Přírodní prostředky pro perimenopauzu

Přehled

Perimenopauza je přirozený přechod vašeho těla do produkce méně estrogenu. Protože vaše vaječníky produkují méně hormonu estrogenu, vaše menstruace se stává nepravidelnou. Můžete začít vynechávat období. Nakonec se váš měsíční cyklus úplně zastaví. Jakmile budete mít rok bez menstruace, dosáhli jste úplné menopauzy. U průměrné americké ženy se to stane kolem věku 51 let. Příznaky spojené s perimenopauzou mohou trvat od několika měsíců do několika let.

Menstruační přechod je poznamenán přizpůsobením vašeho těla novým hormonálním hladinám. To může přinést příznaky vaginální suchosti, návaly horka a potíže se spánkem. Vaše sexuální touha se může snížit a váš metabolismus se může zpomalit. Tyto příznaky lze léčit hormonálními náhradami na předpis, ale možná budete chtít nejprve vyzkoušet domácí léky. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli o domácích lécích na perimenopauzu.

1. Ženšen

Mletý kořen ženšenu lze konzumovat jako čaj nebo užívat ve formě kapslí. Je snadno dostupný ve většině drogerií, některých supermarketech a online. Ženšen se v asijských zemích po staletí používá jako sedativum. I když neexistuje žádný důkaz, že ženšen může léčit návaly horka, má zklidňující účinky ženšenu byl nalezen ke zlepšení kvality a délky vašeho spánku.

2. Černá cohosh

Černá cohosh je bylina pocházející ze Severní Ameriky. Kořeny černé rasce se melou na doplněk stravy. Černá cohosh je jedním z nejoblíbenějších přírodních prostředků, které ženy používají na příznaky menopauzy. Existují však protichůdné důkazy o tom, jak efektivní je. Na alespoň jedna recenze placebem kontrolovaných studií zahrnujících černou rasci pro symptomy menopauzy ukázaly, že pomáhá s příznaky menopauzy.

3. Sója

Změna vašeho jídelníčku tak, aby zahrnovala více sójových produktů, může zmírnit příznaky menopauzy. Sója obsahuje rostlinný estrogen nazývaný isoflavony, takže vám může pomoci přizpůsobit se menšímu množství estrogenu, které vaše tělo nyní produkuje. Tento lék může zlepšit návaly horka, noční pocení a dokonce i suchost pochvy. Sójové boby, edamame, tofu a sójové mléko jsou nejpřímější způsoby, jak začlenit více sóji do vaší stravy. Můžete si také zakoupit sójový extrakt, který použijete na vaše příznaky.

4. Vitamín D

Když vaše vaječníky přestanou produkovat estrogen, jste v a vyšší riziko kategorie pro rozvoj osteoporózy. Užívání doplňku vitamínu D nemusí zlepšit návaly horka nebo vaginální suchost, ale pomůže aby vaše kosti byly silnější. Vitamin D může také zlepšit vaši náladu, což může pomoci vašemu vnímání sebe sama a stabilizovat vaše emoce.

5. Divoký jam

Wild yam je rostlina, která má potenciální estrogenní aktivitu. To znamená, že doplňky z divokého jamu mohou napodobovat účinky estrogenu na vaše tělo. Výzkumníci požadují další studie o tom, jak mohou rostlinné extrakty, jako je červený jam, pomoci ženám v perimenopauze. Aktuální výzkum naznačuje, že divoký jam není tak účinný jako jiné léky. Pokud byste chtěli vyzkoušet wild yam, můžete si koupit krém k místní aplikaci nebo si extrakt užít ve formě pilulek.

6. Jóga

Jóga se stala oblíbenou praxí pro ženy, které jsou ovlivněny nespavostí, změnami nálad a návaly horka v důsledku menopauzy. Studie naznačují, že jóga vám může pomoci lépe spát a výsledkem stabilnější nálada během perimenopauzy. Učení jógy ve třídě nebo cvičení doma pomocí internetových výukových programů může také zlepšit všímavost a vrátit klidný pocit do vašeho každodenního života.

7. Extrakt z kůry francouzské námořní borovice

Extrakt z borové kůry se skládá z rostlinných hormonů a organických chemikálií nazývaných flavonoidy a běžně se prodává pod značkou Pycnogenol. Dá se koupit online nebo v některých obchodech se zdravou výživou.

A studie zjistili, že užívání extraktu z borové kůry v průběhu čtyř týdnů výrazně zlepšilo návaly horka a další symptomy menopauzy.

8. Dong quai

Dong quai je lék z tradiční čínské medicíny. Kořen této rostliny se používá jako tinktura, extrakt a jako čaj. Výhody použití dong quai pro perimenopauzu jsou nejasné. Ačkoli některé ženy uvádějí, že se po jeho použití cítí lépe, a Posouzení nehormonálních terapií pro perimenopauzu ukázaly, že dong quai neměl žádný účinek na návaly horka a další příznaky. Dong quai můžete vyzkoušet užíváním bylinného doplňku nebo pitím čaje vyrobeného z čajového sáčku dong quai.

Rizika a komplikace

Buďte si vědomi jakýchkoli potenciálních interakcí bylinných doplňků, než vyzkoušíte jakýkoli lék. Sójové produkty mohou interagovat s antidepresivy a syntetickým estrogenem a mohou zvýšit vaše riziko dalších zdravotních stavů. Ženšen může ve skutečnosti způsobit nespavost a bolesti hlavy, pokud ho užijete příliš mnoho.

Pokud cítíte potřebu vyzkoušet přírodní léky na příznaky perimenopauzy, zkuste jeden po druhém. Nepřetěžujte své tělo, když se již přizpůsobuje nové normální rovnováze hormonů.

Udržujte otevřené komunikační linky se svým lékařem. Pokud alternativní medicína neudrží vaše příznaky na uzdě, možná budete muset zvážit syntetický estrogen nebo tradičnější léčbu menopauzy.

Odnést

Existují určité důkazy, že přírodní léky mohou pomoci s návaly horka a nočním pocením perimenopauzy. Je zapotřebí více výzkumu, abychom pochopili, které prostředky jsou nejúčinnější. Některé léky nemusí fungovat pro každého. Promluvte si se svým lékařem, pokud vaše perimenopauzální příznaky vážně ovlivňují kvalitu spánku nebo vaše vztahy.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY