Nejlepší autistické podcasty roku

Tyto podcasty jsme pečlivě vybrali, protože se aktivně snaží vzdělávat, inspirovat a zmocňovat posluchače osobními příběhy a vysoce kvalitními informacemi. Nominujte svůj oblíbený podcast zasláním e-mailu na adresu nominations@healthline.com!

Odhaduje to Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC). 1 z 68 děti jsou v autistickém spektru – a toto číslo může být kvůli potenciálu ještě vyšší genderová zaujatost v diagnostice.

Od speciálního vzdělávání a lékařské péče až po socializaci a domácí život může autismus vytvářet výzvy jak pro lidi, kteří s ním žijí, tak pro ty, kteří je milují. Podpora však může mít mnoho podob, včetně informací. Držet krok s nejnovějšími výzkumy a novinkami z komunity autistů může změnit hru.

V naději na sdílení cenných informací a zdrojů jsme letos shromáždili nejlepší podcasty o autismu. Některé na seznamu jsou celé série věnované autismu, zatímco jiné jsou uváděné epizody. Doufáme, že nabídnou podporu a rady užitečné pro kohokoli postiženého poruchou autistického spektra (ASD).

Autism Science Foundation Weekly Science Report

Prostřednictvím Autism Science Foundation pracují lékaři a rodiče na podpoře a propagaci výzkumu a povědomí o ASD. Jejich týdenní podcast shrnuje nové informace o ASD. Epizody pokrývají širokou škálu témat, jako jsou vztahy a sexualita, zprávy z výzkumu, financování, genetika a terapie.

Poslouchejte zde.

Slovo z úst

Alis Rowe nejenže sama žije s Aspergerovým syndromem, ale také na toto téma napsala asi 20 knih. Prostřednictvím projektu Kudrnaté vlasy pomáhají Rowe a Helen Eatonovi – jejichž dítě má ASD – bořit hranice a budovat vztahy mezi „neurotypickými“ lidmi a „neurorozmanitými“ jedinci, kteří jsou ve spektru. V této epizodě „Word of Mouth“ od BBC s nimi Michael Rosen mluví o tom, jaké to je mít ASD, zejména pokud jde o komunikaci.

Poslouchejte zde.

Babytalk: Posouvání hranic autismu

Nové situace a neznámé prostředí mohou být pro osoby s ASD obzvláště nepříjemné. Ale místo toho, aby svého syna s autismem chránil, chtěl mu doktor James Best pomoci překročit jeho hranice. Best doufal, že když vezme svého syna na cestu do Afriky z komfortní zóny, pomůže mu rozvíjet adaptivní životní dovednosti. Best přiznává, že to vyžadovalo obrovské množství „dramatu, osobního trápení a hledání duše“, ale že jeho syn udělal neuvěřitelné pokroky. Poslechněte si rozhovor na „Babytalku“, kde si poslechnete jeho příběh, od traumatu z diagnózy a pozitivního vidění autismu až po jejich cestu do Afriky.

Poslouchejte zde.

Posun autismu vpřed

„Moving Autism Forward“ představuje Talk About Curing Autism (TACA), nezisková organizace, která se věnuje pomoci rodinám postiženým touto poruchou. Jejich posláním je umožnit rodinám najít nejlepší léčbu a vytvořit podpůrnou komunitu. Prostřednictvím podcastu TACA sdílí osobní příběhy a pohledy na autismus, stejně jako nově vznikající výzkum a léčbu. Nalaďte se na odborné přednášky o problémech, jako jsou nejlepší rady pro rodiče a právní výzvy, kterým komunita čelí.

Poslouchejte zde.

Autismus podle UCTV

Televizní stanice Kalifornské univerzity pomáhá veřejnosti přinášet špičkové objevy univerzitního systému a také relevantní vzdělávací informace. Několik epizod se zaměřuje na autismus, od genetiky přes diagnostiku až po terapie. Mají také odborné otázky a odpovědi, které mohou odpovědět na některé z vašich naléhavých otázek.

Poslouchejte zde.

The Guardian’s Science Weekly

„Science Weekly“ je podcast od The Guardian, který se ponoří do největších objevů vědy a matematiky. Tato epizoda se zabývá tím, proč je autismus u žen často chybně diagnostikován. Výzkumník zabývající se problematikou autismu William Mandy, PhD, vysvětluje, že to částečně souvisí s rozdíly ve způsobu, jakým muži a ženy vykazují příznaky. Hannah Belcher, která sama má autismus, se nyní ve svém doktorandském výzkumu zabývá chybnou diagnózou u žen s autismem. Vysvětluje, jaký byl život, než jí byl diagnostikován autismus, a jaké strategie zvládání používala.

Poslouchejte zde.

Moderní láska

„Moderní láska“ je série od New York Times a WBUR, která zkoumá lásku, ztrátu a vykoupení. V této epizodě čte herec Mykelti Williamson esej „The Boy Who Makes Waves“ o zkouškách a útrapách spojených s výchovou syna s autismem. S elegantní prózou vyprávěnou uklidňujícím hlasem příběh zkoumá vinu a oběti rodičů, obavy o budoucí péči, pocity selhání a chvíle radosti.

Poslouchejte zde.

Přehlídka autismu

„The Autism Show“ je týdenní podcast určený především rodičům a pedagogům. Mezi hosty patří autoři, pedagogové, obhájci a ti, kterých se ASD týká. Sdílejí postřehy o terapiích, tipy a osobní zkušenosti s životem s PAS. Epizody také zdůrazňují organizace a produkty související s autismem, jako jsou aplikace určené ke zlepšení kvality života.

Poslouchejte zde.

Hledání Mikeyho

„Finding Mikey“ zachycuje cestu jedné rodiny s autismem, poruchou smyslového zpracování (SPD), poruchou pozornosti s hyperaktivitou (ADHD) a Aspergerovým syndromem. Sdílejí své zkušenosti jako platformu pro inspiraci ostatních a poskytování užitečných strategií pro zvládání těchto poruch. Epizody obsahují osobní účty a odborné rady od lékařů, právníků, advokátů a dalších vlivných členů komunity. Je také nabitý praktickým pomocníkem pro každodenní věci nebo speciální události, jako je balení na rodinné výlety. Jejich cílem je pomáhat rodinám a jednotlivcům prosperovat, když postupují ve škole a vstupují do světa dospělých.

Poslouchejte zde.

Autismus naživo

„Autism Live“ je webová série řízená rodiči a lékaři. Cílem programování je poskytnout rodičům a pečovatelům zdroje, podporu a vzdělávací nástroje související s autismem. Témata pokrývají širokou škálu, od terapií a toho, jak je autismus zobrazován v popkultuře, až po zdravé stravování a dokonce i sex. Sledujte živě na webových stránkách pořadu a ptejte se odborníků a doporučujte témata k diskusi.

Poslouchejte zde.

Autistický plán

Janeen Herskovitz, LHMC je psychoterapeutka, která pomáhá rodinám s spektrem, která je sama také autistickou matkou. Jako hostitel „Autism Blueprint“ se Herskovitz zaměřuje na podporu zdravého a klidného domácího prostředí pro rodiny postižené ASD. Týdenní podcast vás provede místnost po místnosti a nabízí vzdělávání ASD a také strategie pro řešení různých situací a zkušeností.

Poslouchejte zde.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY