají s vodou.

Dávkování

Měli byste dát svému dítěti Dramamine 30–60 minut před jízdou v autě nebo jiném jedoucím vozidle. Postupujte podle pokynů pro dávkování na obalu. Informace o dávkování jsou založeny na věku.

Nejprve vyzkoušejte nejmenší doporučenou dávku. Pokud to nepomůže, zvyšte množství při příštím podání dávky svému dítěti. Podle potřeby můžete svému dítěti podávat dávku každých 6–8 hodin. Ujistěte se, že svému dítěti nedáváte více, než je maximální dávka uvedená na obalu.

Podmínky vzbuzující obavy

Pokud má vaše dítě určité zdravotní problémy, Dramamine pro něj nemusí být dobrou volbou. Poraďte se s lékařem svého dítěte před použitím tohoto léku, pokud má vaše dítě nějaké stavy, které mohou způsobit zdravotní problémy při použití s ​​Dramamine. Příklady těchto podmínek:

 • astma
 • záchvaty
 • fenylketonurii

Vedlejší účinky Dramamine

Jako většina léků může Dramamine způsobit vedlejší účinky. Mezi častější vedlejší účinky Dramamine u dětí mohou patřit:

 • ospalost
 • suchá ústa
 • rozmazané vidění
 • zahuštěný hlen v jejich dýchacích cestách
 • pocit vzrušení nebo neklidu
 • zvýšená srdeční frekvence

Drogové interakce

Interakce je, když látka mění způsob působení léku. Interakce může být škodlivá nebo může způsobit, že lék nebude dobře fungovat. Než vaše dítě začne užívat přípravek Dramamine, informujte dětského lékaře nebo lékárníka o všech lécích, vitamínech nebo bylinkách, které vaše dítě užívá. Patří sem i volně prodejné léky. Poskytnutí těchto informací může pomoci lékaři nebo lékárníkovi předejít možným interakcím.

Pohovor s lékařem nebo lékárníkem vašeho dítěte je zvláště důležitý, pokud víte, že vaše dítě užívá léky, které by mohly interagovat s Dramaminem. Příklady těchto léků mohou zahrnovat:

 • jiná antihistaminika nebo přípravky proti nachlazení jako je loratadin (Claritin), difenhydramin (Benadryl), cetirizin (Zyrtec) a mnoho kombinovaných produktů
 • léky proti bolesti na předpis jako je hydrokodon
 • antidepresivní léky jako je amitriptylin a imipramin
 • antibiotika jako je gentamicin

Další způsoby, jak zabránit kinetóze

Než dáte svému dítěti léky na kinetózu, možná budete chtít vyzkoušet několik dalších způsobů, jak tomuto problému předejít. Když je vaše dítě v jedoucím vozidle, vyzvěte ho, aby provedlo následující:

 • Podívej se z okna. Udržet oči na obzoru může pomoci snížit nevolnost.
 • Zavřete jim oči.
 • Vyhněte se čtení, sledování filmů nebo hraní her.
 • Zpívejte písničky nebo poslouchejte hudbu. Pomoci mohou rozptýlení.
 • Dejte si lehkou svačinu, například sušenky.
 • Otevřete nejbližší okno. Je užitečné udržovat vzduch v autě čerstvý a chladný.
 • Cukejte zázvorové pastilky nebo popíjejte zázvorové pivo. Zázvor může pomoci snížit nevolnost.
 • Pokud jedou v autě, sedněte si na přední sedadlo. Nechte je sedět na předním sedadle pouze tehdy, jsou-li dostatečně staří na to, aby tak učinili bezpečně.

Pokud tyto kroky nefungují, Dramamine může být pro vaše dítě dobrou volbou. Poraďte se o užívání přípravku Dramamine s lékařem svého dítěte nebo lékárníkem.

Rada s sebou

Pro většinu dětí ve věku 2 let a starších je Dramamine bezpečnou možností prevence kinetózy. Pro přirozenější přístup nejprve vyzkoušejte tipy uvedené výše. Pokud tyto tipy nepomohou, zeptejte se svého dětského lékaře nebo lékárníka, zda je Dramamine pro vaše dítě bezpečný. Váš lékař vám může pomoci najít způsoby, jak zajistit pohodlí vašeho dítěte, aby si mohlo užít nadcházející výlety.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY