Methylprednisolon a cena: Co potřebujete vědět

Methylprednisolon je generický lék na předpis používaný k léčbě mnoha stavů snížením zánětu nebo potlačením imunitního systému. Cena léku může záviset na faktorech, jako je vaše dávka a zda máte zdravotní pojištění.

Kolik stojí methylprednisolon?

Cena, kterou zaplatíte za methylprednisolon, se může lišit. Vaše náklady mohou záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojistném krytí (pokud jej máte) a lékárně, kterou používáte. Bude také záviset na tom, kolik musíte zaplatit za návštěvu nemocnice nebo ordinace u svého lékaře, abyste dostali methylprednisolon.

Chcete-li zjistit, kolik za tento lék zaplatíte, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění. Nebo se podívejte do sekce níže, kde se dozvíte, kolik můžete ušetřit použitím kupónu Optum Perks.

Methylprednisolon kupony a úspory

Chcete-li ušetřit peníze na předpisu methylprednisolonu, prozkoumejte tyto kupóny Optum Perks. (Poznámka: Kupóny Optum Perks nelze použít s žádnými platbami z pojištění nebo výhodami.)

Ušetřete na předpisu methylprednisolonu

Ušetřete na methylprednisolonu bez pojištění.

Zadejte své údaje:

Umístění

47201

Dávkování

4 mg methylprednisolonu (21 tablet)

Ušetřete peníze bez pojištění

Jednoduše ukažte kupón Optum Perks ve vaší preferované lékárně nebo si objednejte online a okamžitě ušetřete až 80 % bez použití pojištění. Platnost kupónu nevyprší, proto si jej nezapomeňte uložit pro doplnění.

Najděte si svou lékárnu

reklama
ZOBRAZIT VÍCE VÝSLEDKŮ

Optum Perks a Healthline jsou dceřiné společnosti RVO Health.

Zdroj cen: Perks.optum.com

logo optum


Bylo to užitečné?

Je methylprednisolon dostupný jako značkový lék?

Methylprednisolon je generický lék. Generikum obsahuje přesnou kopii aktivního léku ve značkovém léku. Generikum je považováno za stejně bezpečné a účinné jako originální lék, ale obvykle stojí méně.

Methylprednisolon se dodává ve značkových verzích s názvem Medrol, Depo-Medrol a Solu-Medrol. Chcete-li zjistit, jaké jsou náklady na tyto léky a methylprednisolon, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Pokud vám byl předepsán methylprednisolon a máte zájem místo toho užívat nebo dostávat Medrol, Depo-Medrol nebo Solu-Medrol, poraďte se se svým lékařem. Mohou doporučit použití jedné verze místo ostatních. Budete se také muset informovat u svého poskytovatele pojištění, protože nemusí pokrývat všechny verze tohoto léku.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkového léku může lék prodávat výhradně až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte methylprednisolon dlouhodobě, můžete být schopni snížit své náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní: Možná budete moci získat 90denní dodávku methylprednisolonu, pokud to schválí vaše pojišťovna. To by mohlo snížit počet cest do lékárny a pomoci snížit náklady na lék. Pokud máte zájem o 90denní dodávku methylprednisolonu, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu: Použití zásilkové lékárny může pomoci snížit vaše náklady na methylprednisolon. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku methylprednisolonu prostřednictvím zásilkové služby. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc při platbě za methylprednisolon?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na methylprednisolon nebo pochopení vašeho pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

 • NeedyMeds
 • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Časté dotazy o ceně a methylprednisolonu

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky o methylprednisolonu a ceně.

Kolik stojí methylprednisolon bez pojištění?

Cena methylprednisolonu bez pojištění závisí na několika faktorech. Ale obecně budou vaše náklady bez pojištění vyšší.

Vaše cena za tento lék může záviset na faktorech, jako jsou:

 • váš léčebný plán a dávkování
 • zda splňujete podmínky a žádáte o jakékoli spořící programy
 • formu léku, který vám byl předepsán
 • lékárna, kterou používáte
 • zásobu léků, které dostáváte (například zásobu na 30 nebo 90 dní)
 • kde dostanete svou dávku injekčního methylprednisolonu (pokud je to relevantní), například v nemocnici, v ordinaci lékaře nebo na klinice

Chcete-li zjistit přesnou cenu methylprednisolonu bez pojištění, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka. Možná budete chtít porovnat ceny v několika lékárnách.

Můžete také navštívit Optum Perks* a získat odhady cen methylprednisolonu, když použijete kupóny z webu. Je důležité si uvědomit, že kupony Optum Perks nelze použít s žádnými pojistnými platbami nebo výhodami.

* Optum Perks je sesterská stránka Healthline.

Pokrývá Medicare methylprednisolon?

Je to možné. Chcete-li zjistit, zda váš plán Medicare pokrývá náklady na methylprednisolon, zavolejte svého poskytovatele plánu. Existuje mnoho typů plánů Medicare a vaše náklady a pokrytí závisí na výhodách vašeho konkrétního plánu.

Vaše konečné náklady mohou také záviset na ceně za příjem methylprednisolonu v nemocnici, v ordinaci lékaře nebo na klinice.

Mějte na paměti, že váš plán může mít požadavky na předchozí povolení, než bude zahrnovat methylprednisolon. (Další informace naleznete v části „Předběžná autorizace“ níže.)

Můžete se také zeptat svého lékaře na cenu methylprednisolonu, pokud máte Medicare.

Předchozí povolení

Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje methylprednisolon.

To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou methylprednisolon s ohledem na vaši léčbu. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud methylprednisolon vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte jej před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se zeptat své pojišťovny, zda methylprednisolon vyžaduje předchozí povolení.

Jaké by měly být mé další kroky?

Pokud máte stále otázky týkající se nákladů na methylprednisolon, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete muset mluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečnou cenu, kterou byste zaplatili za methylprednisolon.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Mohu předepsat nejlevnější formu methylprednisolonu?
 • Jak dlouho budu muset plánovat, abych zaplatil za léčbu tímto lékem?
 • Jaké mám možnosti, pokud si nemohu dovolit methylprednisolon?

Chcete-li se dozvědět více o methylprednisolonu, přečtěte si tyto články:

 • Methylprednisolon, perorální tableta
 • Nežádoucí účinky perorální tablety methylprednisolonu

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY