Promacta a náklady: Co potřebujete vědět

Promacta (eltrombopag) je lék na předpis používaný k léčbě určitých krevních poruch. Cena Promacty může záviset na faktorech, jako je vaše dávkování, zda máte zdravotní pojištění a lékárna, kterou používáte.

Přípravek Promacta se používá u dospělých a některých dětí k léčbě krevních poruch, které způsobují trombocytopenii (nízký počet krevních destiček). Krevní destičky jsou buňky, které se podílejí na srážení krve.

Konkrétně se Promacta předepisuje pro:

 • perzistentní nebo chronická (dlouhodobá) imunitní trombocytopenie
 • trombocytopenie u lidí s chronickou hepatitidou C
 • těžká aplastická anémie, s imunosupresivními léky nebo bez nich

Lidé, kteří užívají přípravek Promacta, museli bez úspěchu vyzkoušet jinou léčbu svého stavu.

Promacta patří do skupiny léků nazývaných aktivátory trombopoetinových receptorů. Přichází ve dvou orálních formách:

 • tablet
 • prášek, který smícháte s vodou na tekutou suspenzi

Další podrobnosti o společnosti Promacta naleznete v tomto podrobném článku.

Kolik stojí Promacta?

Cena, kterou zaplatíte za Promacta, se může lišit. Může to záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojištění (pokud ho máte) a lékárně, kterou používáte.

Chcete-li zjistit, kolik zaplatíte za Promacta, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Promacta. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař budou o tomto léku diskutovat s ohledem na vaši léčbu. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud Promacta vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se své pojišťovny zeptat, zda Promacta vyžaduje předchozí povolení.

Časté dotazy o ceně a Promacta

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky o společnosti Promacta a ceně.

Bude Promacta 25 mg stát méně než Promacta 50 mg?

Náklady na různé síly přípravku Promacta se mohou lišit. Tablety Promacta se dodávají v následujících silách: 12,5 miligramů (mg), 25 mg, 50 mg a 75 mg. Takže například 50mg tablety mohou stát více než 25mg tablety s nižší silou.

Rozdíly v ceně však mohou také záviset na vašem pojištění léků (pokud nějaké máte) a na tom, kterou lékárnu používáte. Chcete-li zjistit rozdíl v ceně mezi různými silnými stránkami přípravku Promacta, promluvte si se svým lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Stojí Promacta méně než alternativní léky používané pro stejný stav?

Promacta může stát méně než některé jiné způsoby léčby nízkého počtu krevních destiček. Jiné léky ve stejné skupině, nazývané aktivátory trombopoetinových receptorů, jsou spíše injekce než tablety. Forma léku může ovlivnit cenu léku.

Náklady na alternativy Promacta mohou také záviset na vašem pokrytí léky (pokud je máte) a lékárně, kterou používáte. Chcete-li porovnat náklady na různé léky používané k léčbě nízkého počtu krevních destiček, promluvte si se svým lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

Je Promacta kryta Medicare?

Ano, Promacta je pokryta plány léků na předpis Medicare. Částka, kterou zaplatíte za Promacta, závisí na tom, do kterého plánu Medicare jste přihlášeni. Chcete-li přesně zjistit, kolik vás lék bude stát, kontaktujte svého poskytovatele pojištění.

Je Promacta dostupná jako generikum?

Promacta přichází pouze jako značkový lék. V současné době není k dispozici v obecné verzi. Generikum obsahuje přesnou kopii aktivního léku ve značkovém léku, ale obvykle stojí méně.

Proč je mezi značkovými léky a generiky takový rozdíl v ceně?

Aby bylo zajištěno, že značkové léky jsou bezpečné a účinné, jsou zapotřebí roky výzkumu a testování. Toto testování může léky prodražit. Výrobce značkového léku může lék prodávat až 20 let. Poté mohou ostatní výrobci léků vytvářet generické verze. Tato konkurence na trhu může vést ke snížení nákladů na generika. A protože generika mají stejné účinné látky jako značkové léky, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést k nižším generickým nákladům.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte Promactu dlouhodobě, můžete snížit své náklady následujícími způsoby:

Podívejte se na získání zásob svých léků na 90 dní. Pokud to schválí vaše pojišťovna, můžete získat 90denní dodávku Promacty. To by mohlo snížit počet vašich cest do lékárny a pomoci snížit náklady na přípravek Promacta. Pokud máte zájem o 90denní dodávku tohoto léku, promluvte si se svým lékařem, lékárníkem nebo poskytovatelem pojištění.

K získání léků použijte zásilkovou lékárnu. Použití zásilkové lékárny vám může pomoci snížit náklady na Promacta. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Můžete také získat 90denní dodávku léku prostřednictvím zásilkového obchodu. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc s platbou za Promacta?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Promacta nebo pochopení vašeho pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

 • Nadace pomoci pacientům Novartis
 • NeedyMeds
 • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby.

Máte-li otázky ohledně úhrady za předpis, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li i nadále otázky ohledně ceny přípravku Promacta, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste zaplatili za Promacta.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Jaký je rozdíl v ceně mezi perorální tekutou suspenzí Promacta a tabletami?
 • Pokud potřebuji zvýšit dávku, kolik bych za Promactu zaplatil nejvíce?
 • Jak mohu získat Promacta zdarma?

Chcete-li se dozvědět více o Promacta, přečtěte si tyto články:

 • Vše o Promacta
 • Podrobnosti o dávkování přípravku Promacta
 • Nežádoucí účinky Promacty: Co potřebujete vědět

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY