Rovnoměrnost a cena: Co potřebujete vědět

Evenity (romosozumab-aqqg) je lék na předpis, který se používá k léčbě postmenopauzální osteoporózy. Cena Evenity může záviset na faktorech, jako je vaše dávkování, zda máte zdravotní pojištění a lékárna, kterou používáte.

Pokud máte postmenopauzální osteoporózu, možná se budete chtít dozvědět více o Evenity (romosozumab-aqqg).*

Evenity je lék na předpis používaný u dospělých žen† po menopauze, které mají vysoké riziko zlomenin kostí. Používá se také, když nelze použít jiné léky na postmenopauzální osteoporózu nebo nefungovaly dobře.

Rovnoměrnost přichází jako tekutý roztok uvnitř předplněných injekčních stříkaček. Podává se jako injekce pod kůži. Injekce dostanete v ordinaci svého lékaře.

Další podrobnosti o Evenity najdete v tomto podrobném článku.

* Důvod, proč se na konci názvu léku objevuje „-aqqg“, je ukázat, že lék se liší od podobných léků, které mohou být v budoucnu vytvořeny.
† V tomto článku používáme termín žena k označení pohlaví přiřazeného při narození. Informace o rozdílu mezi pohlavím a pohlavím naleznete v tomto článku.

Kolik stojí Evenity?

Cena, kterou zaplatíte za Evenity, se může lišit. Vaše náklady mohou záviset na vašem léčebném plánu, vašem pojistném krytí (pokud jej máte) a lékárně, kterou používáte. Bude také záležet na tom, kolik musíte zaplatit za návštěvu lékaře, abyste dostali Evenity.

Chcete-li zjistit, kolik za Evenity zaplatíte, promluvte si se svým lékařem nebo pojišťovnou.

Poznámka: Pokud máte pojištění, možná budete muset získat předchozí povolení, než váš poskytovatel pojištění pokryje Evenity. To znamená, že váš pojistitel a váš lékař proberou Evenity ohledně vaší léčby. Poté pojišťovna určí, zda je lék hrazen. Pokud Evenity vyžaduje předchozí povolení a neobdržíte ho před zahájením léčby, můžete zaplatit plnou cenu léku.

Nezapomeňte se své pojišťovny zeptat, zda Evenity vyžaduje předchozí povolení.

Časté dotazy o ceně a rovnoměrnosti

Níže jsou uvedeny odpovědi na některé často kladené otázky o rovnoměrnosti a ceně.

Pokrývá Evenity Medicare?

Je to možné. Existují různé plány Medicare a každý plán se může lišit v pokrytí drogami. Pokrytí Medicare pro Evenity bude záviset na výhodách vašeho konkrétního plánu.

Například většinu nákladů na příjem Evenity v ordinaci vašeho lékaře může pokrýt část B Medicare. A pokud máte také doplňkový plán Medigap, může pokrýt vaše kapesné náklady na příjem Evenity.

Chcete-li zjistit, zda váš plán Medicare zahrnuje Evenity, zavolejte svému poskytovateli plánu. Mohou vám sdělit náklady na Evenity na základě výhod vašeho plánu.

Můžete také mluvit se svým lékařem o pokrytí Medicare pro Evenity.

Jaké jsou náklady na Evenity v porovnání s náklady na Prolia?

Vaše náklady na Evenity nebo Prolia mohou záviset na určitých faktorech. Může to například záviset na:

 • zda máte zdravotní pojištění nebo platíte z vlastní kapsy
 • konkrétní výhody vašeho plánu zdravotního pojištění
 • jakékoli další spořící programy, které máte k dispozici
 • lékárna, kterou používáte

Obvykle jsou náklady na kterýkoli lék se zdravotním pojištěním nižší než bez pojištění. A pokud máte soukromé pojištění, Prolia i Evenity mají aktuálně k dispozici spořící program copay.

Vaše náklady mohou také záviset na tom, kolik musíte zaplatit za návštěvu kanceláře, abyste dostali injekce Evenity nebo Prolia. Pro Evenity budete dostávat injekci jednou měsíčně po dobu 12 měsíců. Pro Prolia budete dostávat injekci jednou za 6 měsíců po dobu, kterou Vám doporučil lékař.

Váš lékař vám může říci více o přesné ceně Evenity versus Prolia na základě vaší situace. A pokud se chcete dozvědět více o srovnání těchto léků, podívejte se na tento článek.

Je Evenity k dispozici jako biosimilar?

Evenity je biologická droga, což znamená, že je vyrobena z částí živých organismů. Nepřichází v biosimilární formě. Biosimilars jsou jako generické léky. Na rozdíl od generik, která jsou vyráběna pro nebiologická léčiva, jsou biosimilars vyráběna pro biologická léčiva.

Proč je mezi biologickými léky a biosimilárními léky takový rozdíl v ceně?

Biologické léky mohou být drahé kvůli výzkumu a testování potřebnému k zajištění jejich bezpečnosti a účinnosti. Výrobce biologického léku ho může prodat až za 12 let. Když vyprší patent biologického léku, ostatní výrobci léků mohou vytvořit biosimilární verze. Tato konkurence na trhu může vést k nižším nákladům na biosimilars. A protože biosimilars jsou velmi podobné biologickým lékům, není třeba je znovu zkoumat. To může také vést ke snížení nákladů na biosimilars.

Jak mohu snížit své dlouhodobé náklady na léky?

Pokud užíváte Evenity dlouhodobě, možná budete schopni snížit své náklady tím, že si pro své léky budete moci zakoupit zásilkovou lékárnu. To platí, pokud potřebujete přinést Evenity do ordinace svého lékaře na injekce.

Použití zásilkové lékárny vám může pomoci snížit náklady na Evenity. Navíc můžete dostat své léky, aniž byste opustili domov. Některé plány Medicare mohou pomoci pokrýt náklady na léky na objednávku. Pokud nemáte zdravotní pojištění, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám navrhnout možnosti online lékárny, které by pro vás mohly fungovat.

Mohu získat pomoc s platbou za Evenity?

Pokud potřebujete pomoc s pokrytím nákladů na Evenity nebo pochopení vašeho pojištění, podívejte se na tyto zdroje:

 • Platba za Evenity
 • NeedyMeds
 • Nástroj lékařské pomoci

Na těchto stránkách můžete najít informace o pojištění, podrobnosti o programech drogové pomoci a odkazy na spořící karty a další služby. Web Evenity poskytuje zdroje pro lidi s pojištěním i bez něj.

Pokud nemáte pojištění, program s názvem Amgen Safety Net Foundation by mohl pokrýt náklady na vaše léky. Chcete-li zjistit, zda máte nárok na pomoc, zavolejte na číslo 866-264-2778 nebo navštivte webovou stránku programu.

Máte-li otázky, jak zaplatit za předpis, promluvte si se svým lékařem.

Jaké by měly být mé další kroky?

Máte-li stále otázky ohledně nákladů na Evenity, promluvte si se svým lékařem nebo lékárníkem. Mohou vám poskytnout lepší představu o tom, kolik za tento lék zaplatíte. Ale pokud máte zdravotní pojištění, budete si muset promluvit se svým poskytovatelem pojištění, abyste zjistili skutečné náklady, které byste zaplatili za Evenity.

Příklady otázek, které byste se mohli zeptat svého lékaře nebo pojišťovny, zahrnují:

 • Jaké jsou náklady na Evenity v porovnání s jinými léky na osteoporózu?
 • Byly by náklady na Evenity nižší s Medicare nebo soukromým pojištěním?
 • Jaké mám možnosti, když si nemohu dovolit Evenity?

Další informace o Evenity naleznete v těchto článcích:

 • Vše o Evenity
 • Evenity vs. Prolia: Co byste měli vědět

Chcete-li získat informace o různých stavech a tipy pro zlepšení svého zdraví, přihlaste se k odběru jakéhokoli newsletteru Healthline. Můžete se také podívat na online komunity na Bezzy. Je to místo, kde lidé s určitými podmínkami mohou najít podporu a spojit se s ostatními.

Vyloučení odpovědnosti: Healthline vynaložila veškeré úsilí, aby zajistila, že všechny informace jsou věcně správné, úplné a aktuální. Tento článek by však neměl být používán jako náhrada znalostí a odborných znalostí licencovaného zdravotnického pracovníka. Před užitím jakýchkoli léků byste se měli vždy poradit se svým lékařem nebo jiným zdravotnickým pracovníkem. Informace o lécích obsažené v tomto dokumentu podléhají změnám a nejsou určeny k pokrytí všech možných použití, pokynů, opatření, varování, lékových interakcí, alergických reakcí nebo nežádoucích účinků. Absence varování nebo jiných informací pro daný lék neznamená, že lék nebo kombinace léků jsou bezpečné, účinné nebo vhodné pro všechny pacienty nebo pro všechna specifická použití.

Zjistit více

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

POSLEDNÍ ČLÁNKY