Můžete podstoupit operaci s nachlazením?

Pokud máte rýmu nebo jiné onemocnění, může váš chirurg chtít operaci odložit. Načasování a závažnost vašeho nachlazení může určit, zda pro vás bude provedení operace bezpečné.

muž v posteli s chladem na notebooku
Hero Images Inc/Getty Images

Ve Spojených státech více než 1 miliarda nachlazení se vyskytuje každý rok. Mnoho nachlazení je mírných a lidé je mohou léčit doma, aniž by kontaktovali lékaře.

Vzhledem k tomu, že nachlazení je běžné a obvykle není vážné, můžete se ptát, zda stále můžete podstoupit plánovanou operaci s nachlazením.

Vaši lékaři musí zvážit mnoho faktorů, aby určili, zda můžete mít plánovanou operaci s nachlazením. Tento článek nabízí další vodítko k tomu, co můžete očekávat, pokud se předem připravíte na operaci a dostanete nachlazení.

Je možné podstoupit operaci s nachlazením?

Operace při běžném nachlazení může být stále možná.

Váš chirurg a anesteziolog mohou určit, zda jste dostatečně zdraví na to, abyste podstoupili operaci, a diskutovat o tom, zda provedení operace ve vašem současném stavu bude pro vás to pravé.

I když se v den operace cítíte mnohem lépe, je důležité informovat lékaře, že jste nedávno prodělali rýmu, aby mohli určit, zda může být dobrý nápad počkat s operací o něco déle.

Můžete jít pod narkózu s překrvením nebo kašlem?

I když je v některých případech možné přejít do anestezie s mírnou rýmou nebo mírným nachlazením, pokud máte intenzivnější příznaky – těžký kašel, infekce dutin nebo horečka – lékaři mohou doporučit počkat na proceduru.

Nezbytnost postupu a přítomnost dalších stavů, jako je astma, může hrát roli v tomto rozhodnutí.

Pokud plánujete podstoupit narkózu s mírnou rýmou nebo kašlem, mohou vám lékaři předem navrhnout inhalační terapii. Anesteziolog vám může dát obličejovou masku nebo intravenózní podání, aby během procedury poskytl anestetické léky, místo aby je poskytoval intubací.

Jak dlouho byste měli čekat po nachlazení na operaci?

Odborníci mohou doporučit počkat alespoň 2 týdny na operaci po infekci, jako je nachlazení.

Toto je však pouze obecné doporučení a prodiskutování vašich specifických příznaků nachlazení a celkového zdravotního stavu s vaším chirurgem je důležité, abyste určili, kdy je vaše plánovaná operace vhodná po vašem nachlazení.

Způsoby, jak se zbavit nachlazení před operací

Když se připravujete na operaci, je důležité snažit se rychle zbavit nachlazení.

Několik způsobů, jak potenciálně pomoci svému tělu vyléčit nachlazení před operací zahrnují:

  • perorální užívání zinku, ale vyhýbání se produktům obsahujícím zinek do nosu
  • pomocí neti konvičky nebo nosního spreje k výplachu nosu a dutin
  • konzumní Miláček (pokud je někdo starší než 1 rok) a produkty z bezu
  • meditující
  • užívání probiotik

Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), při nachlazení je důležitý další odpočinek. Pijte také hodně tekutin, abyste zůstali hydratovaní a uvolnili přetížení. Volně prodejné léky na nachlazení mohou usnadnit spánek a každodenní činnosti.

Přečtěte si více o rychlém překonání nachlazení.

Mám to říct svému chirurgovi, když jsem nachlazený?

Je důležité informovat svého chirurga, pokud se u vás objeví nachlazení vedoucí k operaci.

Může být lákavé tyto informace neprozradit, zvláště pokud čekáte na operaci nebo jste změnili svůj rozvrh tak, aby vyhovoval operaci v konkrétní datum. Můžete doufat, že vaše příznaky nebudou patrné. Ale pro vaši bezpečnost během operace a po ní je důležité informovat svého lékaře o všech onemocněních, včetně nachlazení.

Pokud dáte svému chirurgovi vědět o všech onemocněních předem, může to být také přínosem pro další osoby, které mohou vzít vaše místo na operaci. Zrušení v den operace může vést ke značné finanční a personální ztrátě času. Pokud o svém nachlazení předem informujete svého lékaře, může to pomoci snížit.

Pokud jste nachlazení a blíží se termín operace, existují způsoby, jak se rychleji cítit lépe.

Ale i když se budete cítit lépe, dejte svému chirurgovi vědět, zda jste měli rýmu těsně před datem operace. Oni a anesteziolog musí určit, zda je pro vás bezpečný zákrok.

Pamatujte, že pocit nervozity při přemýšlení o operaci a rekonvalescenci je typický. Mluvit se svými lékaři vám může pomoci cítit se připravenější a informovanější, ať už máte rýmu nebo ne.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY