Podrobnosti o dávkování pro Upneeq

Upneeq (oxymetazolin hydrochlorid) je lék na předpis, který se používá k léčbě pokleslých očních víček. Lék přichází ve formě očních kapek, které aplikujete jednou denně.

Upneeq se používá u dospělých k léčbě získané* blefaroptózy, která se také nazývá ptóza (povislá víčka). Tento stav může postihnout jedno nebo obě oči.

Aktivní složkou přípravku Upneeq je oxymetazolin hydrochlorid. (Účinná látka je to, co způsobuje, že lék funguje.) Upneeq patří do skupiny léků nazývaných agonisté alfa adrenoceptorů.

Tento článek popisuje dávkování Upneeq, stejně jako jeho sílu a jak jej používat. Chcete-li se o Upneeq dozvědět více, promluvte si se svým lékařem.

* „Získáno“ znamená, že se u vás vyvinul stav.

Jaké je dávkování Upneeq?

Tato část popisuje obvyklé dávkování přípravku Upneeq. Pokračujte ve čtení a dozvíte se více.

Jaká je forma Upneeq?

Upneeq je dostupný jako kapalný roztok. Je uložen v nádobě, která je uzavřena v sáčku. Každý sáček s nádobkou je pro jednu dávku Upneeq.

Jakou sílu má Upneeq?

Upneeq se dodává v jedné síle 0,1% oxymetazolinu.

Jaké jsou obvyklé dávky Upneeq?

Váš lékař pravděpodobně zahájí léčbu doporučenou dávkou přípravku Upneeq.

Níže uvedené informace popisují dávkování, které se běžně používá nebo doporučuje. Ale ujistěte se, že používáte dávkování, které vám lékař předepíše. Určí nejlepší dávkování, aby vyhovovalo vašim potřebám.

Dávkování pro blefaroptózu

Typická dávka Upneeq pro dospělé se získanou ptózou (povislá víčka) je jedna kapka do každého postiženého oka jednou denně.

Máte-li otázky ohledně dávkování, poraďte se se svým lékařem.

Používá se Upneeq dlouhodobě?

Váš stav a doporučení lékaře určí, jak dlouho budete Upneeq používat. V roce 2021 studie z Upneeq účastníci užívali lék jednou denně po dobu 14–84 dnů.

Máte-li otázky ohledně toho, jak dlouho budete pravděpodobně užívat Upneeq pro váš stav, promluvte si se svým lékařem.

Jak se přípravek Upneeq používá?

Jednou denně aplikujete jednu kapku přípravku Upneeq do jednoho nebo obou očí (podle pokynů svého lékaře). Dávejte pozor, aby se nádobka na oční kapky nedotkla vašeho oka. Pokud nosíte kontaktní čočky, před aplikací Upneeq je vyjměte. Poté počkejte alespoň 15 minut, než je znovu vložíte.

Podrobné pokyny k aplikaci očních kapek naleznete v informacích o předepisování léku.

Po aplikaci dávky Upneeq vyhoďte nádobku na oční kapky a fóliový sáček. Každý sáček s nádobkou je pouze na jedno použití.

Někteří lidé používají více než jeden oční lék. Pokud tak učiníte, nezapomeňte oddělit dávky léků nejméně o 15 minut.

Informace o expiraci, uchovávání a likvidaci přípravku Upneeq vám poskytne váš lékař nebo lékárník.

Přístupné obaly a štítky na léky

Některé lékárny poskytují štítky léků, které:

  • mají velký tisk
  • používat Braillovo písmo
  • obsahují kód, který můžete naskenovat pomocí smartphonu a změnit text na zvuk

Váš lékař nebo lékárník vám může doporučit lékárny, které tyto funkce usnadnění nabízejí, pokud je vaše současná lékárna nenabízí.

Co když vynechám dávku?

Pokud vynecháte dávku přípravku Upneeq, vynechejte vynechanou dávku a aplikujte další dávku v obvyklou dobu.

Abyste si nezapomněli aplikovat dávku Upneeq včas, zkuste použít připomenutí léků. To může zahrnovat nastavení budíku nebo stažení aplikace pro připomenutí do telefonu.

Často kladené otázky

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky týkající se dávkování Upneeq.

Jak dlouho trvá, než Upneeq začne fungovat?

Upneeq začne účinkovat po vaší první dávce. Závažnost vašeho stavu určí, jak dlouho bude trvat, než Upneeq začne pracovat na léčbě vašeho stavu. Mohou to ovlivnit i další individuální faktory.

Ve studiích s přípravkem Upneeq došlo u většiny lidí ke zlepšení jejich stavu do 6 hodin první den léčby. A po 14 dnech léčby měli zlepšení do 2 hodin.

Váš lékař bude sledovat, jak Upneeq působí na léčbu vašeho onemocnění.

Máte-li další otázky ohledně toho, co lze očekávat od léčby přípravkem Upneeq, promluvte si se svým lékařem.

Lze Upneeq použít na suché oči? Pokud ano, jaké je dávkování?

Ne, Upneeq se nepoužívá na suché oči.

Na suché oči se obvykle používají volně prodejné oční kapky, jako jsou umělé slzy. Chcete-li se dozvědět více o možnostech léčby suchých očí, promluvte si se svým lékařem.

Na co se mám zeptat svého lékaře?

Výše uvedené části popisují obvyklé dávkování poskytované výrobcem Upneeq. Pokud váš lékař doporučí tento lék, předepíše vám dávkování, které je pro vás to pravé.

Pamatujte, že byste neměli měnit dávkování přípravku Upneeq bez doporučení lékaře. Upneeq používejte pouze přesně podle předpisu. Promluvte si se svým lékařem, pokud máte otázky nebo obavy týkající se vaší aktuální dávky.

Zde je několik příkladů otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře:

  • Mohu použít dvě kapky Upneeq denně, pokud jedna kapka denně nepomůže mému stavu?
  • Pokud je jedno z mých víček pokleslé než druhé, bude dávkování Upneeq pro obě oči stejné?
  • Pokud se mé příznaky zmírní, snížíte mi dávku Upneeq?

Další informace o Upneeq naleznete v článku „Upneeq a náklady: Co potřebujete vědět“.

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Prohlášení: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY